Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ένα σημερινό με τους 10.9a hotfix...

vantagetrifi10001200109.jpg

O core i7 στα 4Ghz και οι κάρτες στα 1000-1200.

To feature test 1 μην το κοιτάτε καν, κάποιο κόλλημα έχει φάει....

Το επόμενο που θα στείλω θα είναι με τους 10.10 και μετά από την αλλαγή στις θέσεις των καρτών-5970 -1ο pci-e

5870 - 2o pci-e - τώρα είναι ανάποδα....

:)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι βρηκα τη λυση για τα CTDs του BFBC2... Disable crossfire.

Παιζω ολο το απογευμα κ δεν εχει κανει κιχ! Παντως η 5870 το παιζει με 4χΑΑ, 16χAF σταθερα στα 60. Οταν γινονται εκρηξεις πεφτει στα 50.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι βρηκα τη λυση για τα CTDs του BFBC2... Disable crossfire.

Παιζω ολο το απογευμα κ δεν εχει κανει κιχ! Παντως η 5870 το παιζει με 4χΑΑ, 16χAF σταθερα στα 60. Οταν γινονται εκρηξεις πεφτει στα 50.

Δεν είναι λύση αυτό...

Καλύτερα να μου κάνει 1,2 ctd την εβδομάδα παρά να παίζω με μία κάρτα και 60fps...

:p

OT:Πες με τι user name μπαίνεις να σε κάνω add στο friend list...

Link to comment
Share on other sites

csaris μπαινω...

1,2 ctds την βδομαδα καλα ειναι... αλλα τι να πω κ γω που τα τρωω στη μαπα καθε 20min?:fist:

Δοκίμασε και τους 10.9a hotfix...

Με τους 10.4b δεν είχα σχεδόν ποτέ ctd με αυτούς έχω 1 την εβδομάδα...

:)

Link to comment
Share on other sites

Νεος driver για τις νεες Ati 6xxx modded για να παιζουν στην σειρα 5xxx http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=330602

Νεα application profiles http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/crossfirex-app-profiles.aspx

This release of ATI Catalyst™ delivers support for the latest ATI CrossFireX™ profiles in a separate executable file ensuring users have access to the absolute latest set of profiles installed on their PC.

- DX9

- Multiplayer Medal of Honor CrossFire update

- Darksider performance and CrossFire Anti-Aliasing update

- NBA 2K11 CrossFire update

- DX10/11

- Stone Giant CrossFire update

- Multiplayer Medal of Honor CrossFire update

- CivV tweak CrossFire update

- Hawx2 CrossFire update

- F1 CrossFire update

- World of Warcraft DX11 version CrossFire update

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τους 10.9a hotfix...

Με τους 10.4b δεν είχα σχεδόν ποτέ ctd με αυτούς έχω 1 την εβδομάδα...

:)

Mε 10.9a ειμαι κ 10.9 cap!

Eχω βαρεθει να αλλαζω και δεν θελω να βαλω παλο driver μιας κ χανω στα τελευταια games.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

@csaris

Με 5970 κι ενώ έπρεπε να γκουγκλάρω το ctd για να δω τι εννοείτε, τουτέστιν όλα κυλούσαν ρολόι, από ένα σημείο και μετά είχα 1-2 ανά bc2 session. Κι εννοείται με στοκ ρολόγια στη κάρτα. Έχω δοκιμάσει όλους τους drivers μέχρι τώρα (εκτός των 10.9a) αλλά τπτ... Γύρισα σε official 10.5 (με τα αντίστοιχα προφίλ) και δουλεύουν άψογα. Πρέπει να έχω κλείσει ένα 10ωρο συνολικά in-game (νομίζω απ'αυτές οι 3 ώρες ήταν συνεχόμενες) και δεν έχω το παραμικρό παράπονο. Ούτε καν (αισθητή) υποχώρηση σε fps. Αν οι νεώτεροι οδηγοί σου δίνουν πράγματα που δεν είσαι διατεθιμένος να παραχωρήσεις με τους 10.5 είναι δικό σου θέμα, αλλά στην περίπτωσή μου, η πολυπόθητη λύση ήταν αυτή. Απλά είπα να το μοιραστώ με ένα ταλαιπωρημένο συμπολεμιστή :)

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω φιλε μου... Απλα εχω κουραστει να κανω δοκιμες και η μονη λυση 100% επιτυχημενη ειναι να παιζω με ενα πυρηνα δυστυχως.

Δοκιμασα και 10.5a αλλα παλι τα ιδια! Παλι CTDs στη μαπα μετα απο 1-2 ωρες καψιματος.

FFS επιτελους! Ολα αυτα μετα το τελευταιο patch εγιναν.

Link to comment
Share on other sites

Συμμερίζομαι την "απόγνωσή" σου and then some... Στην τελική κάθεσαι και σκέφτεσαι ότι έχεις δώσει τόσα χρήματα για να χτίσεις το πισί της κ@*!@$ σου, τα κάνεις όλα σωστά και δε μπορείς να το ευχαριστηθείς. Και είναι και παιχνιδάρα το άτιμο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.