Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 20:58]

@ sstav

Καταρχήν μην σε παίρνει από κάτω... εντάξει το περιμέναμε εξάλλου... τώρα μπορείς απλά να δοκιμάσεις εναλλακτικές λύσεις...

Τα έχουμε πει αυτά .... ημιτασιον λύσεις δεν χωράνε....

Link to comment
Share on other sites

αισχος παντος....sorry αλλά δεν περίμενα τέτοιο response....δηλαδή κυριολεκτικά σε τι ***** σύστημα το κάναν develop το παιχνίδι ρε σεις?!? quad 9800gtx να πούμε?? υποτίθεται ότι πρέπει να είναι playable με 8800gtx σε νορμάλ ανάλυση (1280χ1024) και όχι να παλεύεις με τα settings...λίγο μ**ακία πάντος αν ισχύσει κάτι τέτοιο και στο original παιχνίδι όταν βγεί...κυριολεκτικά ξενερώνω με τέτοια κόλπα εταιριών που προσπαθούν να προωθήσουν (μετά απο μίζα βέβαια) κάρτες γραφικών...σκέφτομαι να μην ασχοληθώ κάν με το παιχνίδι...έτσι και αλλιώς έρχεται και το timeshift τώρα μαζί με πολλά καινούργια games που είναι compatible με 8800gtx και δεν ζητάνε τον κ*λο τους για να τα παίξεις..γιατί πήραμε την ρημάδα την 8800?? μη χ*σω... :TD: :TD: :TD::tomato: :tomato: :tomato:

/edit: χμμμ..το παράκανα λίγο...αλλά με τσαντίζουν κατι τέτοια..να ηρεμήσουμε λίγο.../remove tomatoes :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 21:05]

Τα έχουμε πει αυτά .... ημιτασιον λύσεις δεν χωράνε....

Δεν σου λεω οτι μου έλεγε ο σατανάς :p.... σου προτείνω να σκεφτείς αναβάθμιση ή κάνα CF...;)

@ greekfragma

Κοίτα η 2900 για την κλαση της και τα λεφτά της μια χαρά πάει στο Crysis... εξάλλου δεν περίμενε κανεις να εχει καλύτερες επιδόσεις απο GTX/ULTRA.... οι 7.10 αλλαξαν πολυ την συμπεριφορά της....

no offence αλλα εχω την εντύπωση οτι μάλλον οι GTX επιτέλους τα βρήκαν σκούρα και γι αυτο και οι νέοι drivers.... Ειμαι ευχαριστήμενος με την 2900 και όπως είπα με ολα τα settings στο medium ΕΚΤΟΣ απο shaders στο HIGH χωρίς ΑΑ... παει 35-40-45....και διαφορά δεν βλέπεις καμία... επίσης μπορείς να βάλει κανεις ΟΛΑ medium + 6AA και επισης παει πολυ καλύτερα...

Πάντως εν γένει κάποτε επρεπε να σπάσει το GTX/ULTRA στορυ... κλέφτες θα γίνουν στην NV? Πως θα πουλήσουν και τις νέες κάρτες ή θα αναθερμανθεί η αγορά για SLI?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

ok για το AA & AF, αλλά το triple buff γιατι on?

"Turning on this setting improves performance when Vert. synch is also turned on"

To V synch το εχω παντα off

αφου πανω απο 60 δεν προκειται να δεις...γιατι το χεις off? εαν το ριξεις σε medium τοτε ναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 21:14]

Δεν σου λεω οτι μου έλεγε ο σατανάς :p.... σου προτείνω να σκεφτείς αναβάθμιση ή κάνα CF...;)

αναβάθμιση τώρα είναι πεταμένα λεφτά αφενός ενώ CF ούτε γι αστείο (θόρυβος, κατανάλωση κτλ...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 21:33]

αναβάθμιση τώρα είναι πεταμένα λεφτά αφενός ενώ CF ούτε γι αστείο (θόρυβος, κατανάλωση κτλ...)

Δεν λέω για τώρα ρε μαν.... να το εχεις στα υπόψιην λέω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 21:17]

αφου πανω απο 60 δεν προκειται να δεις...γιατι το χεις off? εαν το ριξεις σε medium τοτε ναι...

γιατι οταν το εχω οφφ, και κουνιεμαι παει σαφεστατα πιο γρηγορα.

Αν το εχω ον στη κινηση επανω θα "περιμενει το συστημα για το συγχρονισμο οποτε θα δω κατι ομαλοτερο και πιο αργο στη κινηση.

Προτιμω το πιο γρηγορο με το"φαινομενο του μη συγχρονισμου"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 21:43]

Δεν λέω για τώρα ρε μαν.... να το εχεις στα υπόψιην λέω...

Oπως εσύ έλεγες πριν 2 μέρες (πριν βγει το demo) ότι στην τελική ας μην παίξω το Crysis....εκεί είμαι εγώ τώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Πως μπορείτε και παίζετε με vsync off? Δε σας ενοχλεί το tearing;

Αν δεν πιανεις τα 60 καλυτερα χωρις vsync...

