Jump to content



Wide ή κανονικη??


blade_pan

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Arapis

Viewsonic VA1912w. 8ms,dvi, 19 inches και στην τιμή των 360 ευρώ τελική.Την έχω κανα 2 βδομάδες και είναι ίσως η καλύτερη αγορα που έχω κάνει ποτέ.

Λέει τρελά... αν δεν είχα πάρει πριν τις γιορτές 19αρα tft σίγουρα θα έπαιρνα αυτή...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Vadergr

Γιατι μου την λετε ετσι?Εγω δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη οθονη.Ουτε οτι τα εξτρα χρηματα για την 20αρα ειναι λιγα.Απλα μιλησα για την αναλυση στο desktop.Αν ηταν 19αρα με 1680χ1050 δεν θα ελεγα τιποτα.

Τα 1440 οριζοντια δεν λενε απολυτως τιποτα οταν διαβαζεις ενα κειμενο.Βοηθανε ομως σιγουρα σε παραθυρα στο desktop.

Οτι θελει ο καθενας.Συγγνωμη που μπλεχτηκα κιολας.

Kοιτα δω θρασος....ξαναποσταρε κιολας...τστστσ.... :p

Wide θα επερνα χαλαρωτατα λογο κυριως των DVD(Δεν εχω tv της προκοπης οποτε...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired

spc εσύ που είσαι μέσα στα πράγματα η acer 2032w (και η wa) τι λένε;

Δεν την έχω δει.

Αλλά προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ ACER οθόνη (ειδικά μεγάλη-για σοβαρή χρήση, άντε καμιά 17αρα για το γραφείο αλλά μέχρι εκεί....)

Link to comment
Share on other sites

ε ρε σε εξοδα παλι θα μπουμε απ'το πουθενα....

ψηνομουν για την Belinea 20,3

αλλα κατοπην προτροπης γνωστου εξουσιολαγνου συμφορουμιτη

γλυκοκοιταζω τωρα την Phillips 200w6cs.....

αληθεια για να δουλεψεις desktop σε 1600Χ1050

σε τι αποσταση πρεπει να την εχεις αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

ε ρε σε εξοδα παλι θα μπουμε απ'το πουθενα....

Όσα και να δώσεις για μία καλή οθόνη, δεν θα τα μετανιώσεις ποτέ (το αυτό και για keyb, mouse, ups).

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

αληθεια για να δουλεψεις desktop σε 1600Χ1050

σε τι αποσταση πρεπει να την εχεις αραγε?

Χονδρικά στο 1m (+/-) είσαι ΟΚ.

Αρχική απάντηση από apostglen46

Ρε αντε κατουρα σα περα............

Μια χαρα οθονιτσα ειναι η 1913w........

Το θεωρώ αστείο.

Ο καθένας έχει τις δικές του απαιτήσεις (o def πχ έχει FX-60 (αν όχι τώρα θα τον έχει το πολύ μέχρι την επόμενη Τρίτη-Τετάρτη :p) και 7800GTX και δουλεύει σε 14αρα και είναι χαρούμενος :p)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η οθόνη ήταν το μόνο σίγορου που θα μπορούσες να πάρεις για χρόνια... Όμως τα πράγματα και εκεί αλλάζουν... Λέγε με Vista, λέγε με DVI και τώρα το νέο βήσμα που δημιουργούν ορισμένες εταιρίες... Γενικά είναι εποχή να πάρεις οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Γιατι μου την λετε ετσι?Εγω δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη οθονη.Ουτε οτι τα εξτρα χρηματα για την 20αρα ειναι λιγα.Απλα μιλησα για την αναλυση στο desktop.Αν ηταν 19αρα με 1680χ1050 δεν θα ελεγα τιποτα.

Τα 1440 οριζοντια δεν λενε απολυτως τιποτα οταν διαβαζεις ενα κειμενο.Βοηθανε ομως σιγουρα σε παραθυρα στο desktop.

Οτι θελει ο καθενας.Συγγνωμη που μπλεχτηκα κιολας.

Υπάρχει και το pivot που εκεί είναι τελείως άλλη φάση στη wide... ;)

@spc: σαν πολύ δεν είναι το 1m; Εγώ στη 17άρα κάθομαι το πολύ στο μισό μέτρο. Συνήθως είμαι σκυμένος και είμαι σε απόσταση 40 εκατοστών περίπου... Έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον...

