Jump to content



Hellgate: London


WARRIOR

Recommended Posts

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

http://www.hellgateguru.com/information/subscribing/

εδω γραφει τις διαφορες μεταξυ των subscribers και μη.

Μπορεις να ξεκινησεις χωρις να πληρωσεις, μπορεις ακομα

να πας και elite και να συνεχισεις free.

Nταξ, αμα μας αρεσει και ψιλοκολλησουμε, και τελεισουμε το νορμαλ

μπορει να κανουμε το subscription.

AAA ααα οι subscribers νομιζω ΔΕΝ μπορουν να κανουν παρτυ με τους

non-subscribers, γιατι το λοοτ ειναι διαφορετικο, συν οτι οι πρωτοι εχουν

και raid zones.

Link to comment
Share on other sites

Σε blademaster τι προτεινεται απο skills?

επιλογες

1)sword of justice -> sweeping strike ->και το κλασσικο whirlwind

ή

2) sword of reckoning-> sword of authority

Τα taunts τα εχει δοκιμασει κανενας? το Angelic orator τι λεει?

Τετοια παιχνιδια παντως θελουν νετ single player ειναι αστα να πανε μεχρι να παρει lvl νετ τι γινεται?? ποσο ειναι το μεγιστο lvl??

Link to comment
Share on other sites

ειμαι level 28.περασα τον bloodblade επιτελους,το προχωρησα πολυ,περασα την Hellgate και βρισκομαι στην Κολαση(τρελη πιστα).σκοπος σου ειναι να σκοτοσεις τα 5 ψεμματα(ετσι τα λεει,ειναι κατι σαν υπαρχηγοι του διαολου αν καταλαβα καλα,λιγο που το ψαξα.σκοτωσα τους 4,και εχω κολλησει στο 5ο που ειναι πετουμενο και ΔΕΝ ψωφαει με τιποτα,γιατι με blademaster δεν μπορεις να κανεις και πολλα για να σκοτωσεις πετουμενο,+ οτι πεταει ψηλα στην πιστα και δεν μπορεις να κανεις hit.καμμια ιδεα για να το βγαλω πριν μου σπασει τα νευρα παλι?

φιλε OEW1999 το skill που σου προτεινω ειναι το 2ο για λογοys dmg,και πιστεψε με θα το χρειαστεις σε κατι boss το συγκεκριμενο skill.

παντως εχοντας παιξει τοσο πολυ με blademaster καταλαβα οτι δεν μετραει,στο single player εστω.πιο καλα θα εισαι με εναν marksman η εναν summoner(imba τελειως τα skills των summoners)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόνο μου φαίνεται μισοτελειωμένο το παιχνίδι...?

Καταρχάς δεν ξέρω για το αν έχει καμιά λίστα με αντικείμενα forum του (σιγά μην το αγοράσω κιόλας πριν δω αν μ' αρέσει - έλεος θέλουν και cd-key), αλλά για μένα είναι τουλάχιστον βλακώδες να μην έχουν βγάλει μία. Ένας βασικός λόγος που κανείς δεν παίζει Titan Quest και Sacred κτλ κτλ είναι αυτός - δε σου δίνουν κίνητρο να παίξεις. Μισές λίστες σε διάσπαρτα fora δεν είναι σοβαρή λύση - το Arreat Summit δεν το βλέπουν ffs?

Γραφικά - A.I. - Ηχητικά Εφέ - Κίνηση και Motion Capture, όλα μα όλα έχουν προβλήματα.

Τα γραφικά? Όλοι ξέρουμε τη μετριότητά τους, 5 shaders παραπάνω δεν τα σώζουν. Αλλά δεν κάθομαι να σκάσω κιόλας, δεν μετράνε τα γραφικά περισσότερο σε ένα παιχνίδι.

Το Α.Ι.? Χειρότερο από το Diablo 1? ’νετα όμως? Μπορεί να παίζουμε hack n slash αλλά έλεος, λίγο νιονιό δεν έβλαψε.

Ο ήχος? Τα ότι να ναι speeches, τα μονότονα ηχητικά εφέ, κτλ? Το Diablo 2 που είναι του 2001 (LoD) το συγχωρώ για τη μονοτονία που έχει, αλλά και πάλι είναι 1000 φορές ανώτερο (δε μιλάω καν για τη μουσική όπου το HG μόνο σε κάτι κομμάτια που μου θύμισαν Vampires the Masquerade με "τόνωσε").

Κίνηση και Motion Capture? Καλά εντάξει, εδώ πρέπει να δούνε τι είναι το Warhammer 40K και τα Prince of Persia νομίζω, λες και παίζω κανά Painkiller με δόσεις από κακοφτιαγμένο Fable...

