Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Μου βγαλε κατι warnings στο τελος της εγκαταστασης του 10-5_pre_vista_win7_May5. Να ανησυχώ?

Το report ειναι αυτο:

Catalystâ„¢ Install Manager
Installation Report
05/13/10 01:58:14

Hardware information
Name ATI Radeon Graphics Processor
Manufacturer ATI Technologies Inc
Device ID 0x9442
Vendor ID 0x1002
Class Code 0x030000
Revision ID 0x00
Subsystem ID 0xe810
Subsystem vendor ID 0x174b
Other hardware
Existing packages
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable
Packages for install
Catalyst Control Center
Final Status: Success
Version of Item: 2010.0419.2244.37843
Size: 150 Mbytes
ATI Catalyst Install Manager
Final Status: Success
Version of Item: 3.0.769.0
Size: 20 Mbytes
ATI Display Driver
Final Status: Success
Version of Item: 8.731.0.0000
Size: 90 Mbytes
HDMI/DP Audio Driver
Final Status: Success
Version of Item: 7.11.0.7704
Size: 1 Mbytes
Communication Opt-in
Final Status: Success
Version of Item: 2.02.0000
Size: 1 Mbytes
AMD Drag and Drop Transcoding
Final Status: Success
Version of Item: 2.00.0000
Size: 1 Mbytes

Other detected devices
Manufacturer ATI Technologies Inc
Device ID 0xaa30
Vendor ID 0x1002
Class Code 0x040300
Revision ID 0x00
Subsystem ID 0xaa30
Subsystem vendor ID 0x174b

Error messages

edit: Εβαλα και το 10.5_4XXX_Hotfix αλλα δυστηχως το μεγαλο loading time παραμενει.

Έγινε επεξεργασία από louis_gas
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνονται στο quote σου, μήπως είναι αυτά:

Error messages

Driver Install: the driver package did not preinstall because files that are referenced by the INF file could not be found

Driver Install: the driver package does not specify a hardware identifier

Link to comment
Share on other sites

και μενα ολα οκ...νομιζω εχω μαζεψει φρειμς και αλλα ..παει αρκετα καλα...το μονο οτι εχω την εντυπωση βαβουριαζει αρκετα τωρα η ατιμη..μπορει και λογω καιρου και θερμοκρασιας

θενξ ατιμαν

Link to comment
Share on other sites

και μενα ολα οκ...νομιζω εχω μαζεψει φρειμς και αλλα ..παει αρκετα καλα...το μονο οτι εχω την εντυπωση βαβουριαζει αρκετα τωρα η ατιμη..μπορει και λογω καιρου και θερμοκρασιας

θενξ ατιμαν

Man οπου να ναι σκαει μυτη το accelero extreme 5970 με τιμη στα 65, για να μην χασουμε μεσα στο καλοκαιρακι το 900 και πλεον πυρηνα που ανεβαζουμε!

Παντως εμενα η καρτουλα μονο στο metro κανει φασαρια (925 πυρηνα) σε ολα τα αλλα Normal καταστασεις...

Link to comment
Share on other sites

μπορει και λογω καιρου και θερμοκρασιας

Πόσο έχεις? σε idle πάει μέχρι 48 πριν 2-3 εβδομάδες πήγαινε μέχρι 46..Μέχρι τον Ιούλιο μόνο θα ανεβαίνει..

Μέχρι τώρα όλα καλά με τους 10.5.. έφτιαξε και το usb tv avermedia μου atiman που μου έβγαζε εκείνες τις άσπρες κουκκίδες.. δεν ξέρω αν έφταιγαν τελικά οι drivers ή η striker.

Link to comment
Share on other sites

Man οπου να ναι σκαει μυτη το accelero extreme 5970 με τιμη στα 65, για να μην χασουμε μεσα στο καλοκαιρακι το 900 και πλεον πυρηνα που ανεβαζουμε!

Παντως εμενα η καρτουλα μονο στο metro κανει φασαρια (925 πυρηνα) σε ολα τα αλλα Normal καταστασεις...

Αυτή την ψύκτρα που μπορούμε να την βρούμε;

Έχει και για την 5870;

Link to comment
Share on other sites

Man οπου να ναι σκαει μυτη το accelero extreme 5970 με τιμη στα 65, για να μην χασουμε μεσα στο καλοκαιρακι το 900 και πλεον πυρηνα που ανεβαζουμε!

Παντως εμενα η καρτουλα μονο στο metro κανει φασαρια (925 πυρηνα) σε ολα τα αλλα Normal καταστασεις...

Μαν αμα σε πω οτι την εχω ντιφολτ..ουτε το οβερντραιβ δεν εχω ανλοκ..δεν υπαρχει λογος αφου τα φρειμς πεφτουν βροχη..ολα αυτα σε 1920χ1200 γιατι σε 2560χ1600 ειχαμε θεμα..

καλα στο μετρο ξεφευγει..

51014085.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα σε 1920χ1200 γιατι σε 2560χ1600 ειχαμε θεμα..

