Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Λοιπόν οσον αφορά το utilization που ανέφερα παραπάνω αυτο αφορά ΚΑΙ στο crysis τους 2 απο τους 4 πυρήνες... οκ noobaka gomar που ρώταγες? :p

2005846488541476352_rs.jpg

Το demo ειναι pre-release και με την αγορά σου δίνει και code key και θέλει κανονικά activation οπότε και να το ανέβαζα ή μια ή αλλη θα ήταν... κάτι μου είπε ο gomar για το net αλλα θα δούμε... Πάντως στην τιμή ουσιαστικά πληρώνεις ΚΑΙ το prelease demo (και καλα πιο νωρίς) ΚΑΙ το game KAI βεβαια το γεγονός οτι θα το εχουν οσοι το κατεβάσουν 2 μέρες νωρίτερα απο τους υπόλοιπους....

Λοιπόν το game με εχει αφήσει άφωνο... εχω καπνισει κάνα πακέτο τσιγάρα... γραφικάρες λέμε οχι μ@λ@κίες... ειναι απόλαυση... τα οχήματα ειναι φοβερά και μπορεις και να οδηγάς και να ρίχνεις ταυτόχρονα χωρίς να αλλαξεις θέση... η βάρκα που δοκίμασα το ίδιο... γενικα εχει και νέα views... πολλα options....

Εφυγα για καφεδάκι στο αεροδρόμιο...

2002789592061519609_rs.jpg

2000460256164994386_rs.jpg

2002514361732981763_rs.jpg

2002535810748031471_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι settings έχεις εκεί perp?

Όλα στο τέρμα..ΟΛΑ(1280*1024) η gtx δεν είναι playable στα 628/1000

C2D @3900

ram @ 550 5-5-5-15

raid

αυτά προς το παρόν.

Αύριο άμα προλάβω θα βάλω και φραπς να δώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 04:03]

τι settings έχεις εκεί perp?

Όλα στο τέρμα..ΟΛΑ(1280*1024) η gtx δεν είναι playable στα 628/1000

C2D @3900

ram @ 550 5-5-5-15

raid

αυτά προς το παρόν.

Αύριο άμα προλάβω θα βάλω και φραπς να δώ

Game settings: ΟΛΑ high χωρίς ΑΑ (δεν νομίζω οτι χρειάζεται κιόλας εδω που τα λέμε)... ανάλυση 1680Χ1050, κάρτα overclocked στα 800/900 (παραπάνω δεν δοκίμασα)... τώρα στο PC ότι βλέπετε, οι μνήμες στα 500 με 4-4-4-4 @2.3! Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο νου... το κατέβασες άκη?

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 04:47]

μας εφτιαξε ο perp...το πρωι θα χετε screens απο 8800...για να δουμε τι θα δουμε

να σαι καλα ρε φιλε και ευχαριστω για τον αεροπλανικό καφέ :flower:

(Πάντως να πούμε οτι και εσυ αγόρασες το original πακετάκι όπως εγώ και θα το τρέξεις με το δικό σου key code το demo....εγώ εκανα απλά εκανα την ευκολια λόγω dsl.... )

Αντε πάω να συνεχίσω το κάψιμο.... :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες το τέλειωσα το demo...

Και όπως μυστήρια και εντυπωσιακά ξεκίνησε... έτσι και καλύτερα τελείωσε...

ΔΕΝ θα πω το τέλος φυσικά και έτσι για teasing θα ποστάρω ενα screenshot...να υπάρχει και λίγο σασπενς για όσους το δοκιμάσουν....:p

Το μόνο που μπορώ να πω ειναι οτι προσωπικά μου θύμισε πολύ το LOST για όσους το βλέπουν και ειμαι σίγουρος οτι από εκει έχουν πάρει την ιδέα για το τέλος...

Θα δανειστώ την ατάκα με την οποία τελείωσε το 1ο επεισόδιο... "Guys.... where are we...?"

2004333915540146990_rs.jpg

Η συνέχεια στους υπολογιστές σας.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Georgesod [Σήμερα, στις 07:45]

Αυτά είναι. Με 8800gtx και 2900xt και δεν είναι playable. Μάλλον με κάρτα επόμενης γενιάς θα το ευχαριστηθούμε

Τουλάχιστον ξερουμε τα εξής για Crysis- Q6600-χ2900-1680 ανάλυση:

1) O perp το τρέχει με υπερχρονισμένη την καρτα και CPU (3,6GHz) και φθάνει εκεί που φθάνει

2) σε high (και όχι ultra high-δεν ξέρω αν το demo σου δίνει αυτή την επιλογή) μέσος όρος 25....αρκετά χαμηλό για fps αλλά αν δεν έχει σπασίματα είναι 100% playable (αν δεν βάλεις fraps να σου βγάζει το νούμερο πολλοι από εμάς ίσως να μην το καταλάβαιναν).

