Jump to content



Περί ASUS


Jonathan

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 10:23]

Θεωρω οτι το ονομα της Αsus δημιουργηθηκε

λογω των καλων μητρικων που εβγαζε και συνεχιζει

να βγαζει για Intel.

Tα πραγματα για ΑΜD ειναι καπως διαφορετικα.

Το οτι πολλες μητρικες της εχουν ασυμβατοτητα με μνημες

αυτο ειναι γνωστο.

Παντως σαν εταιρεια την θεωρω υπερτιμημενη για αυτα που

υποσχεται (Ποιοτητα κατασκευης,σταθεροτητα,συμβατοτητα κ.τ.λ.)

:clap: :clap: :clap:

:T: :T: :T:

Το αυτο εις διπλουν!

Αλλα και σε ιντελ αρχιζει τις κοτσανες τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

η πρωτη μου μητρικη ηταν μια asus.(amd cpu).καλη ωσπου μια μερα

αρχισε τις χαζομαρες.ετσι τελειως ξαφνικα.δεν υπεστει ποτε o/c

ετσι στο τελειως φλου.φυσικα πηγε rma δια της νομιμης οδου.εκτοτε χρησημοποιησα

αρκετα απο τα αλλα μοντελα τους (παντα σε amd πλατφορμα).ολος παραδοξως κανενα

δεν με παρουσιασε προβλημα.ετυχε? ισως.ακομα και οταν πηγαινα για το διπλο ειδα παλι

για asus αλλα με χαλασε οτι ειχε Onboard κατα ηχου:p .τι να κανω? δεν με αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από 2cpu [Σήμερα, στις 17:22]

η πρωτη μου μητρικη ηταν μια asus.(amd cpu).καλη ωσπου μια μερα

αρχισε τις χαζομαρες.ετσι τελειως ξαφνικα.δεν υπεστει ποτε o/c

ετσι στο τελειως φλου.φυσικα πηγε rma δια της νομιμης οδου.εκτοτε χρησημοποιησα

αρκετα απο τα αλλα μοντελα τους (παντα σε amd πλατφορμα).ολος παραδοξως κανενα

δεν με παρουσιασε προβλημα.ετυχε? ισως.ακομα και οταν πηγαινα για το διπλο ειδα παλι

για asus αλλα με χαλασε οτι ειχε Onboard κατα ηχου:p .τι να κανω? δεν με αρεσε.

πάντα υπάρχει το ποσοστό ελλατωματικών σε όλες τις εταιρίες...κατα την γνώμη μου αυτό που κάνει μια εταιρία να διαφέρει απο την άλλη ειναι το department of defective products ή το τμήμα που κάνει τους ελεγχους!Εαν κάνει καλή δουλειά...

Εκεί στατιστικά βρήσκουν οτι πχ 2% ειναι ελλατωματικές και με αυτην την συμφωνία τις δίνουν και στην αγορά!

Όσο καλύτερη ειναι μια εταιρία τόσο μικρότερη ανοχή δείχνει στα ελλατωματικά και τα αποσύρει πριν την είσοδο στην αγορά απο το εργοστάσιο, αυτό βεβαια ανεβάζει το κόστος (ASUS). Αυτό δεν σημαίνει οτι λεχει μικρότερο ποσοστό ελλατωματικών...,,

Μαι τετοια εταιρία ειναι και η ASUS!

:sorry: για το μεγάλο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Χάλια είναι οι asus...προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος και έχει τρισάθλιο bios.Ωραιά εμφάνιση έχουν αλλά εγώ κρίνω μόνο λειτουργικά σε θέματα μητρικών και μετά εμφανισιακά

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια abit kd7 (AMD).Τώρα έχω την Αsus A7N8X - E DELUXE. Είναι άλλο μοντέλο με αυτό που αναφέρθηκε προηγουμένως .Κατασκευάστηκε φεβρουάριο 2005. Η Abit ήταν πιο σταθερή σε overclocking από την asus. To system ιδιο, άλλαξα μόνο την mobo.Σκεύτομαι ο επόμενος υπολογιστής να στηθεί σε ABIT.Συμφωνώ απόλυτα με τον Pontium, έχει άθλιο bios η asus.

Link to comment
Share on other sites

@dioptra999: Συμφωνώ και αυτός είναι και ο λόγος που πληρώνω την EIZO όποτε θέλω να πάρω οθόνη... ;)

@pontium: Δε νομίζω να μίλησε κανείς για εμφάνιση (η οποία προσωπικά δε με τρελένει). Ωστόσο το BIOS όντως χρήζει βελτίωσης σε αρκετά μοντέλα...

Link to comment
Share on other sites

Η ASUS έχει απλά ρίξει την ποιότητά της στα πολύ φτηνά μοντέλα της..... τίποτε άλλο. Δεν παύει να είναι ένας από τους καλύτερους κατασκευαστές. Προσωπικά πάντως δεν θα την προτιμούσα στο δικό μου μηχάνημα... Συμφωνώ για την EPOX που αναφέρθηκε παραπάνω. Παρεξηγημένη μάλλον παρά κακή. Αντίθετα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.