Jump to content



Αντιπατάτα (Ποιά είναι η καλύτερη συσκευή που έχετε αγοράσει;)


totally_wired

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

μια καταπληκτικη microsoft force feedback τιμονιερα την οποια την εχω παρει εδω και 3-4 χρονια περιπου σε πολυ καλη τιμη. κορυφαια σε αισθηση πολυ μεγαλη αντοχη(εχει φαει κατι μπουνιες!!!!). Θα την εχω οσο αντεξει!!!

Link to comment
Share on other sites

p3 650 coppermine, αστερι cpu benchare στα 1007 σε bx 440 6.5 x 155 εχει αντέξει δύο καμμενα Mobo και ακόμα βρισκεται σε λειτουργία σε default καταστάσεις.

opteron 146, επιστροφή στην amd μετα απο εποχες thorougbred,

eizo p1700 Λογω τιμής που αγοράστηκε

και τέλος το πρόσφατο μου αποκτημα leadtek dtv 2000 h tv tuner

Link to comment
Share on other sites

Το αντικειμενο πρεπει να εχει σχεση μονο με pc?Αν οχι!

Omega Speedmaster

Nεο-φερμενο Motorola PEble η αλλιως Βοτσαλο(το εχω ερωτευτει πραγματικα)

Golfaki 5 αν και ειναι λιγο αργο δεν με εχει στεναχωρησει μεχρι τωρα:hug:

Και απο pc

Enermax 465 Modded by hipro5 (εχω βαλει απειρα πραγματα πανω του εδω και 4-5 χρονια και δεν μασαει μια)

Barton 2500+

Block 11

Opteron 148 @ 3180mhz με νερο:T:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ hardware μου έχει αποδειχθεί πολύ καλή αγορά αλλά στην πρώτη θέση βάζω την GeForce4 Ti4200 128MB σε υλοποίηση της Prolink.

Έδωσα 236 αλλά έβγαλε τα λεφτά της με το παραπάνω. Κλόκαρε απίστευτα, διέθετε ViVo και η απόδοσή της πραγματικά κατάφερνε πάντα να με εκπλήσσει. Την κράτησα όσο κανένα άλλο εξάρτημα στο PC με κάνει να νοσταλγώ την εποχή που μια κάρτα γραφικών μπορούσε να κρατήσει 3 χρόνια ή και περισσότερο...

Επίσης πολύ καλή αγορά αποτέλεσε και ο πρώτος μου Κ7. Ένας Duron 700MHz "Spitfire" που ήταν η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τον Κ6-ΙΙ που είχα πριν και ήταν ο πρώτος επεξεργαστής που υπερχρόνισα. Από 700 τον δούλευα άνετα στα 950ΜΗζ (με ξεκλείδωτο multi) και τον κράτησα έως τον ΧΡ 1700+ (Palomino). Ο επεξεργαστής ακόμα δουλεύει σε ένα PC που το έχω ουσιαστικά σαν HTPC (ταινιούλες και μουσική).

Το παρόν τροφοδοτικό μου αποδείχθηκε καταπληκτική αγορά και το βλέπω να με συντροφεύει για ΠΑΡΑ πολύ καιρό. Το HEC 525W ζήτησε 99 (το πιο ακριβό μου τροφοδοτικό ως τώρα) και σηκώνει άνετα το σύστημα με υπερχρονισμένο Χ2 4400+, 6 δίσκους, 4xPCI και 7800GS. Δε δείχνει να ζορίζεται σε καμμία περίπτωση αν και θα ήθελα να έχει βύσματα PCI-e για να μη χρειαστώ αντάπτορες αν ποτέ βάλω τέτοια κάρτα.

Οι Transcend στο 1GB του Πλαισίου αποδεικνύονται επίσης πολύ καλή αγορά. Με πολύ καλή τιμή έχει καλά τσιπάκια και μάλιστα με lifetime εγγύηση. Έχω 2x1GB με τσιπάκια Micron και 2x1GB με UCCC.

To top 5 συμπληρώνεται με τη μητρική MSI KT6 Delta για SocketA CPUs. Εξαιρετική μητρική σε όλα τα επίπεδα με άψογο layout και εκπλητικές επιδόσεις σε overclocking. Είχε το καλύτερο BIOS που έχω δουλέψει σε μητρική με επιλογές για ρεύματα ΠΑΝΤΟΥ και παρά το γεγονός οτι δεν διέθετε PCI-lock (ΚΤ600 γαρ) δούλευε απόλυτα σταθερά στα 237ΜΗζ FSB. Πραγματικά μετανιώνω που την έδωσα (έστω και σε φίλο).

