Jump to content



ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ;


ΓιαγκΤ

Recommended Posts

μπορείς να το απενεργοποιήσεις μόνο για τον Internet Explorer μέσω registry (ψάξε για NoBrowserClose)

αν θες γενικά στο σύστημα μόνο με ανεξάρτητο πρόγραμμα... πχ το KeyboardControl κάνει αυτό το πράγμα μόνο που είναι SDK

επίσης βρήκα αναφορές σε διάφορα φορουμ (μέσω γουγλη) ότι μπορείς να φτιάξεις ένα μικρό πρόγραμμα που θα κάνει αυτη τη δουλειά, δίνανε και κώδικα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JaguarOne [31-12-2005 19:20]

μπορείς να το απενεργοποιήσεις μόνο για τον Internet Explorer μέσω registry (ψάξε για NoBrowserClose)

αν θες γενικά στο σύστημα μόνο με ανεξάρτητο πρόγραμμα... πχ το KeyboardControl κάνει αυτό το πράγμα μόνο που είναι SDK

επίσης βρήκα αναφορές σε διάφορα φορουμ (μέσω γουγλη) ότι μπορείς να φτιάξεις ένα μικρό πρόγραμμα που θα κάνει αυτη τη δουλειά, δίνανε και κώδικα

Ακατόρθωτο γαρ !!

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ευκολη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις πληκτρολογιο MS που να εχει F lock.Εαν δεν πατησεις δλδ το ειδικο κουμπι F lock τοτε το F4 δεν λειτουργει σαν F4 αλλα σαν open εαν δεν κανω λαθος.Προσοχη στα νεα πλητρολογια το f lock απο default ξεκινα on ( οποτε και λειτουργουν ολα τα F κουμπια ) ενω σε λιγο παλιοτερα μοντελα απο fefault ειναι off.

Εαν ψιλιαζομαι σωστα το προβλημα ειναι οτι κλεινεις κατα λαθος διαφορα παραθυρα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 01:31]

Μια ευκολη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις πληκτρολογιο MS που να εχει F lock.Εαν δεν πατησεις δλδ το ειδικο κουμπι F lock τοτε το F4 δεν λειτουργει σαν F4 αλλα σαν open εαν δεν κανω λαθος.Προσοχη στα νεα πλητρολογια το f lock απο default ξεκινα on ( οποτε και λειτουργουν ολα τα F κουμπια ) ενω σε λιγο παλιοτερα μοντελα απο fefault ειναι off.

Εαν ψιλιαζομαι σωστα το προβλημα ειναι οτι κλεινεις κατα λαθος διαφορα παραθυρα?

omg ναι πως δεν το σκέφτηκα!! και να φανταστεις οτι ρίχνω κατάρες όποτε πέφτω σε αυτα τα πληκτρολόγια άκριβώς γι'αυτό το λόγο (που έχουν Off σαν default)

Link to comment
Share on other sites

στα νεα πλητρολογια το f lock απο default ξεκινα on ( οποτε και λειτουργουν ολα τα F κουμπια ) ενω σε λιγο παλιοτερα μοντελα απο fefault ειναι off.

Επιτέλους να πούμε! Τρελό σπάσιμο να είναι off απο default... Κανονικά θα έπρεπε να σε αφήνει να το ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 01:31]

Μια ευκολη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις πληκτρολογιο MS που να εχει F lock.Εαν δεν πατησεις δλδ το ειδικο κουμπι F lock τοτε το F4 δεν λειτουργει σαν F4 αλλα σαν open εαν δεν κανω λαθος.Προσοχη στα νεα πλητρολογια το f lock απο default ξεκινα on ( οποτε και λειτουργουν ολα τα F κουμπια ) ενω σε λιγο παλιοτερα μοντελα απο fefault ειναι off.

Εαν ψιλιαζομαι σωστα το προβλημα ειναι οτι κλεινεις κατα λαθος διαφορα παραθυρα?

