Jump to content



ShutDown σε Windows 2000


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Ρε παιδιά, μπορεί να μου πει κάποιος πώς θα λύσω αυτό το πρόβλημα; Έχω ψάξει όλα τα πιθανά μέρη που θα μπορούσε να υπάρχει κάποια σχετική επιλογή αλλά δε βρίσκω κάτι...

Το πρόβλημα είναι πως όταν πατάς "shut down" απο τα Win2000, τερματίζονται όλα κανονικά, σταματάει ο δίσκος και σου βγάζει μια οθόνη που σου λέει "τώρα μπορείτε να κλείσετε τον υπολογιστή σας με ασφάλεια". Σε παραθυρο σε περιβάλλον windows, όχι ξέρω γω μια γραμμή σε μια μαύρη οθόνη που βλέπαμε παλιά σε κάτι συστήματα 486 με win95...

Ποιά επιλογή πρέπει να αλλάξω; Η μητρική είναι μια QDI Advance 9 και φοράει Award BIOS (v.1,9) αν σας ενδιαφέρει...

Στο power management του bios και του λειτουργικού δε βρήκα κάτι που να μου φάνηκε ύποπτο...

Link to comment
Share on other sites

Thnx. Το σπάσιμο είναι οτι μετά δεν παίρνει σήμα απο το power button για να κλείσει οπότε πρέπει να πατήσεις το reset και να το κλείσεις μετά... Τέσπα. Πιστεύω να λυθεί...

Link to comment
Share on other sites

Ε το μαμάκα... Κάτω απο τη μύτη μου ήταν η επιλογή... Και έλεγα "ρε γμτ τι είναι αυτό το APM;;;" αλλά απο τις διευκρινήσεις που δίνονταν απο το λειτουργικό λέω "άσχετο"... Όλα οκ τώρα! ΤΗΝΧ! :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.