Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

να δω ποτε θα αξιωθει η ΑΤΙ, μετα απο 8 μηνες να βγαλει εναν οδηγο της προκοπης για το HDMI και windows7...τοσο δυσκολο ειναι...??? εχει καταντησει ΡΕΖΙΛΙΚΙ...2 καρτες nvidia και μια Intel HD σε οθονη δειχνουν κανονικα με το hdmi...ενω και οι 2 ατι, δειχνουν θολα, και καθολου ποιοτικα μονο χρωματα ωραια...ΓΙΑΤΙ ατι γιατι..?!!? ΕΛΕΟΣ...

απο τον 9.12 εως τον 10.8 τα ιδια *****...υμαρτον...θελει να λεγεται σοβαρη εταιρια...και ειναι σοβαρη...αλλα αυτο με το hdmi...εχει γινει κωμωδια...και ειμαστε χιλιαδες ατομα...με το ιδιο προβλημα...τι να πω...ειλικρινα, πικραθηκα...

συγνωμη αλλα δεν παει αλλο η ατι αυτο η ατι εκεινο

ενταξει υπαρχουν προβληματακια γενικης φυσης αλλα

για την εικονα της δεν σηκωνω κουβεντα κατι το οποιο το υπστηριζουν πολλοι

hyperion μαλλον κατι δεν σου καθεται καλα

με την αρχαια 3850 απο το HTPC μου σε hdmi συνδεση στην πλασμα απλα ξυριζει η εικονα

οι δε photo ειναι απο shot απο μια φωτογραφικη της πλακας με οτι αυτο συνεπαγεται

151qn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

154l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

150fn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

υγ1 ζητω συγνωμη αν προσβαλω το thread αλλα δεν μπορουσα να κρατηθω

υγ 2 αν οι διαχειριστες νομιζουν οτι το ποστ μου δημιουργει προβλημα ας το σβησουν

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω σειρα 3000 φιλε, κι ετσι δε μπορω να απαντησω...και αν κρινω απο τις εικονες μιλαμε για windows vista...οποτε παλι δεν μπορω να απαντησω...τελειως αλλη περιπτωση η δικη σου, και εισαι μια χαρα παντως...

αν κανετε search στο google θα το δειτε τι εννοω...δεν εχει νοημα συνεχειας αυτο το θεμα...εδω ειναι καθαρα συζητηση για τους οδηγους...αλλα οτι και να λεμε το ακουω λιγο φταιει η ατι...διπλα μου χρησιμοποιω λαπτοπ nvidia και intel...και ολα δειχνουν καταπληκτικα...οι hd4000 kai hd5000 με windows7 ειναι ελλεεινα χαλια...εστειλα μυνημα στην AMD...εκεινοι θα επρεπε να προσεχουν παραπανω...δεν σηκωνω κουβεντα για 3 οθοναρες που εχω...χαχα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν και εφοσον η οθονη σου εχει ενγενη αναλυση ιση με την αναλυση ενος PC monitor και κλειδωνει σε p τοτε δεν επηρεαζεται το αποτελεσμα απο κανεναν αλλο παραγοντα (windows, drivers, card) και η εικονα θα πρεπει να μην διαφερει.

Και αυτο ειναι κανονας....

edit,

Απο που καταλαβες οτι ειναι vista? Windows 7 βλεπω εγω.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

σε αναζητηση στο google βρηκα τους 10.8 beta 5 .οντος ειναι αληθηνοι?γιατι δεν αναφερθηκε κατι εδω και ειμαι λιγο ανβεβαιος .

υγ ατιμαν αν ειναι δυνατο στειλε μου το pass γιατι θελω να βαλω τους beta 3

Link to comment
Share on other sites

hyperion, νομιζω βγαζεις ευκολα συμπερασματα........Αν ισχυε το 'προβλημα' σου σε ολους τοτε θα γινοταν χαμος κυριου σε ολα τα φορα........κοιτα, ναι τωρα ειμαι σε αναλυση 1680χ1050 αλλα πριν ειχα μια samsung 23 full HD που δεν ειχα προβλημα ουτε με αυτην......:p

Link to comment
Share on other sites

ok sorry προφανος εκανα κατι λαθος και δεν το πηρες . ευχαριστω για το pass αλλα αν σου ειναι ευκολο ποσταρε το λινκ απο τους beta 3 γιατι ειναι λιγο δυσκολη η ευρεση του σε τοσες σελιδες.

εγκατεστησα το ati stream (απεγκατεστησα πρωτα τα παντα απο το προηγουμενο αλλα τωρα στο gpuz δεν εχω τικ στο open cl καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχω τους 10.7 official αλλα δεν το λεω και με σιγουρια γιατι τωρα λοιπο τετραημερο και ειμαι απο το laptop.πριν απεγκαταστησω το ατι stream 2.1 και εγκαταστησω το 2.2 το τικ υπηρχε κανονικα, οταν εβαλα το 2.2 δεν υπηρχε.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω σειρα 3000 φιλε, κι ετσι δε μπορω να απαντησω...και αν κρινω απο τις εικονες μιλαμε για windows vista...οποτε παλι δεν μπορω να απαντησω...τελειως αλλη περιπτωση η δικη σου, και εισαι μια χαρα παντως...

αν κανετε search στο google θα το δειτε τι εννοω...δεν εχει νοημα συνεχειας αυτο το θεμα...εδω ειναι καθαρα συζητηση για τους οδηγους...αλλα οτι και να λεμε το ακουω λιγο φταιει η ατι...διπλα μου χρησιμοποιω λαπτοπ nvidia και intel...και ολα δειχνουν καταπληκτικα...οι hd4000 kai hd5000 με windows7 ειναι ελλεεινα χαλια...εστειλα μυνημα στην AMD...εκεινοι θα επρεπε να προσεχουν παραπανω...δεν σηκωνω κουβεντα για 3 οθοναρες που εχω...χαχα... ;)

θα με κανεις να βαλω την 4850 πανω και πιστευω θα το χασεις παλι το στοιχημα:p

seven εχω πανω

υγ 1 4850 διαλεξε πια θες asus η saphire

υγ 2 μεταξυ μας αφησα την 3850 πανω γιατι εγω δεν ειδα διαφορα απο σειρα 4

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα δοκιμασα το MAFIA 2, ετρεξα το benchmark με ολα high χωρις τα physx και με το συστημα τις υπογραφης μου και default την 5850 εβγαλα 60,2 fps......μια χαρα....:baby:

edit

Ειχα ενεργο και το vsync!!!!!!!!!!!

Τελικα τα fps με ολα high ειναι 76.2.......(χωρις physx...)

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Αρα κατι αλλο συμβαινει στο συστημα η στην εγκατασταση γιατι στην δικη μου (ΠΧ) καρτα ειναι κανονικα ενεργο.

Εαν το OpenCL δεν ηταν εγκατεστημενο η δεν λειτουργουσε σωστα θα στο ελεγε το GPU Caps Viewer κατα τη στιγμη που ανοιγε. Αρα υπαρχει, δουλευει και για καποιον λογο δεν φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

ATIMAN, δηλαδη με λιγα λογια φταιει το EDID των οθονων μου...να σε ρωτησω ομως βρε, αν εφταιγε, γιατι καρτες αλλων εταιριων με το ιδιο καλωδιο, ιδια οθονη δειχνουν κρυσταλλινα και πληρες...εχω χαλασμενες gpu και δε το γνωριζω μηπως..??:cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.