...

Ναι ατμόσφαιρα μπορεί να (ψιλο)έχει, ναι μπορεί να μην έπαιξα πάρα πολύ, ναι είμαι και υποκειμενικός μιας και ως fan του Paladin ξενέρωσα με τις αύρες που έχει το παιχνίδι, αλλά και πάλι...αν δεν του συγχωρέσω πολλές "βλακείες" δεν θα μπορούσα να συνεχίσω να παίζω.

Ειλικρινά καλύτερα να ξεκινήσω ξανά Titan Quest παρά να συνεχίσω κάτι τόσο μέτριο.

Ναι με απογοήτευσε και μάλλον φαίνεται.

Πάω να πάρω το 97 level με τον Paladinάκο μου στο LoD.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει παιχνίδι χωρίς προβλήματα - το θέμα είναι πόσα μπορείς να ανεχτείς.

Θεωρώ πως το Hellgate μάλλον είναι ένα μέτριο παιχνίδι που μόνο το υποτιθέμενο legacy του το σώζει. Κατά τα άλλα, εύχομαι να κάνω λάθος.

Αλλά σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να παίξω άλλο προς το παρόν. Θα δω πως θα εξελιχθεί κι αν εν τέλει αξίζει τον κόπο και κάνω λάθος, θα το ξαναπιάσω.

Γενικά είμαι της "τελειοποίησης" στα games, μ'αρέσει να τα ψάχνω όλα σε βάθος. Το έκανα με το Sacred, απογοητεύτηκα, Dungeon Siege, τα ίδια, Oblivion, Titan Quest and so f....ing on, τα ίδια.

Έχω κάτι κλειδάκια να μαζέψω για το Pandemonium στο Diablo + να ξαναπαίξω το S.T.A.L.K.E.R. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι ότι καλύτερο το παιχνίδι θα συμφωνήσω.

Απλά αυτόν τον καιρό δεν έχει κάποιο ανταγωνιστή (κοινώς στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος).

Εμένα με χαλάει η μονοτονία των πιστών και λίγο των τεράτων.

Επίσης δεν είναι καθόλου καλό το ότι τα uniques είναι random

Συνηθημένος από Diablo/Titan Quest έψαχνα όλα τα αντικείμενα για να τα δίνω μετά σε έναν χαρακτήρα

και να είναι καλός από την αρχή. Μάλιστα ήξερες πως να φτιάξεις το τέλειο σετάπ ανάλογα με το χαρακτήρα.

Μένει να δω τι λέει και online. Από γραφικά δε με χαλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrus [Σήμερα, στις 11:16]

1. (κοινώς στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος).

2. Εμένα με χαλάει η μονοτονία των πιστών και λίγο των τεράτων.

3. Επίσης δεν είναι καθόλου καλό το ότι τα uniques είναι random

4. Μένει να δω τι λέει και online.

1. α γεια σου, τα πες ολα!

2. ω ναι!

3. ...μα καθολου!

4. To online του ειναι σαν το ...offline του. Η μονη διαφορα ειναι

οτι βλεπεις και παιχτες τριγυρω σου, αλλα μεχρι εκει.

Κανεις δε μιλαει σε κανεναν, παιζουν ολοι για παρτυ τους, 1η φορα το

βλεπω αυτο σε τετοιο παιχνιδι και ελπιζω να ειναι και η τελευταια.

Επισης στο ονλινε ειναι λιγο πιο δυσκολα τα πραματα, και οταν (αν) groupαρεις

ο βαθμος δυσκολιας και το λοοτ αυξανονται (οχι τπτ τρελη αυξηση)

telonios(guardian)-borg

tankoid(guardian)-trooper

atheina(οτι ειμαι τα τελευταια 5χρονια)-moi

^^ αν θες να μας βρεις

Παρολες τις κουλαμαρες του εμενα μ'αρεσει και μαλλον θα συνεχισω να το ταλαιπωρω για

καιρο ακομα.

edit:

10 λεπτα πριν παω για υπνο μου πεσε αυτο :happy2:

jyjv23l5l6fx32fzxv6w.jpg

δε χρειαζεται να τους βαρας καν, το κανουν οι αλλοι για σενα

:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Χα χα σωστός...λοιπόν έφτασα εκεί που κάνεις τα ωραία παιχνιδάκια με το βιβλίο , τις σημαίες κλπ.

στο london street. Επιτέλους κάτι διαφορετικό από gameplay τρέχεις σαν παλαβός να προλάβεις δηλαδή.

Μάλλον πλησιάζω στο τέλος από ότι κατάλαβα και είμαι γύρω στο 30 lvl έχοντας κάνει όλα τα quest. :flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.