Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Και γω το παθαινω αυτο το ειχα ξανανεφερει, το "δαχτυλιδι" του furmark καθως γυρναει τρωει κατι μινι σκαλωματα (ειδικα σε 8ΑΑ) στο PES 2010 επισης η εικονα σκαλωνε στιγμιαια. Αν τετοια προβληματα μαρτυρουν οτι η καρτα ειναι ελαττωματικη, ας το επιβεβαιωσει καποιος, να την παω πισω για RMA.

Επισης θελω να ρωτησω κατι. Αν κανουμε απεγκατασταση των drivers, μετα το ρεσταρτ το Afterburner δεν εντοπιζει drivers και δεν μπορω να το ανοιξω οταν παω να την εγκατασταση των drivers. Πως το κανω αυτο;

Εχω πει οτι αυτο ισχυει..

Θα παρατηρησετε μια μικρη καθυστερηση στην ροη (smoothing) σε 8ΧΑΑ και μια οχι ιδιαιτερη αλλα μετρησιμη πτωση των σκορ στο Vantage και σε αλλα μετροπρογραμματα αυτου του τυπου.

Δεν θα συναντησετε ομως κανενα (τουλαχιστον γνωστο μεχρι τωρα) bug σε παιγνιδια η σε σταθεροτητα η σε 2d κλπ.

Και σε μενα το PES 2010 η εικονα σκαλωνει στιγμιαια(2-3 φορες σε καθε αγωνα).......Ομως και με την ASUS 3870χ2 ειχα το ιδιο προβλημα(ειδικα οταν ειχα ενεργοποιημενο το smartdoctor).....λογικα ειναι θεμα του game η των driver.Οποτε φιλε ΑΤΙΜΑΝ μηπως πρεπει να δουμε τι στο διατανο φταιει γιατι και σε αλλα φορα που διαβαζω αρκετοι ειναι αυτοι που εχουν το ιδιο προβλημα....φυσικα δεν ειναι κατι σοβαρο αλλα μερικες φορες γινεται εκνευριστικο....:computer:

Υ.Γ. Σημερα λογικα θα βγουν οι 10.4 WHQL, να τους περασουμε η να κρατησουμε τους δικους σου 10.4?

Εχουμε ηδη τους 10.4

Την επομενη μερα απο τους official θα βαλω τους "κομμενους" 10.4

Στις 5 του μηνα τους 10.5a.

Τα εχουμε πει αυτα. Υπαρχει οντως κατι, αλλα αυριο θα τους εχουμε.

Και για τα αλλα θεματα εχουμε μιλησει........:yes4:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μα οχι βεβαια, καθε αλλο.

Οπως ειχα αφησει να εννοηθει οι official ειναι και παλαιοτεροι και υποδιαιστεροι αυτων που εχω ανεβασει εδω και 15 μερες.

Ο driver που κρατατε στα χερια σας πιθανον να αποτελεσει ενα ειδος 10.4b (update) των official, που μπορει (ο official) να βγει λιγο κομμενος. Δεν εχει ακομα ξεκαθαριστει...τι ακριβως θα γινει.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Μα οχι βεβαια, καθε αλλο.

Οπως ειχα αφησει να εννοηθει (εδω και πολλες μερες) οι official ειναι και παλαιοτεροι και υποδιαιστεροι αυτων που εχω ανεβασει εδω και 15 μερες.

"Εσεις επιμενατε"... εγω το ηξερα... ;)

Οκ περαν απο το να "κοκορευτεις" πες μας και εναν αλλο λογο που εγινε και το ποστ που εκανα quote.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να "περασεις" αυτον τον driver αφου ηδη εχεις και τον αλλον και σε 6 μερες θα εχεις τους 10.5

Εχεις ΠΜ

ΠΜ δεν εχω:hehe:

Και δεν βιαζομαι για αλλαγες αφου τα γκεημς που παιζω αυτη την περιοδο δεν εχω "κανενα"* προβλημα με τους ηδη εγκατεστημενους.

*"κανενα" = η ετσι και ετσι αποδοση στο Metro2033 και τα framedrops στο BC2 δεν ειναι top priority.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω τιποτα παραπανω αυτη την στιγμη εκτος απο το οτι περιμενουμε εναν τελειως νεο driver.

nikpoth, Δεν ξερω αν υπαρχει λογος να υπαρξει αυριανος. Πιθανον να επιφερει μεγαλυτερη συγχυση και ταλαιπωρια.

Οι μερες αναμονης ειναι λιγες.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω τιποτα παραπανω αυτη την στιγμη εκτος απο το οτι περιμενουμε εναν τελειως νεο driver.

Τωρα για καλο το λες αυτο?:p

Μια χαρα ηταν τα releases της 10.Χ σειρας ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εγκατεστησα εχτες τουσ drivers του ατιμαν.

καλα που υπαρχει και το lab και υπαρχει ενημερωση γιατι αλλιως αντε βγαλε και αντε ξαναβαλε τους νεους drivers.

τωρα θα περιμενω 5 μερες.

thank you lab.gr and users, μεγαλη η προσφορα.

καλα που υπαρχεις γιατι στο ελλαδισταν ειμαστε πολυ πισω ακωμα δυστηχως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.