Jump to content



Philips 200W6 My new screen


gfa3

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Το έχω ξαναδεί αυτό στο widescreengamingforum νομίζω αλλά στην σύγκριση που λέει υπεισέρχονται και άλλοι παράγωντες όπως το λαγκ μεταξύ των εξόδων της κάρτας γραφικών όταν βάζεις 2 monitors. ’σε άκρη δεν βγάζεις με τα τεστ. Το θέμα έιναι πως το λύνεις ρε γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απότι διάβασα στο threadάκι είναι ανεξαρτήτως panel.

Το thread που έλεγα http://www.widescreengamingforum.com/forum/viewtopic.php?t=3252&view=next&sid=6019de3232034cccc7e2e8cef29ca86e

80 ms η philips παναγία μου....

Μπάς και έιναι θέμα drivers ρε γμτ?

Link to comment
Share on other sites

Eπιτρέψτε μου να έχω άποψη σχετικά με το Lag στην philips...

Lag δεν υπάρχει ούτε καν σαν ένδειξη, αφού ως είναι γνωστό παίζω COD2 και το έχω λειώσει σε multiplayer...

To mouse ανταποκρίνεται άμμεσα στην οθόνη αφού με 25 - 30 Ping σε Ελληνικούς servers βρίσκω πάντα αμέσως τον στόχο μου και η σφαίρα χτυπάει αμμέσως εκεί που συμαδεύω.

Δεν έχω βάλει V-synch και δεν παρατηρώ σπασίματα χοντρά στο παιχνίδι αφού τα Frames είναι κολημμένα στα 91.... :D

BTW Unstoppable μπορείς να έρθεις όποτε θέλεις από το σπίτι να κάνεις όλες τις δοκιμές που θέλεις προτού την αγοράσεις..... άλλωστε πήρες μια γεύση από την τελευταία φορά που ήρθες και την δοκίμασες την οθόνη μου.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Dag δυστυχώς δεν είναι έτσι. Δεν εννοούμε αυτό το LAG. Και το COD2 ακόμα μου φαίνεται πιο δυσκίνητο από ότι στην LG που είχα. Εκτός πια και αν η 7800GT είναι πολύ ξεπερασμένη για 1680x1050 με 2χΑΑ, 4ΧΑniso και DX7.0. ΓΕΝΙΚΑ τα παιχνίδια που έχω δοκιμάσει BF2, HL2,DOD, COD2 ναι έχουν καλύτερα χρώματα αλλά δεν ρολλάρουν. Δεν μιλάω για ΧΟΝΤΡΟ σπάσιμο όπως λές αλλά όχι και "νεράκι" (αν το σηκώνει η κάρτα δλδ). Και επίσης έχω την αίσθηση ότι το μαύρο έχει κάτι σαν ένα ανοιχτόχρωμο layer ακόμα και σε μη σκοτεινές περιοχές της οθόνης. Το sniper rifle ας πούμε στο BF2 το έβλεπα "μαύρο". Τώρα έχει μια "γυαλάδα" σε όλη την επιφάνεια του. Γενικώς ΧΑΛΑΣΤΗΚΑ ΑΓΡΙΑ σε σημείο να σκέφτομαι τι είχα πριν 3 μέρες!!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις την ανάλυση που είχες με την LG και επέλεξε Fill ASCPECT Από το μενού της οθόνης σου....

Δες τώρα εαν έχεις την ίδια αίσθηση ρολλαρίσματος που είχες και πριν.... ΑΝ ΝΑΙ τότε μάλλον είναι θέμα κάρτας γραφικών και ΟΧΙ οθόνης.... :D

Τι να πώ βρε παλικάρια, δεν έχω κανένα παράπονο από την οθόνη,,,, αλλά ίσως και να μην αντιλαμβάνομαι τα πράγματα που εσείς βλέπετε.... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 22:33]

Μια συγκριση με το χρονομετρο(οπως στο link) με την παλια σου lg παιζει να μας κανεις dag?

Μάλλον ΟΧΙ αφού η κάρτα έχει 2 DVI εξόδους που όμως δεν πρέπει να είναι ίδιες αφού μόνο η αριστερή μπορεί να δεχθεί το βύσμα DVI που έχω.... :(

Η άλλη έξοδος δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να κουμπώσω ούτε το DVI cable της Philips αλλά oύτε το DVI/D-SUB Converter για να βάλω επάνω σε Dual screen και την LG.....

