Jump to content



1048 η 1250??(eheim)


unknown

Recommended Posts

ποια απο τις 2 αντλιες??αρχικα θα ψυξω μονο επεξ και αν ολα πανε καλα παω και για καρτα γραφικων....αρκει η μικρη αντλια??επισης το ψυγειο ειναι διπλο με παχος 2,5 εκατοστα..

αξιζει τα παραπανω λεφτα και θορυβο η 1250???

(εχουν οντως διαφορα στο θορυβο?)

ακομα,αυτο εδω http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=23786

αρκει μονο του για υγρο η θελει και κατι αλλο?μπορω να το ανακατεψω με uv reactive υγρο?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Για αντλία θα σου πρωτινά την μεγάλη τις παρέας.

Όσο για το υγρό αυτό απλός είναι κλεψιά.

Πήγαινε σε ένα βενζινάδικο πάρε παραφλού και απιονισμένο νερό και έχεις με 8 ευρώ 8 λίτρα νερό που θα τα έχεις για πολύυυυυυυυ καιρό.

Τώρα όσο για τα uv προσθετά απλά βάζεις ότι θες και σε ότι συνδυασμό θες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

δεν με νοιαζει που εχει 25ευρω....απλως τι περιεχει?φοβαμαι μη κανει ιστοριες με μικροοργανισμους μπιχλα και τετοια...

Αυτό είναι άλλο θέμα.. πάντως για να έχει τόσο αν σου προκαλέσει και άλγη τότε είναι τρις χειρότερο.

Για να είναι και ειδικό για w/c δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

με λιγα λογια υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα ΜΟΝΟ αμα βαλω το zalman?

Δεν νομίζω αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Την απορία αυτή θα στην λύση κάποιος που θα το έχει δοκιμάσει

Και δεν νομίζω να το έχει κάνει κανείς από εδώ μέσα

Link to comment
Share on other sites

το reserator πρεπει να εχει τετοιο.....δεν μπορω να εμπιστευτω ευκολα νερο...και αν βαλω απιονισμενο η οτι ειναι θα ριξω και κανα φαρμακο............

η 1250 απο την 1048 εχει αισθητη σδιαφορα στον θορυβο?σκεφτομαι να την κρεμασω με λαστιχα οπως εχω κανει και στον δισκο...δεν θα υπαρχει προβλημα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

το reserator πρεπει να εχει τετοιο.....δεν μπορω να εμπιστευτω ευκολα νερο...και αν βαλω απιονισμενο η οτι ειναι θα ριξω και κανα φαρμακο............

η 1250 απο την 1048 εχει αισθητη σδιαφορα στον θορυβο?σκεφτομαι να την κρεμασω με λαστιχα οπως εχω κανει και στον δισκο...δεν θα υπαρχει προβλημα ετσι?

δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αν βάλεις απιονισμένο μαζί με καραφλού. Εδώ και 3 μήνες δεν έχω δει σημάδι από βακτηρία η θολούρα

η καλύτερη λύση βεβαία είναι νερό από φαρμακείο και λίγο παραφλού.

Πάντως αν σε νοιάζει το μπλε χρώμα υπάρχουν και παραφλού μπλε.

Όσο για αντλία δεν ξερώ λογικό θα κάνει λίγο θόρυβο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

το reserator πρεπει να εχει τετοιο.....δεν μπορω να εμπιστευτω ευκολα νερο...και αν βαλω απιονισμενο η οτι ειναι θα ριξω και κανα φαρμακο............

η 1250 απο την 1048 εχει αισθητη σδιαφορα στον θορυβο?σκεφτομαι να την κρεμασω με λαστιχα οπως εχω κανει και στον δισκο...δεν θα υπαρχει προβλημα ετσι?

Ποντικοφάρμακο, ποντικοφάρμακο! :hehe:

Προσωπικά πάντως θα έπαιρνα τη μεγάλη αντλία πάντα με βασικό γνώμονα τη δυνατότητα επέκτασης. Βάζεις μια μεγάλη αντλία, τα ψύχεις όλα με νερό και βγάζεις όλα τα ανεμιστήρια off... ;) Θα έχεις πολύ μεγαλύτερη μείωση θορύβου απο την αύξηση που θα σου δώσει η μεγαλύτερη αντλία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 11:10]

δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα αν βάλεις απιονισμένο μαζί με καραφλού.

:D :D :jump: :jump: :worship: :worship:

Eλιωσα λέμε..... :T: :T:

Παραφλού βρε Αλεξ .... ΟΧΙ Καραφλού.... :laughing:

Εdit :: To διόρθωσες βλέπω.... :p:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος το εχω κοψει το παραφλου γιατι μετα απο καιρο χρωματιζει τις σωληνες,συν του οτι εχει καποια προσθετα που επικαθονται πανω στα μπλοκ και μιωνουν την αποδωση.Το σκετο απιονισμενο νερο μονο του εχει καλητερη θερμικη συμπεριφορα.Τωρα αν το θες οποσδηποτε χρωματιστο παρε ενα ιδικο υγρο-προσθετο που το αραιωνεις σε συγκεκριμενη αναλογια.Κατι τετοιο αποτι ξερω ειναι και το υγρο της zalman,αρα δεν πρεπει να το βαλεις σκετο.Συγουρα θα βρεις οδηγιες πανω στο μπουκαλι αλλα και στο site της zalman.Απλα ειναι μεγαλη η συσκευασια,γιαυτο και η τιμη του.Βεβαια θα το εχεις για πολλες αλλαγες:T:

EDIT:Εχεις δει το μεγεθως των αντλιων που λες;Εχε υποψειν σου οτι ειναι τεραστιες σε ογκο και μπορει να μην σε βολεψουνε;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από varelasj [Σήμερα, στις 12:00]

eheim12509nu.th.jpg

Aν βαλεις το υλικο που βλεπεις κατω απο την αντλια για να αποφευγονται οι κραδασμοι δε νομιζω να την ακουσεις και καθολου...

συμφωνω απολυτα και εγώ έτσι την εχω την 1250 και δεν ακούω τιποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Eμενα γιατι μου φαινεται οτι μια Ηydor L-20 με το 12V ρελε θα ναι οτι καλυτερο(κοστος περιπου 25+14=39)?Η 1250 ειναι πολυ δυνατη και δεν καταλαβαινω γιατι την θες.Εαν χρησιμοποιεις το μπλοκ του αρχηγου eleven για την cpu τοτε ειναι αχρηστη η δυνατη αντλια γιατι εχει πολυ μεγαλη ροη εν σχεσει με τα αλλα blocks.Πιστευω οτι η L-20 φτανει για 3 blocks χαλαρα(πχ cpu+sli η cpu+vga+hdd).Εκτος βεβαι και εαν εχεις σκοπο για μελλοντικες επεκτασεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.