Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Οχι, Ειπα χωρις Application Profiles. Πατησες λοιπον το Custom64_T, ok? θα επρεπε να απεγκαταστησεις τον driver πριν το κανεις αυτο και μετα να τον ξαναεγκαταστησεις. Αν το εκανες ετσι εχει καλως και χρειαζεται μονο να βγαλεις τα Application Profiles.

Εκανα πληρη απεγκατασταση των πρωτων 10.7 και του hotfix που ειχες δωσει.

Μετα περασα τους 10.7 hotfixed και απλα πατησα custom setup και επελεξα και τα application profiles που δεν ηταν επιλεγμενα.

Οποτε τωρα πανω και βγαζω τα app profiles απο το control panel;

Link to comment
Share on other sites

Και μπορει να γινει ακομα περισσοτερο οσο υπαρχουν πολλες και διαφορετικες απαιτησεις και καθως οι χρηστες ολοενα και πιο εντονα ζητουν να δουλευουν τα παντα παραπανω απο ανεκτα.

Στην καταληξη εχεις δυο επιλογες, η βαζεις τους επισημους οταν βγαινουν οπως βγαινουν ειτε ειναι καλοι ειτε σε εξυπηρετουν ειτε οχι χωρις γκρινιες και σχολια αποδεχωμενος το προιον οπως ειναι (like nvidia), η δοκιμαζεις καθε δυνατη περιπτωση - λυση - προσπαθεια που σου παρουσιαζεται προκειμενου να φερεις το αποτελεσμα στα δικα σου μετρα - αναγκες συμβαλοντας και ο ιδιος σ αυτο. Ειναι μια προσεγγιση που ερχεται να βοηθησει. Την αποδεχεσαι η οχι. Δεν υπαρχει κατι αλλο. Οταν την αποδεχτεις ομως δεν την κατηγορεις.

Το θεμα ειναι οτι ο "average joe" user θελει να δουλευουν απροβληματιστα και αυτο, εδω και αρκετους μηνες δεν συμβαινει.

Τα σχολια παντα θα υπαρχουν.Ειτε ειναι καλα ειτε κακα.(μαζι και η γκρινια...)

Αυτο παντως που ειπες

Στην καταληξη εχεις δυο επιλογες, η βαζεις τους επισημους οταν βγαινουν οπως βγαινουν ειτε ειναι καλοι ειτε σε εξυπηρετουν ειτε οχι χωρις γκρινιες και σχολια αποδεχωμενος το προιον οπως ειναι
με προβληματιζει πολυ.

Η ΑΤi ειναι η δευτερη σε πωλησεις εταιρια καρτων γραφικων και οχι εμενα δεν με καλυπτει αυτο που λες

Υποτιθεται οτι δινοντας τα πολυτιμα € μου περιμενω και ΤΕΛΕΙΑ υποστηριξη και οχι καλη (για κακη δεν το συζηταμε καν)

Ερωτηση.

Το Video Converter σε ποιες εκδοσεις υπαρχει,σε ποιες απο αυτες δουλευει και ποτε περιμενουμε απροβληματιστη λειτουργια?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πληρη απεγκατασταση των πρωτων 10.7 και του hotfix που ειχες δωσει.

Μετα περασα τους 10.7 hotfixed και απλα πατησα custom setup και επελεξα και τα application profiles που δεν ηταν επιλεγμενα.

Οποτε τωρα πανω και βγαζω τα app profiles απο το control panel;

Συγνωμη τι εννοεις δεν σε καταλαβαινω,,

Διαδικασιες μια προς μια οσο πιο απλα μπορω,,

1. Uninstall driver.

2. Reboot

3. C:\ATI\Support\driver version\Triplle_Buffering\Linear64 or Linear32 (αναλογα το OS)\Custom64_T or Custom32_T.

4. C:\ATI\Support\driver version\setup.exe

5. Unclick AppProfiles

6. Driver installed and ready to use.

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι δινοντας τα πολυτιμα € μου περιμενω και ΤΕΛΕΙΑ υποστηριξη και οχι καλη (για κακη δεν το συζηταμε καν)

Nephilim που έχεις δει ΤΕΛΕΙΑ υποστήριξη σε drivers;;

Και εγώ είμαι της άποψης ότι αν δεν θέλω να μπλέκω με beta testing (με ότι αυτό συνεπάγεται) γιατί έχω δώσει 3000 ευρώ και θέλω να παίζω μόνο BC2.. τότε δεν αλλάζω drivers κάθε Τετάρτη. Μένω με αυτόν που κάνει την δουλειά που θέλω και ενημερώνομαι για τις νέες εκδόσεις πως και τι κάνουν.

Αν από την άλλη θέλω να δοκιμάζω κάθε Τετάρτη και την παραμικρή νέα έκδοση που έγινε release τότε να το περιμένω ότι δεν θα είναι όλα ρόδινα.. και bug θα βρω και ασυμβατότητες κτλ.