3) σε GTX /ULTRA θα είναι γύρω στα 40 fps (θα μας το επιβεβαιώσει ο gbak)

4) Το ΑΑ δεν θα είναι εφικτό (εννοώ playable) με την παρούσες κάρτες γραφικών

5) Φαίνεται να ανταποκρίνεται των προσδοκιών

Δεν το συζητάω για 1900χ1200 με Χ2900ΧΤ (:bye: :bye: :bye: )

Link to comment
Share on other sites

Μια αναφορα απο ΑΜD 754 3400 (stock), X800XT, 1,5gb ram... για οποιον ενδιαφερεται.

Σε 1280 και με low details παει πολυ καλα.Βεβαια χανεται ολη η 'μαγεία' των γραφικων και θα ελεγα οτι ειναι σα να παιζει κανεις far cry (αλλα με χειροτερα γραφικα)

Σε υψηλοτερες αναλυσεις και με αυξημενα details, η κατασταση (προφανως) ειναι χαλια. Σ'αυτη την περιπτωση παντως, το παιχνιδι αλλαζει δραματικα (προς το ΠΟΛΥΥΥΥ καλυτερο!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Duder [Σήμερα, στις 10:57]

Καλά είναι σοβαροί οι τύποι της Crytek (όνομα και πράμα...);;;

Με state of the art hardware και να σέρνεται;;;;;;;

Α κατάλαβα, βλέπω να το παίζω στην επόμενη αναβάθμηση. :wall:

Link to comment
Share on other sites

Sli 8800gtx θα κανει δουλεια η οχι?....

Σε 1280 x 1024 δεν αξιζει να παιζει κανεις?....

Γιατι απο οτι βλεπω μιλατε για πιο πανω αναλυσεις......

Αντε να βγει το κανονικο να το δουμε κ εμεις!!!!!......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Louris7 [Σήμερα, στις 09:32]

Sli 8800gtx θα κανει δουλεια η οχι?....

Σε 1280 x 1024 δεν αξιζει να παιζει κανεις?....

Γιατι απο οτι βλεπω μιλατε για πιο πανω αναλυσεις......

Αντε να βγει το κανονικο να το δουμε κ εμεις!!!!!......

Μιλανε για πιο πανω αναλυσεις γιατι τοσο ειναι οι φυσικες της οθονης τους .....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά άλλο το game άλλο το demo

μην βγάζετε συμπεράσματα από το demo

(δυστυχώς πολλά demo δεν ήταν το ίδιο με το game )

Μην πιστεύεται ότι είναι το ίδιο το game ιδία μηχανή κτλ..

Την τελευταία φορά που την πάτησα ήταν με το carbon

Ηρεμήστε είναι πολλή πιθανό να έχει και 10-15fps διαφορά το demo με το game

(πολυ έβαλα πιστεύω) :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

το λοιπον..νταξ περα των φρειμς...το παιχνιδι ειναι αντε γεια...ειναι οτι καλυτερο εχει βγει σε fps κατα την ταπεινη μου αποψη...σε καποια φαση με γυρισε πισω σε εποχες far cry...

κατα τα αλλα....ολα σε high κραταω απο 35 εως και 55 φρειμς αναλογα το σκηνικο...ως επί τω πλείστον τρεχει απο 35 και πανω..απο την αλλη ειναι τετοια η μηχανη γραφικων που δεν προκειται να δεις πανω απο 60 φρειμς...δεν κρεμαει καθολου ακομη και σε μεγαλο drop...δηλαδη τι εχεις 28fps τι 45 το ιδιο δειχνει...φοβερα καλοφτιαγμενο και με γραφικα που αγγιζουν την τελειοτητα...διχως να γινεται αισθητη η απωλεια του AA....νομιζω δεν το χρειαζεται καθολου....

το aiming ειναι το κατι αλλο...και τα οπλα απλα απολαυση..ο ηχος τελειος..

το συμπερασμα μου?

maximum καψιμο!

2001277161211637183_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.