Jump to content



Artifacts σε 6800 !


2Fast4U

Recommended Posts

Χθες το βραδυ δουλευε κανονικα χωρις κανενα προβλημα και σημερα το πρωι οταν αναψα το pc παρουσιαζει artifacts!!! Η καρτα δεν ηταν overclocked και ουτε η cpu (p4 3,0 prescott s478) ηταν overclocked. H θερμοκρασια ηταν και αυτη κανονικη (55c). Tι στο διαολο εγινε ??? :rant:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord [Σήμερα, στις 14:08]

Δοκίμασε καμιά άλλη κάρτα γραφικών για να σιγουρέψεις αν φταίει η κάρτα σου

Μάλλον η η κάρτα σου φταίει η το power supply

Δυστυχως τα δοκιμασα ολα. Πεθανε... Αλλα, γιατι ομως ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από 2Fast4U

Δυστυχως τα δοκιμασα ολα. Πεθανε... Αλλα, γιατι ομως ? :cry:

Και η δική μου η 6800 έτσι πήγε.Ακριβώς έτσι.Και ξεκλείδωνε κιόλας ενώ αυτή που μου έστειλαν όχι :(.

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να φταιει το power supply για τα artifacts?εγω εχω μια 6800 ουλτρα και μεχρι 420 παει ο πυρηνας, μετα εχω artifacts, επισης οι μνημεσ με την παραμικρη αυξηση δειχνουν αρτιφακτσ!την καρτουλα την εχω συνδεσει μονη της (!) σε ενα 300 βαττ τροφοδοτικο!λετε να φταιει ααυτο?

επισης για υπερθερμανση δεν εχω προβλημα, εχει πανω zalman 700cu

τι να κανω? α και στο 3dmark 2005 εχω μονο 5500 σκορ (!), γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HellhammeR [Σήμερα, στις 18:25]

Μάλλον, κατα την ταπεινή μου γνώμη, το τροφοδοτικό σου την σκότωσε την καϊμένη 6800 σου ;)

Δηλ. παραπανω ταση? Η καρτα ηταν 6μηνων η LEADTEK A400 128MB AGP και δεν μπορω να την στειλω RΜΑ γιατι ειναι modαρισμενη (αλλαγη ψυκτρας μονο). Tο τροφοδοτικο ειναι SHARKOON 480W. To θεμα ειναι αν υπαρχει τιποτα να την κανουμε η την πεταμε απλως στα σκουπιδια ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.