Jump to content



Μητρική DFI με ATi Crossfire απο που??


pontium

Recommended Posts

Γειά χαρά,

Επιτέλους μάζεψα χρήματα για να φύγει η intel απο το pc μου:D .Ξέρετε απο που μπορώ να αγοράσω την καινούργια DFI με το ATi Crossfire σε s939??Θα μπει πάνω για αρχή μια x1600xt και ένας AMD64 3500+ Venice.Αργότερα θα προσθέσω άλλη μια ίδια.;)

Επίσης μια chaintech NF4-Ultra απο το πλαίσιο θα είναι καλή ή θα βγει μάπα??Ένα φουρφουράκι πάνω στο chipset το θέλει όντως αλλά θέλει και τίποτα άλλο??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Γειά χαρά,

Επιτέλους μάζεψα χρήματα για να φύγει η intel απο το pc μου:D .Ξέρετε απο που μπορώ να αγοράσω την καινούργια DFI με το ATi Crossfire σε s939??Θα μπει πάνω για αρχή μια x1600xt και ένας AMD64 3500+ Venice.Αργότερα θα προσθέσω άλλη μια ίδια.;)

Επίσης μια chaintech NF4-Ultra απο το πλαίσιο θα είναι καλή ή θα βγει μάπα??Ένα φουρφουράκι πάνω στο chipset το θέλει όντως αλλά θέλει και τίποτα άλλο??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:flower:

Εγω που δοκιμασα την Chaintech μου φανηκε πολυ αξιοπρεπης. Μην περιμενεις βεβαια να ειναι DFI

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Επίσης μια chaintech NF4-Ultra απο το πλαίσιο θα είναι καλή ή θα βγει μάπα??

Τι σχέση έχει ρε παιδιά το NF4 με το Crossfire?????

Η DFI LANPARTY RDX200CF DR βγαίνει περίπου στα 200 αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Αχχχ!!Βγαίνει στα 255 με ΦΠΑ :eek:

~200 ΜΕ ΦΠΑ εννοούσα ;)

Αρχική απάντηση από pontium

άσχετο αλλά θα παίζει κανα πρόβλημα αμα είναι η κάρτα ΑTi και το chip NF4-Ultra??

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα (αλλά προφανώς έτσι δεν έχεις ούτε CF ούτε SLI).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

Nαι,όντως δεν θα έχω CF,αλλά θα έλεγα να αναβάθμιζα αργότερα(σε κανα χρόνο ίσως)που θα έχω και άλλα money....καλές ήταν οι γιορτές.....

Υποθέτω ότι εννοείς να αλλάξεις τότε μητρική και όχι να βάλεις 2η κάρτα καθώς το NF4-Ultra δεν υποστηρίζει CF.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 22:59]

Υποθέτω ότι εννοείς να αλλάξεις τότε μητρική και όχι να βάλεις 2η κάρτα καθώς το NF4-Ultra δεν υποστηρίζει CF.

Ναι το ξέρω,αλλά τώρα οικονομικά δεν βγαίνω.Αργότερα και μητρική ενοείται...κατα καλοκαίρι,το παράκανα για του χρόνου:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium [Σήμερα, στις 22:43]

άσχετο αλλά θα παίζει κανα πρόβλημα αμα είναι η κάρτα ΑTi και το chip NF4-Ultra??

Οχι απολυτως κανενα προβλημα ... κοιτα την υπογραφη μου....( φαντασου τα αναποδα ):D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium [Χθες, στις 21:20]

Γειά χαρά,

Επιτέλους μάζεψα χρήματα για να φύγει η intel απο το pc μου:D .Ξέρετε απο που μπορώ να αγοράσω την καινούργια DFI με το ATi Crossfire σε s939??Θα μπει πάνω για αρχή μια x1600xt και ένας AMD64 3500+ Venice.Αργότερα θα προσθέσω άλλη μια ίδια.;)

Επίσης μια chaintech NF4-Ultra απο το πλαίσιο θα είναι καλή ή θα βγει μάπα??Ένα φουρφουράκι πάνω στο chipset το θέλει όντως αλλά θέλει και τίποτα άλλο??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:flower:

Ρίξε και μια ματιά εδώ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.