Jump to content



GALAXY 7800 GT SLI:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ


street warrior

Recommended Posts

Λοιπόν παίδες εχτές το μεσημεράκι παρέλαβα 2 Galaxy 7800 gt.Στο λίγο χρόνο που βρήκα εχτές να ασχοληθώ έστησα τη μια μονο κάρτα και σας παραδίδω το αποτέλεσμα

best3dmark7ao.th.gif

(Αυτό δεν είναι το μεγαλύτερο που θα μπορούσε να προκύψει λόγω του ότι η κάρτα και ο επεξεργαστής έπαιρναν μεγαλύτερο clockαρισμα.)

Σήμερα όμως που είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο κατάφερα να στήσω το sli.Μετά απο μερικές δοκιμές και χωρίς να δοκιμάσω αλλους drivers (έχω πάνω forceware 81.95) κατάφερα να βγάλω το παρακάτω αποτέλεσμα

3dmark12319small7sd.th.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 11:44]

Μπραβο ?street warrior....

Δοκιμασε κανα clocki και πες πως τα πας απο θερμοκρασιες...!

Λόγω του ελάχιστου χρόνου που διαθέτω θα έχω νεότερα με θερμοκρασίες κ.τ.λ κατα το βραδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μεγια σου Ripper....!!!!!Οι καρτες εχουν ομως thermal throttle......και αμα αρχισεις να ανεβαινεις σε mhz,και κρυες να ειναι.....θα αρχισουν να κατεβαινουν τα fps....οποτε ψαξε το οριο τους.....επισης ενα voltmod αμα βαλεις νερακι θα ηταν οτι πρεπει...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από H.A.Balafoutre

:OT: Μήπως είναι η ώρα να γίνει έτσι μια ψιλοκοντρίτσα με τον def? Έτσι πάνε οι 7800, δυό-δυό. :devil: ’ντε παιδιά. :OT:

την δευτερη την περιμενω την εδωσα καπου μολις την παρω θα δειξω αποτελεσματα απλα δεν εχω την δυνατοτητα τον fx55 να τον παω πανω απο 2.8 γιατι ειμαι με αερα

Link to comment
Share on other sites

(310-340 η μία κάνουν οι Galaxy)

Πιστεύω είναι πολύ καλύτερο (πάντα σύμφωνα με τα τεστ που έχουν γίνει) να δώσεις 50 euro παραπάνω και να πάρεις 2 7800gt από το να πάρεις μια Χ1800 ΧΤ 512. Καλύτερες αποδόσεις - πάνω κάτω ίδια λ7.

Link to comment
Share on other sites

Nαι μαζι με τα Profiles και τις ιδιοτροπιες τους παρεα, που χρειαζονται για να εχεις υποτιθεται 2χ επιδοσεις σαν SLi

κατι ομως που ΔΕΝ το χρειαζεται ουτε η μια 7800GTX 512 ουτε και η μια X1800XT 512

εκει ειναι και η διαφορα

Eξαλλου δεν ειναι μονο θεμα ταχυτητας

η Χ1800ΧΤ σαν πιο καινουργια λυση εχει και πιο μοντερνα χαρακτηριστικα\τεχνολoγιες που εχουν αντικτυπο στην ποιοτητα απεικονισης ΑΑ και στο AF των παιχνιδιων και οχι μονο, κατι που δεν μπορουν να το παρεχουν οι 2χ7800GT

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.