Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

παιδες.το tripple buffering που εχει το ccc τι κανει?το βαζουμε on ή off?

ΟΝ αν χρησιμοποιείς VSYNC.

8.71.3 φοβεροί!! :clap:Παίδες να ρωτήσω, εκτός απο τους drivers μέσα στο αρχείο zip είχε και το profiles app. Το κάνουμε εγκατάσταση και αυτο??

Ναι. Είναι διαφορετικά από τα ενσωματωμένα.

Link to comment
Share on other sites

8.71.3 φοβεροί!! :clap:Παίδες να ρωτήσω, εκτός απο τους drivers μέσα στο αρχείο zip είχε και το profiles app. Το κάνουμε εγκατάσταση και αυτο??

Απο που τους κατεβαζουμε αυτους; ειναι επισημοι;

εγω ειμαι με τους 10.2

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω εχω προβλημα με τους new drivers? περασα απο πανω τους 10.3 κ δεν ανοιγει το control center ουτε το afterburner δουλευει. win7 64bit ati 5850

edit καθαρισα με driver sweeper κ ειμαι οκ , θα δοκιμασω κ games.

edit 2 το control center λεει ακομα τους 9,11 που ειχα .

Έγινε επεξεργασία από p_under
Link to comment
Share on other sites

edit 2 το control center λεει ακομα τους 9,11 που ειχα .

Είναι φυσιολογικό αυτό,έτσι γίνεται με τους beta.

Σημασία έχει το driver packaging version.

Αν π.χ. είχες πριν τους 10.2 official θα σου έλεγε catalyst version 10.2 .

Link to comment
Share on other sites

Sep '09 κυκλοφόρησε το παιχνίδι, και έχουμε Feb '10.

Κάλλιο αργά παρά ποτέ θα μου πείς, αλλά δεν είναι και επίτευγμα.

Με GTX285 και C2D, εχω 60fps σε 1680Χ1050+8ΧΑΑ, από την επόμενη μέρα κυκλοφορίας του.

Απόλυτο minimum τα 49fps, και αυτο λόγω του E6700, cpu physics γαρ.

Έγινε επεξεργασία από tamerlan
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό αυτό,έτσι γίνεται με τους beta.

Σημασία έχει το driver packaging version.

Αν π.χ. είχες πριν τους 10.2 official θα σου έλεγε catalyst version 10.2 .

1) Απεγκατασταση με το ΑΤΙ unistaller.

2) Driver sweeper απο safe mode.

3) Manual Delete οτι ΑΤΙ .sys και .dll υπαρχει στο Windows και στο Windows\system32 τα οποια εχουν

προσφατη ημερομηνια εγκαταστασης.

Τοτε θα δειτε ακριβως το σωστο Catalyst Version και η εγκατασταση θα ειναι "παρθενα",ειδικα στα Windows 7 64bit.

Τα νεα Display Files γραφουν Catalyst Version "10.3b".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sep '09 κυκλοφόρησε το παιχνίδι, και έχουμε Feb '10.

Κάλλιο αργά παρά ποτέ θα μου πείς, αλλά δεν είναι και επίτευγμα.

Με GTX285 και C2D, εχω 60fps σε 1680Χ1050+4ΧΑΑ, από την επόμενη μέρα κυκλοφορίας του.

Απόλυτο minimum τα 49fps, και αυτο λόγω του E6700, cpu physics γαρ.

Για βαλε 1920χ1080 και 8χΑΑ να σε δω! Με vsync on γιατι αν το κλεισω αγγιζει 3ψηφια νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

1) Απεγκατασταση με το ΑΤΙ unistaller.

2) Driver sweeper απο safe mode.

3) Manual Delete οτι ΑΤΙ .sys και .dll υπαρχει στο Windows και στο Windows\system32 τα οποια εχουν

προσφατη ημερομηνια εγκαταστασης.