Έγινε επεξεργασία από carrion
Link to comment
Share on other sites

Nephilim που έχει δει ΤΕΛΕΙΑ υποστήριξη σε drivers;;

Και εγώ είμαι της άποψης ότι αν δεν θέλω να μπλέκω με beta testing (με ότι αυτό συνεπάγεται) γιατί έχω δώσει 3000 ευρώ και θέλω να παίζω μόνο BC2.. τότε δεν αλλάζω drivers κάθε Τετάρτη. Μένω με αυτόν που κάνει την δουλειά που θέλω και ενημερώνομαι για τις νέες εκδόσεις πως και τι κάνουν.

Αν από την άλλη θέλω να δοκιμάζω κάθε Τετάρτη και την παραμικρή νέα έκδοση που έγινε release τότε να το περιμένω ότι δεν θα είναι όλα ρόδινα.. και bug θα βρω και ασυμβατότητες κτλ.

Χμ...Οσο ειχα την 4870 ναι ειχα τελεια υποστηριξη σε drivers.

Και ουτε γω "μπλεκω" στο ΒΕΤΑ τεστιγκ (θα μου πεις εκει αγορασες day 1 το Bad Company 2 που ακομα ΒΕΤΑ ειναι)

(10.5 εχω ακομη πανω να καταλαβεις,οσο και αν θελω τα features των 10.6)

Ο προβληματισμος μου δημιουργηθηκε λογω των απειρων profile/hotfixes που "ζουν αναμεcα μαc" και αφορουν παιχνιδια που κυκλοφορουν καιρο τωρα και οχι πχ καποιου ολοκαινουριου.

Link to comment
Share on other sites

Χμ...Οσο ειχα την 4870 ναι ειχα τελεια υποστηριξη σε drivers.

Και ουτε γω "μπλεκω" στο ΒΕΤΑ τεστιγκ (θα μου πεις εκει αγορασες day 1 το Bad Company 2 που ακομα ΒΕΤΑ ειναι)

(10.5 εχω ακομη πανω να καταλαβεις,οσο και αν θελω τα features των 10.6)

Ο προβληματισμος μου δημιουργηθηκε λογω των απειρων profile/hotfixes που "ζουν αναμεcα μαc" και αφορουν παιχνιδια που κυκλοφορουν καιρο τωρα και οχι πχ καποιου ολοκαινουριου.

(Και εγώ με τους 10.5 είμαι ακόμα και χαζεύω τα video features στα site χωρίς να τα έχω..)

Έχεις απόλυτο δίκιο να προβληματίζεσαι.. κάτι που κάνω και εγώ σχετικά με τα fix παιχνιδιών. Απλά μένω σε κάτι που είχε πει παλιότερα ο atiman σχετικά με το development που είχε γίνει σε τίτλους dx11 χωρίς να υπάρχει γνώση σωστή και εμπειρία. Αυτοί κάνανε την δουλειά τους και τρέχα τώρα εσύ κυρΑΤΙ να βγάλεις το φίδι από την τρύπα.

Δεν έχω κάποιο λόγο να μην τον πιστέψω..

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ο "average joe" user θελει να δουλευουν απροβληματιστα και αυτο, εδω και αρκετους μηνες δεν συμβαινει.

Τα σχολια παντα θα υπαρχουν.Ειτε ειναι καλα ειτε κακα.(μαζι και η γκρινια...)

Αυτο παντως που ειπες με προβληματιζει πολυ.

Η ΑΤi ειναι η δευτερη σε πωλησεις εταιρια καρτων γραφικων και οχι εμενα δεν με καλυπτει αυτο που λες

Υποτιθεται οτι δινοντας τα πολυτιμα € μου περιμενω και ΤΕΛΕΙΑ υποστηριξη και οχι καλη (για κακη δεν το συζηταμε καν)

Ερωτηση.

Το Video Converter σε ποιες εκδοσεις υπαρχει,σε ποιες απο αυτες δουλευει και ποτε περιμενουμε απροβληματιστη λειτουργια?

Και εγω κι εσυ και ο καθενας θελει καποια πραγματα που δεν γινονται.

Εχω ξαναπει και ειναι η απολυτη αληθεια (αν θελουμε να ριξουμε τις μασκες) οτι ολα βρισκονται σε ενα σοβαρο μεταβατικο σταδιο εξελιξεων. Μπορω να πω ψεματα οπως πρεπει , αυτο θελεις? δεν το κανω. Λιγη υπομονη και ανοχη στα τυχον λαθη η τις παραλειψεις μαζι με καλη θεληση χρειαζεται.

Δινοντας τα χρηματα σου περιμενεις ενα απροβληματιστο hardware και μια εταιρεια που θα προσπαθει παντα να σε καλυψει για το καλυτερο χωρις να σε προδοσει. Αυτο περιμενεις και το ξερεις.

Ειναι ευκολο να πατας το κουμπι και να δουλεουν ολα οπως τα θελεις? Οχι δεν ειναι, πρεπει να το πιστεψουμε.

