Jump to content



ALBATRON 7900GTX 512MB SLI (Update) Benches & Σχόλια


Dagalidis

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Dagalidis [Χθες, στις 19:18]

Τhanks...

Πάρε και εσύ μία....

Γιατι οπως ισως δεν καταλαβαινεις δεν εχουν ολοι την οικονομικη σου ευχερεια και μπορει να εχουν εξοδα και για αλλα πραγματα πιο σημαντικα.......

Δεν γινεται να τρεχουν να αγοραζουν την καθε GTX και ΧΤΧ που βγαινει καθε 3-6 μηνες αλλα ουτε και για να μεταπηδανε απο ΑΜD 64 Χ2 σε socket 939 σε παλι καινουργια συστημα με Intel Conroe σε λιγοτερο απο ενα χρονο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Whatever [Σήμερα, στις 13:38]

Γιατι οπως ισως δεν καταλαβαινεις δεν εχουν ολοι την οικονομικη σου ευχερεια και μπορει να εχουν εξοδα και για αλλα πραγματα πιο σημαντικα.......

Δεν γινεται να τρεχουν να αγοραζουν την καθε GTX και ΧΤΧ που βγαινει καθε 3-6 μηνες αλλα ουτε και για να μεταπηδανε απο ΑΜD 64 Χ2 σε socket 939 σε παλι καινουργια συστημα με Intel Conroe σε λιγοτερο απο ενα χρονο

Kαι αυτο που κολλαει?

Σε ενοχλησε το "καταναλωτικο σχολιο"???

Σε αλλον πηγαινε.

Τι φοβηθηκες? Μηπως διαβρωσει την.... νεολαια με σατανικα διαφημιστικα τρικ υπερ της NV και της 7900GTX??

Χαλαρωσε...

Κατα την γνωμη μου ανθρωποι με IQ >2 δεν τρεχουν στα μαγαζια να αναβαθμισουν επειδη ειπε ο Δαγκας στο φορουμ "παρε κι εσυ μια"

Ανθρωποι με IQ<2 μπορει και να ψαρωσουν να πανε να αναβαθμισουν επειδη ειπε ο Δαγκας στο φορουμ "παρε κι εσυ μια" αλλα χρειαζονται κι αυτοι για να "κυκλοφορει το χρημα!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Whatever

Γιατι οπως ισως δεν καταλαβαινεις δεν εχουν ολοι την οικονομικη σου ευχερεια και μπορει να εχουν εξοδα και για αλλα πραγματα πιο σημαντικα.......

Δεν γινεται να τρεχουν να αγοραζουν την καθε GTX και ΧΤΧ που βγαινει καθε 3-6 μηνες αλλα ουτε και για να μεταπηδανε απο ΑΜD 64 Χ2 σε socket 939 σε παλι καινουργια συστημα με Intel Conroe σε λιγοτερο απο ενα χρονο

Κοίτα από που μπορεί να πιαστεί ένας άνθρωπος....τι κακομοιριά...

Link to comment
Share on other sites

@Dagalidis μεγίεςςςςς :p ...... θα σε χώσο λίγο γιατί είναι λίγο περίεργος.....για βάλε την πάνω στην asrock για να κάνεις μια σύγκριση στα bench .... απο περιέργια άμα έχεις χρόνο και όρεξξη :D

Link to comment
Share on other sites

Τι φοβηθηκες? Μηπως διαβρωσει την.... νεολαια με σατανικα διαφημιστικα τρικ υπερ της NV και της 7900GTX??

Χαλαρωσε...

Ασχετο

Κατα την γνωμη μου ανθρωποι με IQ >2 δεν τρεχουν στα μαγαζια να αναβαθμισουν επειδη ειπε ο Δαγκας στο φορουμ "παρε κι εσυ μια"

Ανθρωποι με IQ<2 μπορει και να ψαρωσουν να πανε να αναβαθμισουν επειδη ειπε ο Δαγκας στο φορουμ "παρε κι εσυ μια" αλλα χρειαζονται κι αυτοι για να "κυκλοφορει το χρημα!!:D

Ναι το ειδα...πως :flower:

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 13:58]

Κοίτα από που μπορεί να πιαστεί ένας άνθρωπος....τι κακομοιριά...

Πραγματι ειδες σε τι πραγματα κολλαει ενας ανθρωπος

παιρνω το "καλο παραδειγμα" απο κατι σαν εσενα για αυτο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα, εισαι στο thelab φιλε αν δεν το εχεις καταλαβει.....Οπου εχουν μαζευτει ολοι οι εφοπλιστες της ελλαδας (SLN και η παρεα του δηλαδη):hehe: :hehe: :hehe:

Dag ειδες που δεν αντεξες πολυ στο agp χαχαχαχαχα.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 13:40]

Χαχαχαχαχαχα, εισαι στο thelab φιλε αν δεν το εχεις καταλαβει.....Οπου εχουν μαζευτει ολοι οι εφοπλιστες της ελλαδας (SLN και η παρεα του δηλαδη):hehe: :hehe: :hehe:

Dag ειδες που δεν αντεξες πολυ στο agp χαχαχαχαχα.....

