Jump to content



Ανορθόγραφοι ΟΝ FIRE!!!!!!


Skinny13

Recommended Posts

1) να αναρρωτηθούν τι έκαναν 12 χρόνια στο σχολείο

μερικη μπορει να μην εκαναν 12 χρονια κ μερικη αυτα τα 12 μπορει να μην μαθαν. ολοι δεν εχουν τα ιδια χαριζματα στη ζωη, αλλος ειναι ζωγραφος αλλος μηχανικος,

σε λιγο θα αναγκασετε να μην ποσταρουν καποιοι. η στην τελικη να σκευφτονται να ποσταρουν γιατι καποιοι εχουν προβλημα κ δεν μπορουν να διαβασουν αν δεν ειναι απο τον ελευθερουδακη το λεξιλογιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

1) να αναρρωτηθούν τι έκαναν 12 χρόνια στο σχολείο

μερικη μπορει να μην εκαναν 12 χρονια κ μερικη αυτα τα 12 μπορει να μην μαθαν. ολοι δεν εχουν τα ιδια χαριζματα στη ζωη, αλλος ειναι ζωγραφος αλλος μηχανικος,

σε λιγο θα αναγκασετε να μην ποσταρουν καποιοι. η στην τελικη να σκευφτονται να ποσταρουν γιατι καποιοι εχουν προβλημα κ δεν μπορουν να διαβασουν αν δεν ειναι απο τον ελευθερουδακη το λεξιλογιο.

οκ 9 είναι τα υποχρεωτικά, αλλά μέσα σε αυτά μαθαίνεις κάποιους βασικούς κανόνες ορθογραφίας. Όσοι δεν κάνουν 9 χρόνια σχολείο είναι τώρα χτηνοτρόφοι σε κάποιο βουνό τσι Κρήτης (όπως έδειχνε και το πρόσφατο ρεπορτάζ) και δεν ασχολούνται με υπολογιστές γιατί έχουν αμάξι, κι ας μην έχουν κλείσει τα δεκάξι. (κάνει και ρίμα, χο χο).

Βάσει της υπαρχούσης τεχνολογίας δε νομίζω ότι ζητάμε κάτι φοβερό. Κι εγώ όταν αμφιβάλλω για κάποια λέξη, ρίχνω μια ματιά στο λεξικό, βάζω σημεία στίξης και γενικά προσπαθώ να κάνω ένα κείμενο κατανοητό σε αυτόν που το διαβάζει και προσπαθεί να με βοηθήσει. Είναι κυρίως θέμα σεβασμού προς κάποιον που αφιερώνει λίγο χρόνο για να σε βοηθήσει. Και ναι, έχω την απαίτηση αυτός που γράφει να γράφει με στοιχειώδη ορθογραφία και σύνταξη, αλλιώς μπορώ και εγώ να αρχίσω να γράφω όπως μιλάνε στο χωριό μου. Ελληνικά θα είναι και αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Χθες, στις 16:03]

Εγω πιστευω οτι πρεπει να πιασουμε τον αμαρτολο να τον σπασουμε στον ξυλο και να του δωσουμε πισω τα φτερα του , ακους εκει φτερα η παλιο ξεπουπουλιασμενη.

:D:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

οκ 9 είναι τα υποχρεωτικά, αλλά μέσα σε αυτά μαθαίνεις κάποιους βασικούς κανόνες ορθογραφίας.

πανω σε αυτα αναφερομαι...

πχ. δεν ειναι δυνατον τα ρηματα να ειναι με ...η ή με οι...οπως εχουμε παρατηρησει

Το θρεντ δεν εγινε για να θιξουμε καποια ατομα..απλα με τη ιδια λογικη που υπαρχουν στην αγορα βιβλια με πχ. με κοτσανες σε εκθεσεις στις πανελληνιες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

αμα δεν υπηρχε και ο κτηνοτροφος θα εκανες πολυ καιρο να φας κρεατακι. αλλα να μου πεις παιδι τις νεας εποχης εισαι θα πηγενες στα goodys

1) Δεν μίλησε κανείς υποτιμητικά για τους κτηνοτρόφους.

