Jump to content



Philips 200W6 My new screen


gfa3

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

τι να σου πω dag και μένα οι γωνίες μου σαν τη δική σου είναι και έχω μπερδευτεί. έστειλα Mail στη Philips να δούμε τι θα πεί. πάντως φαίνεται από τη φωτογραφία ότι υπάρχει αλλαγή στο constrast (το μωβ στα πέταλα του λουλουδιού "ασπρίζει")

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade [Σήμερα, στις 13:49]

τι να σου πω dag και μένα οι γωνίες μου σαν τη δική σου είναι και έχω μπερδευτεί. έστειλα Mail στη Philips να δούμε τι θα πεί. πάντως φαίνεται από τη φωτογραφία ότι υπάρχει αλλαγή στο constrast (το μωβ στα πέταλα του λουλουδιού "ασπρίζει")

Ναι αλλά αυτή η γωνία είναι σχεδόν στο όριο των SPECs 178 μοίρες οπότε είναι απόλυτα φυσιολογική η χρωμματική απόκλινση που στη συσκεκριμένη περίπτωη είναι΄ελάχιστη.. :D

Σα να μου φαίνεται ότι ψαχνουμε ψύλους στα άχυρα.. :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade [Χθες, στις 19:57]

Ουφ συγχίστηκα πάλι.

NoDsl φέρε λίγο τη Yoruichi από δω να έρθω στα ίσια μου :D

ΜΕγάλε σόρρυ κιολας αλλά κάτω τα χέρια απο την Yoruichi. Γρατζουνάω για πάρτη της:tomato:

Αχχχχχ. Yoruichi-sama τι μας κάνεις...:daisy: :help: :giveup: :inlove: :flower: !!!!! :confused: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειμαι ευχαριστημενος απο την οθονη ια ελεγα οτι δεν με ενδιαφερει τι πανελ φοραει. Αλλα μια μερα πριν την αγορασω πηρα τηλεφωνο τη philips κα ρωτησα για το πανελ που φοραει και μου απαντησαν κατηγορηματικα IPS. Απο κει και περα εγω πιστευω πως αν καποιος ανοιξει τη δικια του και δει οτι δεν φοραει το συγκεκριμενο πανελ μπορει να τη γυρισει πισω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nikos007 [Σήμερα, στις 07:13]

Αφου ειμαι ευχαριστημενος απο την οθονη ια ελεγα οτι δεν με ενδιαφερει τι πανελ φοραει. Αλλα μια μερα πριν την αγορασω πηρα τηλεφωνο τη philips κα ρωτησα για το πανελ που φοραει και μου απαντησαν κατηγορηματικα IPS. Απο κει και περα εγω πιστευω πως αν καποιος ανοιξει τη δικια του και δει οτι δεν φοραει το συγκεκριμενο πανελ μπορει να τη γυρισει πισω.

Πότε την αγόρασες; Αυτές που ήταν κατασκευασμένες πρίν το 2006 (φαίνεται στο serial) έχουν S-IPS 16ms, αυτές που είναι μετά 01/01/2006 έχουν ή P-MVA ή S-IPS 8ms (και εγώ προσωπικά θα ήθελα να ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ τι πάνελ έχουν)

Επίσης το ότι η Philips αλλάζει "μουλωχτά" τον τύπο του πάνελ, το βασικό χαρακτηριστικό της οθόνης, με τσαντίζει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή νοιώθω ότι έχει αρχίσει η Eizo που έχω , να μας αφήνει σιγα σιγά (μυρίζει αρκετά !!! δεν ξέρω πραγματικά τι μπορεί να είναι) ή γενικα θέλω μια καινούρια οθόνη, ενδιαφέρομαι για την Philips. Σκεφτόμουν την 200W6 αλλά θα κυκλοφορήσει η 203WP7ES (την έχω βρεί και 450 , αλλά ξέρω ακόμα αν κυκλοφορεί) άρα πάμε για αυτήν. Έχω 2 ερωτήματα : 1) Ξέρετε αν έχει υποστήριξη HDCP? Όπου και να έχω κοιτάξει δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό? 2) Τι πάνελ φοράει η εν λόγω οθόνη P-MVA ή S-IPS ? Πάντως εχει απόκριση 8 ms (G/G)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jobous [Σήμερα, στις 09:11]

Παιδιά επειδή νοιώθω ότι έχει αρχίσει η Eizo που έχω , να μας αφήνει σιγα σιγά (μυρίζει αρκετά !!! δεν ξέρω πραγματικά τι μπορεί να είναι) ή γενικα θέλω μια καινούρια οθόνη, ενδιαφέρομαι για την Philips. Σκεφτόμουν την 200W6 αλλά θα κυκλοφορήσει η 203WP7ES άρα πάμε για αυτήν. Έχω 2 ερωτήματα : 1) Ξέρετε αν έχει υποστήριξη HDCP? Όπου και να έχω κοιτάξει δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό? 2) Τι πάνελ φοράει η εν λόγω οθόνη P-MVA ή S-IPS ? Πάντως εχει απόκριση 8 ms (G/G)

1) Δεν έχει

2) η 200w6 κατασκευασμένη μέσα στο 2006 έχει κατά πάσα πιθανότητα P-MVA 8ms

η 200wp7 θα έχει κατά πάσα πιθανότητα S-IPS 8ms

Περίμενε και πάρε τη 200wp7

Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ έχουν κάνει λάθος . Αλλά για κοίτα εδώ.

Από διαθεσιμότητα έμαθα για τέλος του μήνα . ’ρα αρχές Σεπτέμβρη. Αν και το όχι HDCP δεν μου πολυάρεσε να σας πώ την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ωραίο πράμα να γυρίζεις από διακοπές και να βλέπεις αυτό....

img2434nc4.th.jpg

img2436jc2.th.jpg

άντε να δούμε τώρα...

Να σας πω μπορείς να πάρεις την PHILIPS και να της ζητήσεις να σου δώσουν οθόνη άλλης εταιρίας;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 11:46]

ΤΙ ωραίο πράμα να γυρίζεις από διακοπές και να βλέπεις αυτό....

άντε να δούμε τώρα...

Να σας πω μπορείς να πάρεις την PHILIPS και να της ζητήσεις να σου δώσουν οθόνη άλλης εταιρίας;;;;;;;;

Είσαι άτυχος αλλά και τυχερός μαζί γιατί, κατά πάσα πιθανότητα, τώρα θα σου δώσουν το νέο μοντέλο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade

Πότε την αγόρασες; Αυτές που ήταν κατασκευασμένες πρίν το 2006 (φαίνεται στο serial) έχουν S-IPS 16ms, αυτές που είναι μετά 01/01/2006 έχουν ή P-MVA ή S-IPS 8ms (και εγώ προσωπικά θα ήθελα να ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ τι πάνελ έχουν)

Επίσης το ότι η Philips αλλάζει "μουλωχτά" τον τύπο του πάνελ, το βασικό χαρακτηριστικό της οθόνης, με τσαντίζει αρκετά.

Την αγορασα πριν 15 μερες και ειναι κατασκευασμενη τον 03/06

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.