Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Τους πέρασα ξανά atiman και δεν μου έκανε εκείνο το πάγωμα..ίσως κάτι να έγινε λάθος κατά την εγκατάσταση την προηγούμενη φορά..όμως κοίτα εδώ..αυτό το κάνει μόνο όταν είμαι μέσα στο τανκ όταν δεν είμαι όλα είναι φυσιολογικά..

Link to comment
Share on other sites

Τους πέρασα ξανά atiman και δεν μου έκανε εκείνο το πάγωμα..ίσως κάτι να έγινε λάθος κατά την εγκατάσταση την προηγούμενη φορά..όμως κοίτα εδώ..αυτό το κάνει μόνο όταν είμαι μέσα στο τανκ όταν δεν είμαι όλα είναι φυσιολογικά..

DirectX ποιο?

Link to comment
Share on other sites

Τους πέρασα ξανά atiman και δεν μου έκανε εκείνο το πάγωμα..ίσως κάτι να έγινε λάθος κατά την εγκατάσταση την προηγούμενη φορά..όμως κοίτα εδώ..αυτό το κάνει μόνο όταν είμαι μέσα στο τανκ όταν δεν είμαι όλα είναι φυσιολογικά..

Η εγκατασταση ενος software δεν ειναι λοττο. Την μια το πιασα την αλλη μου εφυγε.. Για να δουλεψε σωστα με την επανεγκατασταση κατι δεν ειχε απεγκατασταθει σωστα. Η γνωμη μου ειναι να ανασυρεις τις οδηγιες που εχω κατα καιρους αναρτησει και να τις μελετησεις ( θα πρεπει σιγα σιγα να γινουν βιωμα) για να τις εφαρμοζεις..

Το συγκεκριμενο πλανο στο παιγνιδι αυτο ειναι ενα bug του παιγνιδιου, (μαλιστα στα διεθνη φορα γινεται αρκετος λογος για την συγκεκριμενη σκηνη) θα διορθωθει με τα νεα AppProfiles σε λιγες μερες. Μην ανησυχεις.

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα με τους drivers της Ati παντα συμβαινει κατι περίεργο

Όταν παω να τους κανω εγκατασταση, παντα ανοιγει η εφαρμογή της τηλεορασης για ενα hubrid stick που εχω της Avermedia. Μπας και προσπαθει να ανοιξει το capture της καρτουλας?

any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Avermedia h810...κοιτάξτε εδώ...με τους προηγούμενους atiman δεν μου το έκανε αυτό..

Σε μενα με τους drivers της Ati παντα συμβαινει κατι περίεργο

me too..

AgentCain μερικές φορές τρέχει όταν ακούω μουσική από τον media player..

Link to comment
Share on other sites

Mε την 9800gx2 δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το h810....

Λογικά φταίνε οι οδηγοί..με τους 10.3 δεν το είχε αυτό το πρόβλημα..

Υπάρχει περίπτωση να μπλέκουν οι οδηγοί της nvidia με της ati και να με παιδεύει έτσι?

Έγινε επεξεργασία από Venisk
Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστησει τους τελευταιους drivers για το chipset της μητρικης σου?

Δεν μπορω να γνωριζω την συμπεριφορα του usb tuner σου σε συνθηκες OpenGL 4.0 και ATI stream. Λυπαμαι.

Οι 10.3 υποστηριζουν OpenGL 3.2 .

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστησει τους τελευταιους drivers για το chipset της μητρικης σου?

Ναι αυτούς έχω.

Δεν μπορω να γνωριζω την συμπεριφορα του usb tuner σου σε συνθηκες OpenGL 4.0 και ATI stream. Λυπαμαι.

Οι 10.3 υποστηριζουν OpenGL 3.2 .

Δεν πειράζει, λογικά κάποια στιγμή θα το αναβαθμίσουν και αυτοί..

Link to comment
Share on other sites

Το να ανεβασουμε την ταση μεσω bios το δεχομαι οτι ειναι η καλυτερη λυση..Το θεμα ειναι πως γινεται αυτο??Αν καποια στιγμη εχεις χρονο ατιμαν και μπορεις να μας φτιαξεις εναν οδηγο η εστω ενα ποστ με λεπτομερειες πανω στο θεμα θα βοηθουσε πολυ.

Συμφωνώ με τον Nick86. Ένας οδηγός θα ήταν πολύ χρήσιμος...

Ιδιαίτερα για συστήματα με πολλές κάρτες που δεν είναι το ίδιο απλό να κάνεις αναβάθμιση ΒΙΟS όπως σε ένα με μία μόνο κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Nick86. Ένας οδηγός θα ήταν πολύ χρήσιμος...

Ιδιαίτερα για συστήματα με πολλές κάρτες που δεν είναι το ίδιο απλό να κάνεις αναβάθμιση ΒΙΟS όπως σε ένα με μία μόνο κάρτα...

μια καλή λύση είναι να κανεις oc σε κάθε μια ξεχωριστά με mod bios.

Έγινε επεξεργασία από nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Το να κανεις αναβαθμιση bios σε μια η περισσοτερες καρτες ειναι διαφορο απο το να διαμορφωσεις ενα στα μετρα σου.

Τα εργαλεια που παραθετεις ειναι παλια, δεν κανουν για τις καρτες της σειρας 5ΧΧΧ.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.