Το πρόβλημα μου δυστυχώς είναι όταν πατάω Alt+F3 για να κάνω heal τον ήρωα μου στο wow και «τσιμπάω» και το f4 μαζί κλίνοντας το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

1) Ισως σε βολευε μια διαταξη στα πληκτρα σαν την φωτο παρακατω , οπου το f3 εχει μεγαλη ( λεμε τωρα ) αποσταση απο το f4

2)Προφανως το παιχνιδι δεν εχει να αλλαξεις κουμπια και εαν κρινω και απο την εμπειρια μου με το diablo το καταραμενο heal πρεπει να γινεται γρηγορα , οποτε αυτο που μου ρχεται στο μυαλο ειναι να βαλεις μια συντομευση στο ποντικι σου.Στην logitech ειναι κατι οπως στην φωτο προφανως και η MS θα εχει κατι παραμοιο.Ετσι θα πατας κατι στο mouse για heal και οχι κοντα στην ευαισθητη περιοχη του f4

post-32-1416072355,6797_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 08:32]

Το πρόβλημα μου δυστυχώς είναι όταν πατάω Alt+F3 για να κάνω heal τον ήρωα μου στο wow και «τσιμπάω» και το f4 μαζί κλίνοντας το παιχνίδι.

τον καταστρεψατε, οικογενειαρχη ανθρωπο του μοχθου στα γεραματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [Χθες, στις 10:41]

1) Ισως σε βολευε μια διαταξη στα πληκτρα σαν την φωτο παρακατω , οπου το f3 εχει μεγαλη ( λεμε τωρα ) αποσταση απο το f4

2)Προφανως το παιχνιδι δεν εχει να αλλαξεις κουμπια και εαν κρινω και απο την εμπειρια μου με το diablo το καταραμενο heal πρεπει να γινεται γρηγορα , οποτε αυτο που μου ρχεται στο μυαλο ειναι να βαλεις μια συντομευση στο ποντικι σου.Στην logitech ειναι κατι οπως στην φωτο προφανως και η MS θα εχει κατι παραμοιο.Ετσι θα πατας κατι στο mouse για heal και οχι κοντα στην ευαισθητη περιοχη του f4

Με έσωσες με το ποντίκι Vag, είσαι κορυφαίος.

Αλλαγή πληκτρολόγιου δεν προβλέπετε, το zbord είναι το τρίτο που αλλάζω μέσα σε δυο μήνες χωρίς φανερό λόγο.

Αρχική απάντηση από .38-.45 [Χθες, στις 11:17]

τον καταστρεψατε, οικογενειαρχη ανθρωπο του μοχθου στα γεραματα.

Εγώ πες μάστορα είμαι ανώριμος και κόλλησα. Εδώ λέμε κόλλησε η γυναίκα και για να αφήσει τον υπολογιστή θέλει τρισάγιο!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Για ποιό λόγο; Δεν νομίζω να είναι και τόσο ευτυχία αυτό... Ζευγάρι να λιώνει στα mmorpg...

σκεψου ποσες φασαριες εχουν γλυτοσει απο το να παιζει μονο ο αντρας. το πολυ πολυ να χρειαστης ενα 2τερο pc κ ενα 2τερο wow

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 10:19]

Για ποιό λόγο; Δεν νομίζω να είναι και τόσο ευτυχία αυτό... Ζευγάρι να λιώνει στα mmorpg...

1ον Η ευτυχία είναι προσωπική υπόθεση του καθενός μας. αυτό που αρέσει σε μας δεν είναι απαραίτητο να αρέσει στον άλλον.

2ον Καλό θα είναι να κρίνεις εξ ιδίων και όχι από κονσερβοποιημένες απόψεις γηραιών του περιβάλλοντος σου. Ζήσε με γυναίκα μόνος σου για αρκετά χρόνια και έλα να το συζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 07:06]

Εδώ λέμε κόλλησε η γυναίκα και για να αφήσει τον υπολογιστή θέλει τρισάγιο!!

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ [Σήμερα, στις 14:03]

Ζήσε με γυναίκα μόνος σου για αρκετά χρόνια και έλα να το συζητήσουμε.

καημος τρανος μας πλακωσε, βοηθατε χωριανοι.

δεν ξερω τι να κανω, καβατζωσε η γυναικα το πισι :p

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε ΓιαγκΤ... Προσωπικά πιστεύω οτι δεν θα μου άρεσε καθόλου αυτό... Τώρα το πως είναι να ζεις με μια γυναίκα πολλά χρόνια... Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.