Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

χροννια πολλα,πηρα μια 5850 και εχω και μια 5830 λεω να παρω καινουργια μητρικη για crossfire θα εχω προβληματα επειδη ειναι διαφορετικες.το τροφοδοτικο μου ειναι crosair 750w θα εχω προβλημα?ευχαριστω για το χρονο σας.και μια απορια ακομη τα ρολογια στης καρτες θα ειναι αυτονομα η οπως στης μνημες θα πεσουν στην πιο αργη ταχυτητα.

Έγινε επεξεργασία από kostasa1
Link to comment
Share on other sites

να δω ποτε θα πιασουν δουλεια στην ΑΤΙ...η nvidia ετοιμασε οδηγο για ΑΑ στο nfs hotpusrsuit 2010...αντε να τους βλεπω να ετοιμαζουν τιποτα σοβαρο, οι 10.12 απλα ηταν ενα μικρο βηματακι με δαφνες και στεφανια, και αποδειχτηκαν μετριοι εως κακοι...απετυχαν δηλαδη...απο τουσ προηγουμενους...καιρος να δουμε καποιο αλμα στους 11.1...!!! :wall:

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοι firepro εχουν πιο νεο οδηγο απο radeon για hdmi/dp οποτε δανειστηκα απο εκει ενα μερος, ετσι για πληροφορηση, να το ελεγχετε αν σας ενδιαφερουν οι 2 αυτες θυρες...:T::p

Link to comment
Share on other sites

βγήκε ατι stream 2.3v

http://developer.amd.com/gpu/atistreamsdk/downloads/pages/default.aspx

και τα release notes

http://developer.amd.com/gpu/atistreamsdk/pages/default.aspx

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν βλέπω και πολύ κινητικότητα απο AMD μεριά.....μάλλον οι γιορτές φταίνε!!!

Το Trifire ποτε θα δουλεψει πλήρως για το 3D MARK11???γιατι είτε έχω την 5970 μόνη της είτε με την 5870 σε crossfire το αποτέλεσμα είναι ίδιο..........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν βλέπω και πολύ κινητικότητα απο AMD μεριά.....μάλλον οι γιορτές φταίνε!!!

Το Trifire ποτε θα δουλεψει πλήρως για το 3D MARK11???γιατι είτε έχω την 5970 μόνη της είτε με την 5870 σε crossfire το αποτέλεσμα είναι ίδιο..........

μονο με τους 10.5 δινει καλα σκορ...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να το εξηγησεις αυτο?

Σε ποιο ακριβως σημειο δεν καλυπτεσαι?

Εννοεί ότι όσοι είναι κολλημένοι με benchmarks αλλάζουν drivers μόνο για αυτό. Π.χ. Βάζεις 10.5 για 3dmark 11 και μετά για να παίξεις ένα καινούργιο παιχνίδι βάζεις πάλι τους 10.11.

Αν έχεις χρόνο για πέταμα το κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι όσοι είναι κολλημένοι με benchmarks αλλάζουν drivers μόνο για αυτό. Π.χ. Βάζεις 10.5 για 3dmark 11 και μετά για να παίξεις ένα καινούργιο παιχνίδι βάζεις πάλι τους 10.11.

Αν έχεις χρόνο για πέταμα το κάνεις...

Οποιος θελει να benchαρει παιρνει ενα 2ο δισκο και παιζει με drivers και οχι μονο χωρις να επηρεαζει σε τιποτε την λειτουργια του master disk.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να benchαρει παιρνει ενα 2ο δισκο και παιζει με drivers και οχι μονο χωρις να επηρεαζει σε τιποτε την λειτουργια του master disk.

Συμφωνώ, πρέπει να έχεις και χρόνο και λεφτά για πέταμα!

:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειμαι σιγουρος οτι αυτο το καταλαβα, αλλα ρωτω σε τι δεν καλυπτει ο 10.11 ως παραδειγμα, σε σχεση με καποιον αλλον...?

Όπως είπε και ο PasxosC πιό πάνω και συμφωνώ και εγώ δεν καλύπτουν (8.792.5 που έχω εγώ) στο 3dmark 2011.

Αν το τρέξεις με trifire βγάζεις ότι βγάζει και μια 5970 και οι πυρήνες δεν χρησιμοποιουνται πλήρως, γύρω στο 60%!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.