To ήξερα ότι δε θα άντεχα στον πειρασμό...:D

Οσον αφορά το "ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ" και φυσικά ήταν σαν πείραγμα - αστείο και όχι σοβαρό....

Αλλωστε εαν δεν είχα την σχετική έκπτωση από το ξεχασμένο πιστωτικό του ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΟΥΤΕ και εγώ θα την έπαιρνα την GTX , το πολύ μία απλή GT... :D

Λοιπόν, μάλλον σήμερα το βραδάκι θα κάνω τα πρώτα BENCH με 7900GTX & DFI SLI DR :clap:

Tρέμε UNSTOPPABLE... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

To ήξερα ότι δε θα άντεχα στον πειρασμό...:D

Οσον αφορά το "ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ" και φυσικά ήταν σαν πείραγμα - αστείο και όχι σοβαρό....

Αλλωστε εαν δεν είχα την σχετική έκπτωση από το ξεχασμένο πιστωτικό του ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΟΥΤΕ και εγώ θα την έπαιρνα την GTX , το πολύ μία απλή GT... :D

Λοιπόν, μάλλον σήμερα το βραδάκι θα κάνω τα πρώτα BENCH με 7900GTX & DFI SLI DR :clap:

Tρέμε UNSTOPPABLE... :p

αντε-αντε να δουμε και κανενα καλο νουμερακι:T:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι αρκετά κιλά μαμάκας τελικά...:D

Πήρα την DFI SLI DR από τον SLN, και τα έβαλα όλα επάνω.:T:

Ελα όμως που έκανα την χαζομάρα πρωτού βγάλω την παλιά μητρική με το NF3, να ΞΕΧΑΣΩ να απεγκαταστήσω πρώτα όλους τους Drivers του Nforce !!!!! !!!!!

To αποτέλεσμα ήταν μετά την φόρτωση των windows και πρωτού μπεί στην οθόνη του WELCOME να τρώω μπλέ οθόνη...:(

Είναι ασύμβατοι οι drivers NF3 - NF4 και πρέπει να εγκαταστήσω τα Windows επάνω από την παλιά εγκατάσταση για να κάνει FIX....

Eλπίζω να δουλέψει με αυτόν τον τρόπο γιατί δεν θέλω να έχω νέα εγκατάσταση από την αρχή....

Εστι λοιπόν μιας και δεν είχα το κουράγιο εχθές στις 12 το βράδυ να κάνω SETUP, αυτό θα γίνει σήμερα.... :D;)

ΩΩΩΩΩΩ βρε scores που θα πέσουνε με 3800X2 @ 2900 Mhz και την 7900FGTX στα 700/1700 σε πρώτη δόση....:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 13:18]

Eλπίζω να δουλέψει με αυτόν τον τρόπο γιατί δεν θέλω να έχω νέα εγκατάσταση από την αρχή....

ΩΩΩΩΩΩ βρε scores που θα πέσουνε με 3800X2 @ 2900 Mhz και την 7900FGTX στα 700/1700 σε πρώτη δόση....:clap:

Θα δουλέψει μην αγχώνεσαι...το έχω κάνει αρκετές φορές και με αλλαγή μητρικής...

Βάλτα και πες μας σκόρ...καλοφόρετη και καλοκλοκάριστη :banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 11:46]

Dag, safe mode Και καθάρισε τα...

Ούτε σε SAFE MODE δεν μπαίνει....:(

Φορτώνει drivers μέχρι ένα σημείο και μετά #$%$@!@$%$# Μπλέ ΟΘΟΝΗ... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Ούτε σε SAFE MODE δεν μπαίνει....:(

Φορτώνει drivers μέχρι ένα σημείο και μετά #$%$@!@$%$# Μπλέ ΟΘΟΝΗ... :(

:D:D:D

σε καταραστηκαν μαλλον....

Πες μου οτι προσπαθεις να σπασεις την ασυμβατοτητα hynix με dfi nf4 τωρα???

well done....

(θα μου φυγεις πολυυυ μακρια στο αquamark...:) )

Link to comment
Share on other sites

Koίτα....

Στο nforce3 με τα HYNIX τα κατάφερα μιά χαρά... :D

Ελπίζω το ίδιο να κάνω και με το nforce4 γιατί όπως γνωρίζεις θα του πετάξω τα μάτια έξω στο πείραγμα....

Οσο για τις μνήμες τις τρέχω στα 133 για να μην με προβληματίσουν προς το παρόν...

Δεν μπορώ να μπουτάρω μάλλον επειδή έχω περασμένους drivers nforce3, αλλά αυτό θα ληθεί στο απόγευμα...

Οσο για τα SCORES .... θα σου πάρω το SCLAP στα περισσότερα για να μην πώ σε όλα....:D:p

ΥΓ... Ξέρετε εαν η DFI SLI DR διαβάζει κανονικά τα Temps στην CPU ?????

Mέσα από BIOS @ 1.5 vcore έχω 27C.....:eek:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.