2) Δεν ξέρεις αν ο εν λόγω χρήστης τρώει στα Goody's.

3) Κι εσύ παιδί της εποχής είσαι.

4) Η Δημοτική χρησιμοποιεί το μονοτονικό σύστημα, όχι το ατονικό.

5) Μετά τις τελείες αρχίζουμε με κεφαλαία γράμματα.

6) "πήγενες" => "πήγαινες" (μάλλον)

Υ.Γ. Δυστυχώς το thread αυτό ήταν "waste of B/W" που λέει και ο ea6gka.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

αμα δεν υπηρχε και ο κτηνοτροφος θα εκανες πολυ καιρο να φας κρεατακι. αλλα να μου πεις παιδι τις νεας εποχης εισαι θα πηγενες στα goodys

Zyx , εκαστος στο ειδος του και ο Λουμιδης στους καφεδες , ομως καποια πραματα ειναι αυτονοητα οπως πχ λες καλημερα το πρωι ετσι πιστευω οτι πρεπει να γνωριζεις 5 πραγματα και ενα απο αυτα ειναι η ορθογραφια. Ειναι καλυτερα για σενα πανω απο ολα (γενικα μιλαω το "για σενα" δεν εννοω εσενα)

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν μίλησε κανείς υποτιμητικά για τους κτηνοτρόφους.

Όσοι δεν κάνουν 9 χρόνια σχολείο είναι τώρα χτηνοτρόφοι σε κάποιο βουνό τσι Κρήτης (όπως έδειχνε και το πρόσφατο ρεπορτάζ) και δεν ασχολούνται με υπολογιστές γιατί έχουν αμάξι, κι ας μην έχουν κλείσει τα δεκάξι. (κάνει και ρίμα, χο χο).

ναι εχεις δικιο.

τωρα για τα αλλα τη να πω. εαν καθοριζεται ο ανθρωπος και τα δικαιοματα του απο το εαν ξερει να γραφει ορθογραφια η οχι. οκ κανω πασο. παρακαλω καντε με ignore.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

αμα δεν υπηρχε και ο κτηνοτροφος θα εκανες πολυ καιρο να φας κρεατακι. αλλα να μου πεις παιδι τις νεας εποχης εισαι θα πηγενες στα goodys

Υπάρχουν κτηνοτροφικές μονάδες που βασίζουν τη λειτουργία τους σε επιστημονικό προσωπικό και όχι σε άτομα που κρίνουν ότι δεν είναι σκόπιμο να τελειώσουν το σχολείο γιατί "δεν τους χρειάζεται" και για να βγάλουν πιο γρήγορα φράγκα για να πάρουν αμάξι. Κατά συνέπεια το κρέας εγώ θα το έτρωγα εν πάσει περιπτώσει. Και ο κτηνοτρόφος στην προκειμένη ήταν ένα απλό παράδειγμα, σχετικά πρόσφατο, άσχετα αν δεν το κατάλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κτηνοτροφικές μονάδες που βασίζουν τη λειτουργία τους σε επιστημονικό προσωπικό.

γιαυτο εχουμε να φαμε πραγματικη ντοματα κατι χρονια. γιαυτο υπαρχουν τρελες αγγελαδες κατσικες κ δεν ξερω εγω τι αλλο. γιαυτο σε λιγα χρονια θα τρως κλονοποιημενο κρεας. κατσικακι γαλακτος σε 3 λεπτα ελα εχω πραμα που σαλευει.

και δεν το καταλαβα διοτι δεν ειμαι επιστιμονικα σπουδαγμενος οπως μαλλον καταλαβενω εισαι εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 11:05]

3) Κι εσύ παιδί τις εποχής είσαι.

τις=της μαλλον

Waste o' bandwidth vote from da wigga with an attitude---> (i.e. ME)

Στην τελικη αμα θελετε να γελατε με τα "μαργαριταρια", υπαρχει το MSN και ο... Θεμος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.