Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Επ'ευκαιρίας εγκατάστασης του 8.971 έτρεξα και ένα vantage. Παρόλο που ο συγκεκριμένος driver επικεντρώνει σε ποιότητα και όχι σε ταχύτητα έβγαλα το πιό γρήγορο αποτέλεμα που είχα μέχρι σήμερα, μάλλον επειδή επ' ευκαιρίας άλλαξα θέση στις κάρτες και έβαλα την 5970 στο πρώτο pci-e:

wol_error.gifΠατήστε πάλι την μπάρα για την εμφάνιση της εικόνας σε μικρότερο μέγεθος.vantagetrifi10001200897.jpg

Θα ήθελα να δώ με αυτή τη διάταξη πόσο θα έβγαζα με τους 10.10,αλλά βαριέμαι να αλλάζω πάλι drivers μόνο για benching...

Και ένα unigine 2.1 με τον ίδιο driver στα 950-1200 όμως...

unigine218971allfull950.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Δεν ειμαι σιγουρος αν θα επρεπε να κανω αυτο το post εδω , απλα ειδα παρομοια ..Εχω προβλημα και εγω με εγκατασταση των driver της ati για την καρτα γραφικων ati 5770 ..Διεγραψα τους προηγουμενους drivers και οταν τελειωσα την εγκατασταση μετα το reboot μου εβγαλε "No ATI graphics driver is installed, or the ATI driver is not functioning properly. Please install the ATI driver appropriate for your ATI hardware"

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαγραφουμε ποτε εναν driver.

Παντα κανουμε απεγκατασταση απο το το Control panel.

Ετσι πρεπει να κανεις και με τους ATI catalyst και μετα απο αυτο σου προτεινω να χρησιμοποιησεις αυτο το εργαλειο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι συγνωμη ..απεγκατασταση ηθελα να πω..Ναι χρησιμοποιησα το προγραμμα σου στο normal mode και εκανα το advanced delete ( το 1ο δηλαδη , δεν θυμαμαι ακριβως τι ελεγε ) και ξανα εκανα εγκατασταση αλλα παλι προβλημα...Πρεπει να το κανω install ως adminstrator;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειαζεται κατι τετοιο.

Αυτο που πρεπει να θυμασαι ειναι η σωστη διαδικασια η οποια ειναι..

1. Πληρη απεγκατασταση

2. Restart

3. Atiman Uninstaller (με το επιπεδο της επιλογης σου)

4. Restart

5. Εγκατασταση των νεων οδηγων.

Εαν για καποιο λογο εχεις μπερδεψει αυτην την διαδικασια η την εχεις "ακυρωσει" τοτε ο driver δεν εχει σβηστει ποτα απο τα information files των Windows και φορτωνεται αυτοματα μετα απο καθε εισοδο σου σ αυτα.

Θα πρεπει να πας στο Device Manager > display adapter > δεξι κλικ στην καρτα σου > uninstall driver και ταυτοχρονα τικαρεις το tab "delete driver"...> restart..

Link to comment
Share on other sites

Νεα Catalyst Application Profiles http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/crossfirex-app-profiles.aspx

Στο δικο μου setup εδωσε και στο dx11 με ολα τα sets τεζα.

f12010b.png

Με αυτά τα profiles έτρεξα και εγώ το unigine και το vantage.

Ποίο Dx11 test είναι αύτο; F1 2010 benchmark;

Θα τρέξω και εγώ ένα...

:)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα profiles έτρεξα και εγώ το unigine και το vantage.

Ποίο Dx11 test είναι αύτο; F1 2010 benchmark;

Θα τρέξω και εγώ ένα...

:)

Ειναι το benchmark που εχει μεσα το παιχνιδι στην επιλογη graphics options.

Οσο για το dx11 ειναι το γνωστο directx9=false απο το hardware setiings αρχειο αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το benchmark που εχει μεσα το παιχνιδι στην επιλογη graphics options.

Οσο για το dx11 ειναι το γνωστο directx9=false απο το hardware setiings αρχειο αν θυμαμαι καλα.

Σε εμένα έβγαλε 95 max και 74min. Με το printscreen όμως δεν παίρνει screenshot. Στο δικό μου έβαλα το patch και τρέχει πλέον μόνο σε Dx11. Το έλεγξα και από το fraps. Μπορεί για αυτό να έχω λίγο πεσμένες επιδόσεις...

Δοκίμασε και εσύ να τρέξεις ένα με το patch...

Έκανα ένα ακόμα και είχα 95max και 81min.

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έβγαλε 95 max και 74min. Με το printscreen όμως δεν παίρνει screenshot. Στο δικό μου έβαλα το patch και τρέχει πλέον μόνο σε Dx11. Το έλεγξα και από το fraps. Μπορεί για αυτό να έχω λίγο πεσμένες επιδόσεις...

Δοκίμασε και εσύ να τρέξεις ένα με το patch...

Ναι για το printscreen εγω εκανα πρωτα alt tab(window mode) και ετσι το πηρα.

Οσο για το patch δεν το ξερω μιας και παιζω το παιχνιδι μεσω steam και υποθετω οτι εχει γινει update.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το printscreen εγω εκανα πρωτα alt tab(window mode) και ετσι το πηρα.

Οσο για το patch δεν το ξερω μιας και παιζω το παιχνιδι μεσω steam και υποθετω οτι εχει γινει update.

Όταν το τρέχεις βλέπεις μεγάλα ποσοστά χρήσης των πυρήνων; Εγώ βλέπω αρκετά χαμηλά... Παίζουν γύρω στο 40%...

Link to comment
Share on other sites

Very nice - και αν τσιτώσεις λίγο τον 920 θα δεις ακόμα καλύτερο scaling ;)

Εντάξει,βρήκα ξαφνικά όρεξη για μερικά benchακια και έβαλα τον i7 στα 4.2Ghz να δω τί διαφορές, και αν δίνει...

vantagetrifi10001200897.jpg

Το γρηγορότερα που έχω δει μέχρι τώρα,αν και πείμενα να δώσει ακόμα παραπάνω...

Zpaf δοκίμασε και εσύ με τις κάρτες στο στα 1000-1200 να δούμέ πόσο παραπάνω δίνει το 3Χ5870 από το 5970+5870 αν και δεν έχουμε τους ίδιους drivers...

Για 2 πόντους δεν έφτασα τα 36000! Θα δοκιμάσω να τρέξω μερικά ακόμα μήπως δω κανένα παραπάνω...

:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το τρέχεις βλέπεις μεγάλα ποσοστά χρήσης των πυρήνων; Εγώ βλέπω αρκετά χαμηλά... Παίζουν γύρω στο 40%...

Δεν το εχω checkαρει. Θα το δω και θα σου πω.

Γιατί είναι το Opencl κλειστό;

Γιατι δεν εχω κανει εγκατασταση το ati stream.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απο format (μερική αναβάθμιση), με 1 5850 τι βάζουμε ??

To τελευταίο επίσημο ? (AMD Catalyst™ Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition)

ή

ο Atiman έχει κάτι καλύτερο :magic:

Έγινε επεξεργασία από leros2004
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.