Tώρα γιατί στο καλό γίνεται αυτό ειλικρινά δεν ξέρω.... :(

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω τη γνώμη μου για την συγκεκριμένη οθόνη. Βασικά έχω ακόμα 19 crt και επίσης ασχολούμαι με χρώματα οπότε έχω άποψη και επίσης παίζω σαν μανιακός cod2 mp. Kαταρχήν το μαύρο της δεν είναι μαύρο τα χρώματα στο cod2 είναι εντελώς ότι να'ναι σαν ξεθωριασμένα και από lag δεν είδα να έχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Την είδα σε φίλο. Την ίδια γνώμη νομίζω είχε και ο Σουηδός

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 00:20]

....αφού ως είναι γνωστό παίζω COD2 και το έχω λειώσει σε multiplayer...

...

Δες αυτό και πες μου αν το cod είναι πιο fast. Πίστεψε με είναι χαλαρή η κίνηση στις σκηνές αυτές. Πάει και πολύ πιο fast... www.own-age.com Το βιντεο ειναι real time ουτε FF ουτε τπτ.

Οπότε αν πιστέυεις οτι είναι fast game το UT2004, σκέψουν οτι για να λέμε εμείς οτι κάτι παίζει με την οθόνη δεν είμαστε τόσο παράλογοι. ;)

Με 40 πινγκ μπορεί να μην πετυχαίνω τπτ ώρες ώρες και με 28 να βαράω χυμαδιό και να πετυχαίνω τα πάντα. 10 ms φαίνονται, το ξέρεις. Κρα κάνω γερμανία να πάιξω με κανα 60αρι μπας και βαρέσω τπτ. να έχω και άλλα 30 Ms απο την οθόνη??? unacceptable

Μαζί με quake3 και warsow(χμμ) τα πιο απαιτητικά games imho.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια τι γινεται? υπαρχει τοσο σοβαρο προβλημα στα παιχνιδια?

υ.γ ακυρωσα την παραγγελια απο τον ματσουκα γιατι δεν ειναι διαθεσιμη και θα αργησει ειπε.. 1 μηνα+ μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτητα ποσο γρηγορο ειναι το game, αν υπαρχει ενα extra 50ms lag το καταλαβαινεις, ενταξει το cod2 δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο το UT αλλα την διαφορα στο ping την καταλαβαινεις ανετα και εκει.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά τι μπευρδεύετε το lag ενός server με το αν κάνει σπασιματάκια η οθόνη;;;;;Τι σχέση έχουν αυτά τα δύο. Η οθόμη δεν παρουσιάζει καθυστέρηση στην απεικόνιση του σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Στους drivers της NVIDIA ->nview Display settings--->DEvice setting-w-->Device adjustments

όταν επιλέγω ένα εκ των Centered output ή fixed aspect ratio scaling η οθόνη μαυρίζει...δεν το δέχεται δλδ). ΤΙ παίζει;

Και μια παράκληση. ΑΝ κάποιος έχει L1915S ας μετρήσει τις διαστάσεις της "ωφέλιμης οθόνης" (όχι μαζί με το άσπρο πλαίσιο) και ας τις γράψει λίγο εδώ..

Link to comment
Share on other sites

με εχετε μπερδεψει... αυτο υπαρχει μονο στην συγκεκριμενη οθονη ή και σε αλλες?

υ.γ εχει αγορασει κανεις απο το greek-shops.de ? ειναι ευχαριστημενος? λεω να την αγορασω απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 18:32]

με εχετε μπερδεψει... αυτο υπαρχει μονο στην συγκεκριμενη οθονη ή και σε αλλες?

υ.γ εχει αγορασει κανεις απο το greek-shops.de ? ειναι ευχαριστημενος? λεω να την αγορασω απο εκει.

Σε όλες υπάρχει τις tft για την ώρα. Σε άλλες πολύ σε άλλες λίγο. Καλύτερα απο mindfactory.de αν πάρεις απο γερμανία. Κύριοι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.