Jump to content



Ποιά είναι η μεγαλύτερη πατάτα που έχετε αγοράσει?


totally_wired

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από totally_wired

Δώρο ή το αγόρασες εσύ; Το έχεις ακόμα; Για τις κρύες νύχτες του χειμώνα

εγω το αγορασα, αν θυμαμαι καλα απο το πλαισιο, απλα γιατι μου φανηκε οτι ειχε πλακα. νομιζω πως δεν το εχω ακομα :/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

δεν έχω κάποια φοβερή πατάτα στο ενεργητικό μου αλλά λυπήθηκα τα λεφτα πού έδωσα για το NEC 2500 καθώς το πήρα 100Ε και μετά απο 2 βδομάδες οι τιμές πέσανε κατακόρυφα.

ενάμιση μήνα μετά έπαιρνες 3500 με 70 αν θυμάμαι καλά...

πάντως σκυλί βγήκε, κάτι είναι κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

celeror 433 απλα σερνοταν και με τα ιδια λεφτα μετα απο κατι μηνες θα μπορουσα να παρω π3 500!

gf3 titanium 500 200,000δρχ μετα απο ενα μηνα εβγαλε την σειρα 4 αφηστε που η ατι 8500

την παταγε κατω με τα ιδια λεφτα!

πικαπ stanton 830 !απλα οποιος θελει πικαπ να μαζευει λεφτα να περνει μκ2,ολα τα αλλα ειναι για το π....

plextor 708 οποτε θελει δουλευει

και πολλα πολλα αλλα!

το θεμα ειναι οτι μονο ετσι μαθαινεις :upside: :upside:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Δεν μπορω να θυμηθω καποια πατατα που εχω αγορασει καθως το ψαχνω ΔΙΕΞΟΔΙΚΑ το θεμα πριν αγορασω.

Αλλα ενας φιλος μου αγορασε για μητρικη μια Asrock 775X eSATA2 και χτυπαει το κεφαλι του στον τοιχο...

χωρις pci/pcie κλειδωμα, χωρις oc, χωρις vcore που πας ρε καραμητρο??

Και καλα το "εξωτερικο SATA" πες 1/1000 οτι ειναι χρησιμο (δεν ξερω πού διαολο χρησιμευει) αλλα αντε και το εχει.......... την crossfire υποστηριξη τι την θελεις ρε κακομοιρα asrock???? Λες και θα κανει κανεις X-fire σε 80 ευρω μητρικη....

Μα δεν νιωθουν καθολου πλεον οι κατασκευαστες μητρικων???

Link to comment
Share on other sites

Μια Sony CPD(κάτι) 17'' CRT.

2 Καμμένα pixel(πώς αλλιώς να περιγράψω 2 μαυρες τρυπίτσες στην οθόνη?[δεν ήταν βρωμιά :tomato:]) και διαγώνιες κινούμενες από δεξιά προς τα αριστερά οδοντοτές γραμμές.

Όχι ότι θα έπρεπε να περιμένω τίποτα καλύτερο από την Sony αλλά τοτε δε ήξερα(δεν ρώταγα?).Πλέον Sony, μόνο DVD Discs. Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

philips 200w6: η μεγαλυτερη (σε διαστασεις) και ακριβοτερη πατατα που περασε απο τα χερια μου (και τα ματια μου).

Θες να μοιραστείς τον πόνο σου μαζί μας και να μας πεις το γιατί; (αν και - αν δεν κάνω λάθος - είναι χιλιάδες οι απογοητευμένοι χρήστες αυτής της απαίσιας οθόνης με τον τραγικό δείκτη απόδοσης / τιμή).

:p

Link to comment
Share on other sites

απο το προηγουμενο ΣΚ που την πηρα, παλευω να φτιαξω τα χρωματα της.

εκτος απο το adobe gamma, με το οποιο δεν ειχα ποτέ προβλημα με οποια οθονη δουλεψα, δοκιμασα άλλα 3-4 προγραμματα που δημιουργουν icc profile για την οθονη. κανενα αποτελεσμα.

ειτε με το dvi ειτε με το d-sub, το θεμα παραμενει το ιδιο: υπερφωτισμενα μαυρα χωρις καθολου κορεσμο. ανοιγεις προγραμματα επεξεργασιας εικονας, σου το λενε, σου το δειχνουν "εδω μεγαλε καηκε το μαυρο, δωσε φως". στην 200w6 αυτο το μαυρο φαινεται σαν ενα ελαφρο γκριζακι, μεχρι να δεις τη φωτο σε αλλη οθονη, για να καταλαβεις οτι η φωτογραφια που εφτιαξες απεικονιζει την αβυσσο την ιδια.

ο τροπος που χειριζεται τη φωτεινοτητα δε δειχνει σωστος. brightness στο τερμα και contrast στο 50% στο default; γιατι ολα τα πργραμμα για ρυθμιση της εικονας θεωρουν σωστο το αντιθετο; το gamma ακομα και στο 3 δεν ειναι αρκετο, και ειναι ηδη μακρια απο το 2.2 που εχουν default τα windows.

ο τραγικος δεικτης αποδοσης - τιμης και οι χιλιαδες χρήστες δεν την κανουν καλη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.