Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Κάτω απο 30 fps διαρκώς..Πέρασα τους 8.74 και όλα οκ...

Τι σημαίνει κακή απόδοση?

Με τους 10.5 έχω 50-60 fps στο conviction.μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Πες μου οτι χαιρεσε κιολας.Ολοκληρη καρταρα εχεις 5970 και εισαι ικανοποιημενος με τα 50-60 fps;Κανονικα επρεπε να ειχες 100+...DAMN YOU NUBISOFT

Link to comment
Share on other sites

Κάτω απο 30 fps διαρκώς..Πέρασα τους 8.74 και όλα οκ...

8.74?

Να υποθεσω οτι μιλας για τους driver που ειχαν βγει πριν 2-3 βδομαδες.......η κανω λαθος?

Γιατι αν ειναι αυτοι εχουν ακουστει αρκετα και μιλαω για ασταθειες της καρτας αλλα και του λειτουργικου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πες μου οτι χαιρεσε κιολας.Ολοκληρη καρταρα εχεις 5970 και εισαι ικανοποιημενος με τα 50-60 fps;Κανονικα επρεπε να ειχες 100+...DAMN YOU NUBISOFT

Δεν με απασχολεί να βγάλει 100, με ενδιαφέρει να μπορεί να βγάλει 50 σε όλο το παιχνίδι....βελτιώθηκε το battlefield και το assassins, μόνο ευχαριστημένος είμαι από τους 10.5 μέχρι τώρα..

Link to comment
Share on other sites

ναι τα έχω δεί κι έχω εγκαταστήσει πολλές φορές παλιότερους οδηγούς από εκεί και παίζουν πολύ καλά,αλλά ήθελα κάποιος να μας πεί σε ποιούς τομείς έχουν βελτίωση και αν αξίζει να προτιμούνται από τους official.

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να εκγαταστήσω τους 10.5:

Error messages

Driver Install: the driver package did not preinstall because files that are referenced by the INF file could not be found

Driver Install: the driver package does not specify a hardware identifier

Μάλλον κάτι δεν έγινε σωστά κατά το uninstall των προηγούμενων, παρόλο που έτρεξα και το uninstaller του atiman.

Καμιά ιδέα; Οι 10.4 γίνονται κανονικά εγκατάσταση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα που σου βγαζει δεν εχει σχεση με σωστη η λαθος απεγκατασταση.

Δειχνει "χτυπημενο" αρχειο στο βασικο κορμο του driver.

Τρεξε ξανα το exe και αστο να προχωρησει κανονικα. Δεν εχει κανεναν αλλο λογο να μην εγκατασταθει.

Στο Installation κανενας driver δεν εχει διαφορα απο εναν αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να τρέξω ξανά το exe και να τους περάσω πάνω από τους 10.4 και απλά η εγκατάσταση κολλάει σε κάποιο σημείο(κάθε φορά διαφορετικό).

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβανεσαι πιστευω οτι θα πρεπει μονος σου να βρεις τι "κακο" εχεις κανει στο συστημα.

Βεβαιωσου οτι εχεις κανει μια πληρη απεγκατασταση των προηγουμενων.

Στην απολυτη αναγκη κι αν δεν καταφερεις να βρεις τι εχει συμβει, κανε ενα system restore σε πριν του προβληματος ημερομηνιες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε atiman, νομίζω πως βρήκα τι φταίει με τους 10.5, ή ίσως το σύστημά μου.

Εαν αποθηκεύσω και τρέξω το exe 10.5 από δεύτερο εσωτερικό σκληρό που έχω τότε βγάζει τα errors, πράγμα που δεν συμβαίνει με τους 10.4 τουλάχιστον στο σύστημά μου.

Αν τρέξω το exe κατευθείαν από τον main δίσκο τότε η εγκατάσταση γίνεται κανονικά χωρίς errors.

Μπορείς να το δοκιμάσεις σε μηχανάκι σου για να δεις αν ισχύει κάτι τέτοιο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα τους 10.5 ,εγκαταστάθηκαν κανονικά.Η διαδικάσία με το τελευταίο atiman unistaller και πέρασα και τα τελευταία app profiles από πάνω.

Δυστυχώς ξαναεμφανίστηκε το cursor bug...απο εποχή 9.12 αν θυμάμαι καλά έχω να το δω.

Αυτό έγινε παίζοντας Anno 1404 και χωρίς o/c σε κανένα υποσύστημα.

Επίσης είχα και ένα gsod,αλλά σε αυτή τη περίπτωση είχα ανεβάσει την κάρτα στα 850/1200 που γνωρίζω ότι δεν είναι αρκετά σταθερή.Το gsod έγινε in-game,στο Left 4 Dead 2.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.