Εν ολίγοις:

i) Prolink GeForce4 Ti4200 128MB ViVO

ii) AMD Duron 700MHz "Spitfire" SocketA

iii) HEC PowerOP 525W

iv) Transcend DDR400 1GB

v) MSI KT6 Delta

* Όλα τα παραπάνω ήταν αγορασμένα καινούρια γιατί αμ μπλέξουμε και αυτά που αγοράσαμε μεταχειρισμένα... Δε βλέπω να τελειώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

ναι ρε φίλε... Barton Mobile xp 2500+ full stable @2640!!!!

thanx του Chosen....

Αρχική απάντηση από darkCount

καλα πόσους barton έχει πουλήσει πια αυτός ο Chosen...και γω ευτιχισμένος πελάτης είμαι.....:p

Α ρε εποχές...

Link to comment
Share on other sites

Eizo F931. Δεν έχω κάτσει μπροστά σε καλύτερη οθόνη, ούτε CRT, ούτε TFT. Αναμένεται να την ξεπεράσει η S2100 (όταν βρω χρήματα να την πάρω :p)

ALTEC LANSING Ακουστικά AHP-512 iE. Με μόλις 20 κι έχουν τα καλύτερα μπάσα που έχω ακούσει από ακουστικά. Σημειωτέον σαν Dj έχουν περάσει από τα αφτιά μου και AKG και Sony και Pioneer και Shure και Standon...

:OT:

Edit: Chosen στο Skerries μένεις? Ή το έχεις βάλει για άλλο λόγο στην περιοχή?

:OT:

Link to comment
Share on other sites

’ντε να πω κι εγώ τον πόνο μου :D

Από τα φρέσκα:

1) Το stacker

2) Ο amd xp -m 2500+ (2500+ είναι και ονομαστική και πραγματική :p) μαζί με abit nf7, τρομερός συνδυασμός :)

3) Plextor 708a + Liteon 1693s, το liteon σκυλί, το Plextor υπόδειγμα εγγύησης (έχω αλλάξει 2 φορές).

4) Τα ηχειάκια μου, creative inspire 5500, απλά καταπληκτικά, πολύ καθαρός ήχος :T: Από τότε δεν μπορώ να ακούω αναλογικά ηχεία pc ;)

5) Ο hp 960c, και κατασκευαστικά και ποιοτικά. Δεν σκοπεύω να τον αλλάξω για άλλα ~5 χρόνια τουλάχιστον.

6) Όλα τα εξαρτήματα του ταρατσοpcιού (μακράν το πιο ταλαιπωρημένο hardware, με δύσκολες καιρικές συνθήκες, σκόνη κλπ.). Epox 8rda3+, amd xp2000+@1600+ palomino, 10gb seagate - τώρα θα σου χτυπήσω, 400watt pegasus αθάνατη δύναμη, όλα ανοικτά 24/7 για >1 χρόνο.

Από τα παλιότερα:

1) Voodoo3 2000, μου κράτησε ζωντανό το παλιό pc για 2 χρόνια και1 χρόνο συνόδευε το καινούριο μου pc (@2000).

2) Η κάρτα ήχου που χρησιμοποιώ και τώρα, SB Live! 1024, ούτε περιττή ισχύς ούτε τίποτα, η πρώτη με soundfonts στη ram (ο λόγος που την πήρα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN [Χθες, στις 21:39]

Stacker (αν και με εγδαρε ο χονδρεμπορας γιατι... δεν με ηξερε τοτε να μου κανει την συνηθη 50% εκπτωση που απολαμβανω εκτοτε)

Ναι μωρ(έ; ), σιγά!

Αφού είναι γνωστή η καλύτερη συσκευή που είχες ποτέ.

Και για όσους δεν κατάλαβαν:

post-1061-1416072578,6458_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρομερό ρε φίλε το άτιμο , απέριτο [οχι σπόιλερ πλαστικά και τα λοιπά playschool] . Απο τις καλυτερες θέσεις [και πολλές] 5.25 3 1/2 αποτελεσματικότατο τρόπο θέσης του ψυγείου , το 4 in 1 για τους hd.. 2psu η 1 πανω η κατω , , Το crosflow fan . Μεγεθος ουτε τεράστιο ουτε μικρό , Ομορφιά ειναι αντικειμενικη την αφήνουμε ατην άκρη.

Το μονο κακό ειναι πως δεν ειναι αλουμινιο και ειναι λίγο βαρύ , αλλα εκτος οτι δεν πας lan με fulltower θα κοστιζε και κανα 350++φευγα και θα το βλέπαμε μονο απο τον fιrefox.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.