Δεν εχεις ουτε κακη ουτε μετρια υποστηριξη. Εχεις πολυ καλη που προσπαθει να γινει απλα τελεια. Τα αλλα ειναι λογια και φιλοσοφιες.

Απο ποια εταιρια σ αυτον το χωρο εχεις ΤΕΛΕΙΑ υποστηριξη? Γνωμη μου ειναι οτι μονο η ΑΤΙ αντιμετωπιζει με σοβαροτητα την κατασταση και προσπαθει καθημερινα για το τελειο.

Καλη και πολλες φορες χρησιμη η γκρινια, αλλα μεχρι καποιο σημειο, κατα την αποψη μου.

Μπορουμε να γραφουμε απειρες σελιδες γι αυτα και νοημα δεν θα βγαινει οταν ο καθενας εχει την ισχυρη του αποψη, καλη η κακη.

Το Video Converter ειναι εξτρα εργαλειο. Καθε εκδοση εχει το δικο της και το κατεβαζεις ανεξαρτητα. Σε καποιες beta εκδοσεις επειδη ειναι νεοτερο το βρισκεις μεσα στο πακετο ακριβως για να υπαρχει ως πακετο.

Προβληματα δεν γνωριζω καποια συγκεκριμενα και ετσι δεν ξερω τι να απαντησω σε αυτο που εννοεις "απροβληματιστη λειτουργια"

Ο προβληματισμος μου δημιουργηθηκε λογω των απειρων profile/hotfixes που "ζουν αναμεcα μαc" και αφορουν παιχνιδια που κυκλοφορουν καιρο τωρα και οχι πχ καποιου ολοκαινουριου.

Δεν θα υπηρχε τιποτα απο ολα αυτα εαν δεν κυνηγουσαμε την ταχυτητα μαζι με την αποδοση. Απο τους 10.5 και μετα μπαινουμε σε αλλο σταδιο...

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Το Video Converter ειναι εξτρα εργαλειο. Καθε εκδοση εχει το δικο της και το κατεβαζεις ανεξαρτητα. Σε καποιες beta εκδοσεις επειδη ειναι νεοτερο το βρισκεις μεσα στο πακετο ακριβως για να υπαρχει ως πακετο.

Προβληματα δεν γνωριζω καποια συγκεκριμενα και ετσι δεν ξερω τι να απαντησω σε αυτο που εννοεις "απροβληματιστη λειτουργια"

Aπο που το κατεβαζω?

Δεν δουλευει καν.

ΜΙΑ φορα δουλεψε (στον πρωτο driver που μπηκε) και εκτοτε πεταει error.

Ξερω και αλλα παιδια που δεν τους δουλεψε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx

Avivo Video Converter will only work

with HD 2000, HD 3000, and HD4000 series products

Δεν μιλαω για το AVIVO (που δεν δουλευει οπως διαβαζω με σειρα 5ΧΧΧ)

Αυτο που ηταν στους drivers ΜΕΣΑ, AVIVO ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω είμαι αναγκασμένος να παίζω με 10.4 official για να μπορώ να παίξω dirt σαν ανθρωπος χωρις freeze/crash.

Αυτο που βλέπω είναι συνέχεια fixes για το bf2, δηλαδή δεν υπάρχουν αλλα games? Και μετα σου λέει "AMD is proud to be the exclusive sponsor of Call of Duty®: Modern Warfare 2 for the PC".

Όσο για το avivo video converter δεν λειτούργησε σε κανεναν catalyst, συνέχεια έβγαζε error με οποιαδήποτε μορφή video και αν προσπάθησα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν λές λεωνίδα?

dwm2010040419095000.jpg

Ναι αυτο.

Αλλα δεν θυμαμαι με ποια καρτα ημουν (εκανα κατι δοκιμες εκεινες τις μερες...)

Δεν θυμαμαι με ποια καρτα δουλεψε εκεινη τη μια φορα.

Στην 5870 παντως ΤΩΡΑ δεν μου δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Και τι περιμενουν για να δουλεψει σε 5XXX series ?

Να βγει η 6XXX series :hehe:

Έχουν περάσει 10 μήνες απο την κυκλοφορία των 5ΧΧΧ και ακόμα το avivo υποστιρίζει 2ΧΧΧ, 3ΧΧΧ, 4ΧΧΧ.

Οι υπόλοιποι να πάτε να κουρευτήτε ε? :angry:

Link to comment
Share on other sites

To A(udio) V(ideo) I(n) V(ideo) O(ut) δημιουργηθηκε για να υποστηριξει το αντιστοιχο βυσμα AV της σειρας 2 3 και 4.

Μετα υποστηριχτηκε πληρεστερα.

Η σειρα 5ΧΧΧ εχει τετοιο βυσμα?

To video conversion με νοιαζει εμενα οχι πως το λενε και ποιο βυσμα δουλευει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.