Τι εννοείς θέμα φίλε? ζοριζόταν η κάρτα και δούλευε πιο ψηλά? επειδή σκέφτομαι να αγοράσω μια dell 2711 2560 χ 1440 με ενδιαφέρει η άποψή σου.

Αυτή την ψύκτρα που μπορούμε να την βρούμε;

Έχει και για την 5870;

accelero 5870

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θέμα φίλε? ζοριζόταν η κάρτα και δούλευε πιο ψηλά? επειδή σκέφτομαι να αγοράσω μια dell 2711 2560 χ 1440 με ενδιαφέρει η άποψή σου.

accelero 5870

ε ναι ρε μαν στην 3008WFP που ειχα στα 2560χ1600 ειχε αλλα ζορια..ήμουν μονιμος κλοκαριστος...ειδικα σε "βαρια" παιχνιδια..

αν και παλι ειναι ζωακι δεν θα χεις προβλημα..απλα ισως με λιγο "ανεβασμα" και θα εισαι οκ..

απλα τα 1920χ1200 "τα χει" για πλακα..

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Μαν αμα σε πω οτι την εχω ντιφολτ..ουτε το οβερντραιβ δεν εχω ανλοκ..δεν υπαρχει λογος αφου τα φρειμς πεφτουν βροχη..ολα αυτα σε 1920χ1200 γιατι σε 2560χ1600 ειχαμε θεμα..

καλα στο μετρο ξεφευγει..

51014085.jpg

Uploaded with ImageShack.us

54 εχεις idl??? Μαν ειναι πολυ, εγω idl ειναι 40-44 με κλειστο κουτι... η μεγαλυτερη θερμοκρασια που μου συκωνει ειναι στο metro 85 βαθμους (εκει ξεκιναει και ακουγεται η καρτα) αλλα ειμαι ocarismenos με 900 με 1,175 ρευμα πυρηνα ...στα αλλα games δεν ακουμπαω τους 80.

Ακου βαλε εναν ανεμιστηρα 12αρι στις 1000 στροφες μπροστα απο την καρτα, δηλαδη να ρουφαει απο μπροστα απο το κουτι και να φυσαει πανω της. Θα δεις αισθητη μειωση θερμοκρασιας.... Εγω εχω εφαρμοσει μπροστα δυο 14αρια silent οπου και κανουν τρελη δουλεια...φερνουν φρεσκο αερα σε ολο το pc.

+ οτι εχω αλλαξει παστα στην καρτα.

H 10.5 τι παραπανω εχουν γενικα ? Κανενα νεο χαρακτηριστικο ρε ΑΤΙ για να ασχολουμαστε ετοιμαζεις ???

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θέμα φίλε? ζοριζόταν η κάρτα και δούλευε πιο ψηλά? επειδή σκέφτομαι να αγοράσω μια dell 2711 2560 χ 1440 με ενδιαφέρει η άποψή σου.

accelero 5870

Εννοούσα αν υπάρχει σε κατάστημα εδώ στην Αθήνα...

Χάνεται η εγγύηση αν βάλεις τέτοια ψύκτρα; Μπορείς μετά να ξαναβάλεις την stock και να μην φαίνεται ότι έχει βγει;

Link to comment
Share on other sites

54 εχεις idl??? Μαν ειναι πολυ, εγω idl ειναι 40-44 με κλειστο κουτι... η μεγαλυτερη θερμοκρασια που μου συκωνει ειναι στο metro 85 βαθμους (εκει ξεκιναει και ακουγεται η καρτα) αλλα ειμαι ocarismenos με 900 με 1,175 ρευμα πυρηνα ...στα αλλα games δεν ακουμπαω τους 80.

Ακου βαλε εναν ανεμιστηρα 12αρι στις 1000 στροφες μπροστα απο την καρτα, δηλαδη να ρουφαει απο μπροστα απο το κουτι και να φυσαει πανω της. Θα δεις αισθητη μειωση θερμοκρασιας.... Εγω εχω εφαρμοσει μπροστα δυο 14αρια silent οπου και κανουν τρελη δουλεια...φερνουν φρεσκο αερα σε ολο το pc.

+ οτι εχω αλλαξει παστα στην καρτα.

H 10.5 τι παραπανω εχουν γενικα ? Κανενα νεο χαρακτηριστικο ρε ΑΤΙ για να ασχολουμαστε ετοιμαζεις ???

ακυρα τα τεμπ που βαλα...ειχαμε πιασει σκονη...:hehe:

92954310.jpg

Uploaded with ImageShack.us

σωστος ο σεμπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Description:

Stopped working

Problem signature:

Problem Event Name: CLR20r3

Problem Signature 01: ccc.exe

Problem Signature 02: 2.0.0.0

Problem Signature 03: 49ef8e09

Problem Signature 04: mscorlib

Problem Signature 05: 2.0.0.0

Problem Signature 06: 4a9ee411

Problem Signature 07: 1304

Problem Signature 08: 3b

Problem Signature 09: System.Threading.ThreadStart

OS Version: 6.0.6002.2.2.0.256.1

Locale ID: 1032

FFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.