Αρχική απάντηση από totally_wired

Γενικά η οθόνη ήταν το μόνο σίγορου που θα μπορούσες να πάρεις για χρόνια... Όμως τα πράγματα και εκεί αλλάζουν... Λέγε με Vista, λέγε με DVI και τώρα το νέο βήσμα που δημιουργούν ορισμένες εταιρίες... Γενικά είναι εποχή να πάρεις οθόνη;

Όντως δεν είναι και η καλύτερη εποχή... Αλλά για κάποιον που βιάζεται, οι αλλαγές αυτές αργούν ακόμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Υπάρχει και το pivot που εκεί είναι τελείως άλλη φάση στη wide... ;)

@spc: σαν πολύ δεν είναι το 1m;

Δεν ειναι πολυ. Ειδαλλως θα χρειαζεται να κουνας και το κεφαλι και οχι μονο τα ματια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Δεν την έχω δει.

Αλλά προσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ ACER οθόνη (ειδικά μεγάλη-για σοβαρή χρήση, άντε καμιά 17αρα για το γραφείο αλλά μέχρι εκεί....)

@totally_wired εννοειται πως για οθονη θα δωσεις κατι παραπανω...Αυτη μενει!

Πως αν πας να παρεις ρολοι δεν παιρνεις armani και βλακειες αλλα Omega,tag,ετσι θα παρεις και μια σωστη μαρκα πχ eizo :D ή Dell !

Παιδες οσο και μεγαλη να ειναι την συνηθιζεις!

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο λεω...

δεν υπηρχε στο μυαλο μου ενα τετοιο ενδεχομενο...

και ξαφνικα με αρχικο δελεαρ τα 494 της belinea

βρισκομαι προς αναζητηση 20αρας wide....

απ'το πουθενα

αν δεν ηταν η Pixmania στη μεση παιζει και να χα παραγγειλει ηδη..

αλλα με τοσα που διαβαζω

μαλλον στρεφομαι προς την εγχωρια αγορα κι ας κοστιζει 100 ακριβοτερα

ειδωμεν

....απο βδομαδα....

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ αστείο.

Ο καθένας έχει τις δικές του απαιτήσεις (o def πχ έχει FX-60 (αν όχι τώρα θα τον έχει το πολύ μέχρι την επόμενη Τρίτη-Τετάρτη :p) και 7800GTX και δουλεύει σε 14αρα και είναι χαρούμενος :p)

Αστειο ήταν............

Link to comment
Share on other sites

μια φορα εκανα παραγγελια,και...δεν εχω και τισ καλυτερες εντυπωσεις...

απο εξυπηρετηση παντως ειναι αρκετα γρηγορη...

Μου αρεσει η eizo S2110 ρε παιδες αλλα στα ιδια ακριβως χρηματα παιζει η dell 24ρα:sick:

Link to comment
Share on other sites

Μια και γινεται αρκετος λογος για την Pixmania, ας καταθεσω και γω τη δικη μου εμπειρια (αν και δεν ειναι το καταλληλο μερος, αλλα τεσπα).

Λοιπον, πριν τα χριστουγεννα παρηγγειλα μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη. Παρ'οτι το συγκεκριμενο μοντελο βρισκοταν γενικα σε ελλειψη στην αγορα (στα αλλα μεγαλα φωτογραφικα eshop δεν την ειχαν), η παραγγελια εκτελεστηκε κανονικοτατα και στους προβλεπομενους χρονους. Μια βδομαδα μετα την παραλαβη, και μην εχοντας μεινει ικανοποιημενος απο τη μηχανη, την εστειλα πισω (μεσω ΕΛΤΑ). Μετα απο 15-20 μερες, τους ρωτησα αν την εχουν παραλαβει και απαντησαν θετικα. Στη συνεχεια, επικοινωνησαν μαζι μου και μου ειπαν οτι ολα ειναι ΚΑΛΑ, ΑΛΛΑ θα στειλουν τη μηχανη για ελεγχο (απολυτα λογικο θα ελεγα). Η διαδικασια θα διαρκεσει περιπου 3 εβδομαδες. Σ'αυτο το σταδιο ειμαι ακομα και περιμενω να περασουν οι 2 επομενες εδβομαδες.Μετα για το τι θα γινει, θα σας ενημερωσω.

Παντως εγω παραπονο δεν εχω.... δεν πιστευω οτι μαγαζι στην Ελλαδα θα δεχοταν να την παρει πισω επειδη απλα δεν με ικανοποιησε η ποιοτητα της... αυτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

μια φορα εκανα παραγγελια,και...δεν εχω και τισ καλυτερες εντυπωσεις...

απο εξυπηρετηση παντως ειναι αρκετα γρηγορη...

Μου αρεσει η eizo S2110 ρε παιδες αλλα στα ιδια ακριβως χρηματα παιζει η dell 24ρα:sick:

Χαλαρα την dell 24''

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.