Τοτε θα δειτε ακριβως το σωστο Catalyst Version και η εγκατασταση θα ειναι "παρθενα",ειδικα στα Windows 7 64bit.

Τα νεα Display Files γραφουν Catalyst Version "10.3b".

Έκανα ακριβώς αυτά τα βήματα και ούτε Catalyst version μου εμφανίζει αλλα ακόμη κ οι ρυθμίσεις απο τους 10.2 είναι ακόμη εκεί.:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Επισης,

Διαπιστωθηκε οτι τα Green Screen BSOD (error 9c η 4b) οφειλονται σε μεγαλο βαθμο στον τελευταιο SMbus Driver 9.1.1.1025 της Intel.

Οι 10.3 beta "αγνοουν" αυτον τον Driver κι ετσι καποια προβληματα πρεπει να εχουν σταματησει.

Παρ ολα αυτα,, αφηστε εκει τον Driver της Microsoft σε ΟΛΑ τα λειτουργικα εκτος ΧΡ.

Θα δειτε καλυτερη "ροη" σε καθε εφαρμογη.

Γραφετε τα σχολια σας και βοηθηστε στην εξελιξη......

Έκανα ακριβώς αυτά τα βήματα και ούτε Catalyst version μου εμφανίζει αλλα ακόμη κ οι ρυθμίσεις απο τους 10.2 είναι ακόμη εκεί.:nothing:

Το "ακριβως" με φοβιζει λιγο.

Καθε ΑΤΙ .sys και .dll με ημερομηνιες απο 12το μηνα του 2009 μεχρι και....σημερα μεσα στα Windows και σε οποιο Subdirectory τους.

Περασες τα καινουργια Display Files κανοντας delete τα παλια?

Link to comment
Share on other sites

Οκ,

Πηγαινε στο www.mediafire.com/atiman και κατεβασε το αρχειο display.rar.

Αποσυμπιεσε το, πηγαινε στην διαδρομη C:\AMD\ATI_Win7_Vista_Catalyst10.3\Packages\Drivers\ σβησε το υπαρχον directory DISPLAY και κανε copy το νεο.

Τωρα θα πρεπει να κανεις παλι απεγκατασταση των drivers, χωρις ομως την διαδικασια sweeper - delete κλπ, εφ οσον την εχεις κανει ηδη.

Επανεκινηση και τρεχεις πλεον το setup απο το directory C:\AMD\ATI_Win7_Vista_Catalyst10.3.

Παντοτε μετα απο μια οποιαδηποτε εγκατασταση πρεπει να κανουμε επανεκινηση δυο φορες, ακομα κι αν εχουμε "μονη" καρτα. Επιβαλεται ομως σε καταστασεις crossfire και στην 5970..

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά έκανα ακρίβως ότι μου είπες,οι drivers αναγνωρίστηκαν κανονικότατα!.:thank_you2:

1 απορία μόνο κάθε φορά που έκανα αλλαγή drivers οι ρυθμίσεις στο ccc όπως πχ.το ξεκλίδωμα του Ati Overdrive και άλλες διάφορες ρυθμίσεις, έκαναν "reset".Τώρα έιναι όπως τις είχα αφήσει στους 10.2..είναι κατι το οποίο πρέπει να ανησυχώ?

Link to comment
Share on other sites

r2tikk.jpg

Κάτι παρόμοιο και από εμένα.

Παρ'όλο που είναι 8.71.3 κάτω γράφει 10.1

OK ακολούθησα την διαδικασία του atiman και είναι 10.3b τώρα.

Έγινε επεξεργασία από deNordic
Link to comment
Share on other sites

Μιας που το mediafire τα παιξε τους βρηκα απο τα λινκς που εχει εδω

http://www.overclock.net/ati-drivers-overclocking-software/673021-catalyst-10-3pre-8-71-leaked.html

αμα τους θελει και κανεις αλλος...

Δεν τα παιξε καθολου, δεν ειναι οι ιδιοι drivers, ειναι με τα παλια display files....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.