Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

@Atiman

Έκανα update σε flash 10.2 γιατί υποτίθεται ότι με την νέα τεχνολογία Stage Video, καταφέρνει τα HD 1080p video να τα κατεβάζει σε CPU Utilization κατά 85%.

Με τους 11.1a στο σύστημα της υπογραφής το hardware acceleration χάθηκε τελείως - δεν μπαίνει σε UVD mode - με αποτέλεσμα το CPU Utilization να ανέβει αντί να κατέβει.

Να περιμένουμε τους 11.2 ?

Επίσης σε Vista x86 και με τους 11.1 και με τους Realtek HDMI drivers v2.55, η Radeon 5750 δεν υποστηρίζει HD Audio μέσω HDMI. Μόνο το απλό DTS και Dolby Digital.

Στα Windows 7 δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, υποστηρίζονται όλα.

Γιατί τόσο σνομπάρισμα στα Vista ?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει και γίνεται κουραστικό το κόλλημα της 2ης 6950 σε 3d clocks/volts όταν έχω το crossfire απενεργοποιημένο. Συνήθως το παρουσίαζει μετά απο sleep mode και randomly μετά απο παιχνίδια. Δεν περίμενα νε με κυνηγάει ακόμα το φαντασμα της 4870χ2...

Έγινε επεξεργασία από mellodos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τους 11.1 είδα ένα τραγικό Bug μετά από clean install Windows 7 x64 αυθεντικά εννοείται....όταν πήγαινα τον δείκτη του ποντικιού στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης και τον κουνούσα άρχιζε να πηγαίνει καρέ καρέ:wall: Στο σημείο δηλαδή που είναι το Χ για να κλείσεις τις εφαρμογές....Οπουδήποτε αλλού ήταν οκ. Μόλις έβγαλα τους 11.1 drivers και έβαλα τους 10.11 που είχα πριν όλα καλά....να σημειώσω ότι μου έκανε το ίδιο και με τους 10.12. Τραγικό??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τους 11.1 είδα ένα τραγικό Bug μετά από clean install Windows 7 x64 αυθεντικά εννοείται....όταν πήγαινα τον δείκτη του ποντικιού στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης και τον κουνούσα άρχιζε να πηγαίνει καρέ καρέ:wall: Στο σημείο δηλαδή που είναι το Χ για να κλείσεις τις εφαρμογές....Οπουδήποτε αλλού ήταν οκ. Μόλις έβγαλα τους 11.1 drivers και έβαλα τους 10.11 που είχα πριν όλα καλά....να σημειώσω ότι μου έκανε το ίδιο και με τους 10.12. Τραγικό??

Και σε μένα συμβαίνει αυτό χωρίς να έχει προιγηθεί format όμως.Και δεν ήξερα που μπορούσε να οφείλεται.Σκεφτόμουν να έκανα format και να έβλεπα,αλλά "τσουπ" πετάγεσαι και μου δίνεις την απάντηση έτοιμη!Δεν είναι θέμα format και δεν βοηθάει!

Τελικά τι παίζει ρε παίδες?Το κάνει σε κανέναν άλλον αυτό?Είναι θέμα drivers ή τπτ άλλο?

edti

Μου συμβαίνει με τους 11.1 και όχι με άλλους όμως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε την, ειναι (ως γνωστον) κατα 80% ιδια με την 11.1a (11.2 beta) χωρις τα extra.

Περιμενετε την 11.2a....για περισσοτερα.

-edit-

Οι "παρατηρητικοι" θα βρουν τις διαφορες απο τον 8.820.0

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για το ίδιο, μπορείται να διαβάσετε και άλλα εδώ.

Catalyst 11.2 released, brings tessellation controls | TechConnect Magazine

Συγνώμη αν δεν μιλάμε για το ίδιο, διότι δεν είμαι πολύ σχετικός :)

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για το ίδιο, μπορείται να διαβάσετε και άλλα εδώ.

Catalyst 11.2 released, brings tessellation controls | TechConnect Magazine

Συγνώμη αν δεν μιλάμε για το ίδιο, διότι δεν είμαι πολύ σχετικός :)

Απο εδω ATI Radeon

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα κανει που και που σπασιματα το mouse με 11.1!! Και στο πανω δεξι της οθονης αλλα και γενικα σε μερικες περιπτωσεις ανευ λογου (ενσυρματο M$ X5 mouse)

Επισης συνεχιζει σε DXVA video playback η 5850 με τον MPC HC σε ασχετα χρονικα διαστηματα να κρασαρει και ο AMD driver να σταματαει να αποκρινεται

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.