Jump to content



DELL 2407FPW και 2007FPW specs.


Πριονέτο

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από totally_wired

Η Dell η 20άρα (wide) πως τα πάει από Ghosting?πολλά δεν είναι τα 16ms για game;

Ποια revision είναι τα καλά;

Δεν προλαβε να βγει η 2007 και αναφερεις και revisiοns? Οι ''παλιες'' 20αρες δεν ειχαν προβλημα σε ghosting (τα νορμαλ του πανελ και του αναμενομενου rt).Προβλημα backlight εμφανιζαν και μαλλιστα εντονο σε αρκετες περιπτωσεις.

Τωρα αν η 2007 εχει και αυτη προβλημα και εχουν προλαβει ηδη να βγαλουν ενα σωρο rev. τι να σου πω?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

διαβαστε και εδω. η dell εχει πηξει στις επιστροφες απο το προβλημα (color banding) που παρουσιαζει η οθονη κυριως οταν συνδεεται με dvi.

δεν εχω ακομα tft οθονη και θα μου αρεσε να κανω μια αρχη με αυτην. αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι εχω καταλαβει το προβλημα, παρακολουθω το thread καθημερινα για να δω την επισημη θεση της dell που μεχρι στιγμης δεν μπορει να δωσει λυση...

Link to comment
Share on other sites

...μου φαινεται οτι τελικα οι τυποι στο r&d της dell δεν μπορουν να βγαλουν κατι σε wide το οποιο να μην ειναι προβληματικο!!!!!

Κατα τα αλλα ειναι πολλα υποσχομενες οθονες..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είμαι πολύ δύσπιστος όταν ακούω τέτοια ''προβλήματα'' (ειδικά στην συγκεκριμένη περίπτωση που το 90% της οθόνης είναι το panel της - το οποίο η DELL απλώς αγοράζει).

Link to comment
Share on other sites

..ναι ρε συ σωστο ειναι αυτο που λες...αλλα οι περισσοτερες εταιρειες αυτο κανουν και δεν ακουγονται τοσα προβληματα...αλλα να μου πεις τι μεριδιο της αγορας αγοραζει dell wide και τι xxx wide....τι να πω, ειλικρινα δεν ξερω τι να πιστεψω και γω:wassat:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ουτε λιγο ουτε πολυ 91 σελιδες topic χρειαστηκαν για να ανακοινωθει απο τον moderator του forum της dell οτι το προβλημα λυθηκε. ολες οι οθονες θα χρειαστει να γυρισουν πισω στην dell για να περαστει το νεο firmware.

ξανα αναμονη λοιπον μεχρι να φτασουν παλι στα χερια χρηστων οι οθονες, για να δουμε εντυπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επίσημη κυκλοφορία της στις 2/6 , πριν 4 μέρες δηλαδη...

Είναι σαν την προγενέστερη της 2405 αλλα με υποστήριξη HDCP και κάποιες λοιπές βελτιώσεις!

Panel: Samsung S-PVA

Size: 24" Widescreen

Response Time: 6ms (gray to gray)

Color Support: 16.7 Mill. (8-bit)

Contrast Ratio: 1000:1 (typical)

Luminosity/Brightness: 500 cd/m2(typical)

Max Resolution: 1920x1200 (WUXGA)

Aspect Ratio: 16:10

Pixel pitch: 0.270 mm

Weight: 22.1 lbs (10.02 Kg)

Other stuff:

- HDCP compatibility

- new xxx7 series Bezel (case)

- DVI-D, VGA, S-Video, Composite and Component inputs.

- Integrated 9-in-1 flash card reader

- 4x USB 2.0 ports

Price:

~$950 for 3-Year Warranty (atm)

~$980 for 4-Year Warranty (atm)

~$1,000 for 5-Year Warranty (atm)

PC Authority review

Dell Official

Dell2407.jpg

VR-Zone Thread

Πηγη και XS thrad link

Πολλα προβλήματα λενε πολλοι....

Link to comment
Share on other sites

Τζα!

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=24408

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Πολλα προβλήματα λενε πολλοι....

Αρχική απάντηση από psybill

ουτε λιγο ουτε πολυ 91 σελιδες topic χρειαστηκαν για να ανακοινωθει απο τον moderator του forum της dell οτι το προβλημα λυθηκε. ολες οι οθονες θα χρειαστει να γυρισουν πισω στην dell για να περαστει το νεο firmware.

ξανα αναμονη λοιπον μεχρι να φτασουν παλι στα χερια χρηστων οι οθονες, για να δουμε εντυπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Aναζητηση για Dell 2407 με εβγαλε εδω...

http://www.thelab.gr/search.php?s=&action=showresults&searchid=1940384&sortby=&sortorder=

Double sorry που δεν κοιταξα και στις Οθονες αλλα αρκεστηκα στην Αναζητηση..:o

Αναζήτηση: "DELL 2407FPW" --> http://www.thelab.gr/search.php?s=&action=showresults&searchid=1940393&sortby=&sortorder=

ps. και τα δύο θα συγχωνευθούν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.