Jump to content



Πώς θα μπαίνει απ' ευθείας στα Windows;


planetman

Recommended Posts

Λοιπόν, έχω έναν χρήστη μόνο στα WindowsXP και όταν μπαίνει, μπαίνει κατευθείαν, δεν χρειάζεται να πατήσω στο εικονίδιο του user account. Έτσι μου αρέσει. Όμως, σήμερα εγκατέστησα το dotnet λόγω ανετέρας βίας (catalyst 6.4), οπότε τώρα με το που πάει να μπει στα windows μου εμφανίζει πριν το παραθυράκι του user account μου και πρέπει να πατήσω πάνω του για να μπει παρόλο που δεν βάζω password.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρω όπως πριν;

:hi:

Link to comment
Share on other sites

http://8help.osu.edu/2063.html

1. Click Start, click Run, and type control userpasswords2. This is a shortcut instead of having to click on Start -> Control Panel -> User Accounts.

2. Uncheck the "Users must enter a username and password to use this computer" check box.

3. Click Apply.

4. Enter the user name and password you wish to automatically log on with, and then click OK.

5. Click OK again and you're all done.

Link to comment
Share on other sites

M@λ@κια του dot.net πρεπει να ειναι.

Δεν ξερω αν δουλευει αυτο που λεει ο Μακης. Εγω χρησιμποιουσα το fix........αλλα στις τελευταιες εκδοσεις του NET εχουν διορθωσει το προβλημα.

asp.net__fix_automatic_logon_.rar

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.