Εμφανης διαφορα μεταξυ high και medium δεν βλεπω...

r_displayinfo 1 για fps

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 22:17]

Oπως εσύ έλεγες πριν 2 μέρες (πριν βγει το demo) ότι στην τελική ας μην παίξω το Crysis....εκεί είμαι εγώ τώρα.....

Σπύρο φίλε μου και έτσι ειναι... ένας λόγος που το το αγορασα απο χτες ήταν για να το παίξω χωρίς άγχος και πρώτου γίνει όλος αυτός ο χαμός και εδω και εν γένει στο internet γυρω απο το demo... και μπερδευτώ χειρότερα... ηθελα να το παίξω ανεπηρεάστα όπως και εγινε... οκ ειμαι ευχαριστήμενος, το τέλειωσα, το εχω πάιξει αλλες 10-20 φορες με διαφορετικές ρυθμίσεις για να δω που ειναι η χρυσή τομή στο συστημα και τώρα απλά αναμένω στις 14 Νοεμβρίου (και πάλι νωρίτερα) για να το παίξω... αν δεν τράβαγε θα εκανα αυτο που κάνω και τώρα... θα συνεχίζα να παίζω το hf2 ep.2 ή το timeshift οταν βγει ή δεν ξέρω εγω ποιό άλλο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 21:48]

γιατι οταν το εχω οφφ, και κουνιεμαι παει σαφεστατα πιο γρηγορα.

Αν το εχω ον στη κινηση επανω θα "περιμενει το συστημα για το συγχρονισμο οποτε θα δω κατι ομαλοτερο και πιο αργο στη κινηση.

Προτιμω το πιο γρηγορο με το"φαινομενο του μη συγχρονισμου"

μα δεν καταλαβες το φαινομενο του συγχρονισμου ξεκιναει πανω απο το refresh rate της οθονης σου...δηλαδη οταν η καρτα σου στο crysis με τις ρυθμισεις που χεις τραβαει μεχρι και 80fps αναλαμβανει το vsync να συγχρονισει την καρτα σου να μην υπερβαινει το refresh rate της οθονης σου...και το κλειδωνει steady στα 60 φρειμς...

απο την στιγμη που δεν υπερβαινεις τα 60φρειμς δεν τιθεται λογος ενεργοποιησης...καθως και σε θεμα αποδοσης ειναι ακριβως το ιδιο...συν το οτι δεν εχεις καθολου tearing με αποτελεσμα καλυτερο gameplay...

σαφως σε μουλτι επειδη ριχνω και γω τα settings.. αυτα τα δυο τα χω off...αλλα σε single player και εφοσον δεν τιθεται λογος πανω απο 60 φρειμς λογω καρτας και ρυθμισεων...το αφηνεις enable η application preference στην καλυτερη περιπτωση..για καλυτερο οπτικο αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

C2D@2,4GHz,2900XT@stock

10-12 fps με high settings(τις ορισε το game) @2560x1600

Με εξαιρεση τη βαρια/αργη αισθηση στο mouse,το παιχνιδι παιζεται καλυτερα αποτι λεει το fraps.

Τα γραφικα εξαιρετικα,καποιοι φιλοι μου που ηταν παροντες δεν καταλαβαν τι το ξεχωριστο ειχε το παιχνιδι και σερνεται

Αρνητικα: καποια artifacts και μπολικο tearing

Θα το ψαξω καλυτερα και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

Oταν ξεκινάει το demo σε παράθυρο γράφει πως είναι σε dx10 με το παρακάτω setup :

win vista64 bit 6600@3950mhz και 2900pro 840/900

1680x1050 no aa με όλα Ultra High ~12-20fps

1680x1050 no aa με Ηigh ~ 25-45fps

1680x1050 no aa με Medium 40+fps

Aυτό που είδα είναι πως η κάρτα ζεστένεται πολύ και βγάζουν οι μνήμες artifacts, το έχει παρατηρήσει και άλλος με 2900 αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταινεται πάρα πολυ η κάρτα γενικότερα , ολο το pcb βράζει αλλά αρτιφακτ δεν εχω δει ακόμη 800@1025 - Sapphire 2900pro . [31% το fan σε 3δ , 25% σε 2d.]

Στο xtreme διάβασα πως οι pro εχουν παραπάνω ρευμα στις μνημες και μαλλον ασκοπα.

Βεβαια δεν εκανα install To crysis ακομη , ισως ζοριζει πολυ το game.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

ρε παιδες πως κλοκαρετε με τους 169.01_forceware ?

Το riva tuner 2.05 δε πολυπαιζει :(

τι εννοεις δεν πολυπαιζει? σε μενα δεν βλεπω καποιο προβλημα..εκτος αν ειναι κατι αλλο?

2000744178922933784_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.