Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Άργησα αλλά πέρασα και στις 2 5770 (μια xfx και μια asus) το ίδιο bios της ASUS να δω πως συμπεριφέρονται

συγκεκριμένα πέρασα αυτό

post-15150-1416074445,9825_thumb.gif

Έχει default ρολόγια 850/1200 με τάση 1,125V

Πριν ενεργοποιήσω το overdrive, σε idle/2D τρέχει η 1η κάρτα σε 400/1200 και η 2η σε 157/300 (θερμοκρασίες 48-49, 39-40 αντίστοιχα)

Αν ενεργοποιήσω το overdrive πέφτει και η 1η σε 157/300 (θερμοκρασίες 42-43, 39-40 αντίστοιχα) με αποτέλεσμα να έχω πολλά σπασίματα στο desktop (ειδικά στο 2ο μονιτορ)

Είναι φυσιολογικά αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά να ρωτησω κάτι?Μπορεί και να ειναι άσχετο.

Αναφερετε οτι βγηκε εκδοση ati 10.5 εγω έχω μια ati HD 4650 1gb agp και εχει την ati 10.4

που μπορώ να βρω την προκειμενη εκδοση που αναφερετε γιατι απο το site δεν τη βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα τελευταια οτι με τους 10.5 στο bc2 μου κανει ορισμενες φορες καποια κολληματα για 1-2sec και μετα ολα κομπλε. Συνηθως αυτο συμβαινει οταν γινεσαι respawn.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα τελευταια οτι με τους 10.5 στο bc2 μου κανει ορισμενες φορες καποια κολληματα για 1-2sec και μετα ολα κομπλε. Συνηθως αυτο συμβαινει οταν γινεσαι respawn.

Ναι και εγώ το παρατήρησα αυτό.

Κάποιοι έλεγαν πως έφταιγε το antivirus(εγώ δεν έχω) εκτός αν μιλούσαν για άλλο, παρόμοιο πρόβλημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι το antivirus έχει bug και όταν πατάς Enter Battle δεν σε βάζει κατευθείαν αλλά καθυστερεί κάπως. Λύνεται βγάζοντας το φάκελο του BC2 στα Documents στην λίστα εξαίρεσης του antivirus/firewall σου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε φιλε ΑΤΙΜΑΝ κανα νεο δεν βλεπω να εχουμε!!!:hm:

Λογικα την αλλη βδομαδα θα δουμε τους driver και στην ΑΤΙ το θεμα ειναι πιους?

Τους preview, τους 10.5a η τους 10.5........ και αυτο το λεω γιατι δεν παρατηρω τις τελευταιες μερες κατι να κινειται οπως τους προηγουμενους μηνες......:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ναι η λογικη σου ειναι σωστη, μιας και η αλλη εβδομαδα ειναι και η τελευταια του μηνα.

Και preview εχουμε και τους κανονικους εχουμε απο μερες, αλλα.......!!!

αλλα.......?

να υποθεσω οτι εχουμε προβληματα?

περιμενω την συνεχεια.........:whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Atiman , ζητω την βοηθεια σου , αλλα και ολων οσων μπορουν να βοηθησουν . Εχω ενα πισι με AGP mobo . Μεχρι σημερα ειχα την 7600GS και επαιζα San andreas maxed out @1920*1080 . Σημερα εβαλα πανω την 3650 . Περασα τους σωστους οδηγους , με πληρες καθαρισμα των προηγουμενων , αλλα τωρα πια παιρνω στο παιχνιδι 7-12 καρε . Δοκιμασα και με αλλους οδηγους οπως : 10.4 , 9.4 ,8.12 ,8.5 (ολοι με το hotfix για agp ) αλλα ακομα οι επιδοσεις ειναι gtp . Εχεις κατι να προτινεις;

Link to comment
Share on other sites

Eegw, οι υποθεσεις δεν αντικατοπριζουν την πραγματικοτητα και συνηθως οδηγουν σε λαθος συμπερασματα.

Toxic, δεν δινεις κανενα αλλο στοιχειο για το συστημα σου και ποσα fps ειχες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Λαθος καρτα...

3850 και μετα το χαος, καινουρια ΔΕΝ συμφερει να την αγορασεις ΑΝ τη βρεις, για μεταχειρισμενη αξιζει και παιζει να τη βρεις και σε τιμη χωμα, γιατι οποιος τη πουλαει κοιταει να την ξεφορτωθει γιατι διαφορετικα θα την παντρευτει λογο παλαιοτητας AGP.

ΥΓ

Για τους Drivers πιστευω οτι μας περιμενει kinder εκπληξη!!!:hehe: Τα λεω σωστα atiman???

Έγινε επεξεργασία από AlCapone
Link to comment
Share on other sites

Eegw, οι υποθεσεις δεν αντικατοπριζουν την πραγματικοτητα και συνηθως οδηγουν σε λαθος συμπερασματα.

Toxic, δεν δινεις κανενα αλλο στοιχειο για το συστημα σου και ποσα fps ειχες πριν.

Pentium 4@3.2 , 1Gb ram , 3650 , winxp 32
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ

Για τους Drivers πιστευω οτι μας περιμενει kinder εκπληξη!!!:hehe: Τα λεω σωστα atiman ???

φωτιές μας ανάβεις βραδιάτικο!!!!! :crazy_pilot::happy2:

Έγινε επεξεργασία από nikpoth
Link to comment
Share on other sites

@nickpoth

Συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει εγω λενε οτι θα υπαρξει ενας ακομα "δυνατος" driver, δηλαδη ενας driver που θα κανει τη διαφορα, δεν ειναι σιγουρο ομως αν θα ειναι αυτος ή ο μεθεπομενος, δεν ειμαι σε θεση να γνωριζω, ας μας πει οτι γνωριζει και οσα φυσικα μπορει να μας πει ο atiman αν θελει βεβαια γιατι η θεση του ειναι λεπτη.:smoke:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.