Jump to content



Αγορα Οθονης (TFT 20)


Guest Alex(x)

Recommended Posts

4 επιλογες εχεις νομιζω

1)philips 200w6 ~600e

2)Benq fp202 (κυκλοφορει σε λιγο)

3)Dell 2005 621e www.dell.gr

4)philips 20'' 4/3 απο το e-shop 550e.

Εχω την 200w6 και μπορω να στην προτεινω ανεπιφυλακτα!

Η dell φοραει το ιδιο πανελ και ειναι καλυτερα εξοπλισμενη, αλλα ειναι πιο ακριβη και ''πασχει'' απο backlight bleeding.

Την benq 202 την ειδα προσφατα στην στουρναρη (cosmodata δυστυχως) αλλα ηταν demo οπως μου ειπαν και δεν την εχει φερει η αντιπροσωπεια ακομα.Δεν ξερω τι πανελ φοραει.

Η philips του e-shop ειναι αρκετα καλη αλλα σε games/dvd βγαζει λιγο ghosting (παλαιοτερο panel).

Ολες εκτος απο την τελευταια philips ειναι 16/10 widescreen...

Υπαρχει ενα thread εδω για την 200w6.Διαβασε το αν θες...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ''+'' της Samsung 214Τ είναι ότι αυτή η 1,3'' παραπάνω είναι σημαντική ώστε (με δεδομένη την ανάλυση των 1600*1200) να μην φαίνονται όλα ''ψείρες'' (όπως στις 20αρες).

Το παραπάνω βέβαια έχει σημασία στο desktop, εφαρμογές κλπ και όχι σε games (εκεί απλώς κερδίζεις 1,3'' σε μέγεθος).

Λάβε το και αυτό υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Η Dell δυστυχώς δεν κάνει μόνο 620... Στο εξωτερικό κάνει γύρω στα 550 αλλά ως γνωστό στην Ελλάδα έχουμε προνομιακές τιμές.... :TD:

Πωπω !!! Και ελεγα να την παραγγειλω... Δεν το ειχα παρει πρεφα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gfa3

Φυσικα υπαρχει και η EIZO FLEXSCAN S2110W με καποια χρηματα παραπανω που κανει τις λοιπες ιδιας διαστασης ολιγον χλωμες! ~1100 ευρα.

Εντάξει, καλές οι EIZO αλλά πλέον οι διαφορές δεν είναι αυτές που ήταν στην CRT εποχή που οι ρυθμίσεις και η ποιότητα των ηλεκτρονικών έπαιζαν πρωταρχικό ρόλο.

Πλέον, για DVI σύνδεση που είναι απαραίτητη για μεγάλες αναλύσεις - το panel αυτό καθ' αυτό είναι σχεδόν όλα τα λεφτά (και απ΄όσο ξέρω η EIZO δεν κατασκευάζει panel).

Αυτό σημαίνει ότι ένας ποιοτικός κατασκευαστής με ένα καλό panel στα χέρια του είναι πολύ κοντά στην κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ,

δεν ξέρω αν είναι ψιλό offtopic , αλλά το prad.de έβγαλε συγκριτικό για την ΕΙΖΟ 2110 Κ.

Είναι στα γερμανικά και΄στρίμωξα ένα φιλαράκι που ξέρει γερμανικά να μοθ το μεταφράσει .

Με λίγα λόγια το prad , λέει ότι αυτή τη στιγμή η 2110 είναι "μέτρο σύγκρισης για όλες τις οθόνες" . ό,τι πιο top υπάρχει στην αγορά.

Το ωραίο είναι που τη χαρακτηρίζει ακριβή με τα .....950 ευρώ που κοστίζει (ΧΑ ΧΑ) . Ε, ρε ...Στουρνάρη που τους χρειάζεται !!!!!!

Το link είναι http://www.prad.de/new/monitore/test-eizo-s2110w-k.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [27-12-2005 21:11]

Belinea 20.1 ιντσων σε wide θα προτεινα εγω. Ειναι κουκλι

μου ηρ8ε τελικα.

αν και δεν την πηρα για games,οταν προσπαθησα να παιξω πηγενε πολυ σπαστα.

εχετε κανα TIP ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 13:31]

Τι εννοεις σπαστά?Αν σπαει η κινηση σε native resolution, μηπως φταιει η vga σου?Eννοεις κατι αλλο?

native resolution οταν λες,εννοεις?μιλαω για 800χ600 ingame.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.