Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο ελυσα το προβλημα του CCC και γλυτωσα το φορματ

παραθετω την λυση για οσους μελλοντικα εχουν προβλημα:

My solution was to clear out the Windows GAC (Global Assembly Cache). In Windows 7, you can browse directly to "C:\Windows\assembly". Sort by "Public Key Token", then delete everything with the Token "90ba9c70f846762e" (ATI's key). You'll obviously need Administrator privileges. No reboot needed either. Reinstalled CCC and it ran perfectly!

The GAC lets you share DLL's that are the same version number. If it's in the GAC, any installer will NOT install a new DLL - it'll use the one in the GAC. If the GAC DLL is corrupted, you're majorly SOL.

When I reinstalled the CCC, it took longer to install then it had before. Presumably, this was due to the installer copying all the correct DLL's to my hard drive. And no ATI DLL's have made it back into my GAC.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,,

Απο χτες ακομα στο γραφειο....

Δοκιμες επι δοκιμων ολων των αρχειων που ανεβηκαν σε διαφορα PC, ακομα και μετα απο format.....!!!

Αποτελεσμα? Αψογη λειτουργια σε ολα.....

Παρ ολα αυτα, μειωθηκε η "ασφαλεια" της εγκαταστασης του οδηγου στο απολυτως αναγκαιο ελαχιστο ποσοστο και ο oδηγος ξανανεβηκε. Τοποθεσια για κατεβασμα και τροπος χρησης ο ιδιος του αρχικου ποστ..

Για οποιοδηποτε θεμα, επικοινωνηστε μαζι μου....

109all.th.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Αν βάλω τους 10.9 θα λειτουργήσει πάλι το OpenCL που τώρα δεν τρέχει με το Ati Stream 2.2;

Δοκίμασα να βγάλω-βάλω πάλι τους 10.8 official αλλά πάλι δεν δουλεύει.

Και κάτι άλλο το pass πιο είναι για το αρχείο ATIstuff.exe ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ping pong

Για ΜΙΑ καρτα 5870 τι driver/profile περναμε? (Battlefield Bad Company 2 χωρις προβληματα βασικα...)

Οχι τιποτα αλλο αλλα win driver με update δεν θελω:p

Εγώ έχω μείνει με τους 10.4 του ATiman σε 5870 (μήπως να το αλλάξει σε AMDman τώρα :p; ) πάντως και είμαι ικανοποιημένος...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έλα παιδιά, ας μην βαρύνουμε το κλίμα, δεν έγινε και τίποτα...δοκιμές κάνει και μας προσφέρει διάφορες εκδόσεις με στόχο την τελειοποίηση....

Δεν υπάρχει λόγος να φέρνουμε την καταστροφή με κάτι απλό....προσωπικά το πρόβλημα μου το έλυσα, λόγο απροσεξίας μου έχασα ένα βήμα και για αυτό δεν μπήκε....όλα λειτουργούν άψογα....

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε χασει ομως ολα εκεινα τα extra που αφορουν VA codecs που ανοιχτηκαν ειδικα....

Χανονται τελειως εννοεις οι νεες προσθηκες για το Accelaration?

Kαι τι να μην ανεβει ρε συ φωτο.Πιο πανω εσυ δεν ποσταρες αυτη?

109all.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι χανονται εκεινα τα εχτρα που ειπα οτι θα ανοιξω για τις δοκιμες....

Μια φωτο φτανει...οχι αλλες..

Καταλαβα.

Παντως...Καθαρος ουρανος, αστραπες δεν φοβαται.

Αν ειναι δικη σου η δουλεια δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Εμπιστοσυνη??

Κοιταξτε την....

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=3694196&postcount=19

Αρα εδω κολλαει το...

Με απογοητεύσατε
Τι κοιταμε εδω, δεν καταλαβα.
Το οτι προφανως κάποιος απο εδω πηρε το συγκεκριμενο αρχειο(ATIstuff.exe) και το εδωσε εκει(?) Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Τι κοιταμε εδω, δεν καταλαβα.

Τι δεν καταλαβες?

Τον κωδικο τον εχουν μονο οσοι γραφουν εδω και τους τον δινω μεσω ΠΜ.

Καποιος λοιπον τους κατεβασε και τους ανεβασε εκει....Τα ιδια Παντελακη μου....

Ο κωδικος αλλαζει σε ολα τα αρχεια των οδηγων, πλεον...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα μια δοκιμή τους 10.9 και υπάρχει ένα θέμα με τα flash προγράμματα νομίζω. Με exprorer και firefox, πράσινη η οθόνη του youtube κατά την αναπαραγωγή βιντεο και κολλάει το πρόγραμμα -> ctrl + alt + delete -> κλείσιμο firefox και explorer αλλά μετά μένει ένα plugin-container.exe στις διεργασίες! Έγινε κάτι λάθος κατά την απεγκατάσταση των προηγούμενων drivers;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.