Jump to content



7800 GT SLI


street warrior

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από street warrior [Σήμερα, στις 22:10]

Σωστός αλλά δεν παράγγειλα απο αυτό το κατάστημα την κάρτα.

Εγώ πάντως θα πρότεινα την προσφορά που έχει το e-shop στην Gainward 7800GT για τα εγγεγραμένα μέλη μέχρι σήμερα που έχει και ένα χρονάκι παραπάνω εγγύηση από την Prolink.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από street warrior [Σήμερα, στις 22:23]

Καλή υλοποίηση σίγουρα αλλα πάει ψηλά.Είναι 50 ευρώ παραπάνω όπως και να το κάνεις

Η Gainward έχει 365 με την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι απαιτησεις εχετε απο μια vga αλλα νομιζω οτι ειναι πεταμενα λεφτα

οσο και να εχω ζορισει τη GTX δε φανηκε καπου να κολωνει

δε θα επαιρνα σε καμμια περιπτωση δευτερη καρτα η κατι μεγαλυτερο αφου δε μου χρειαζεται

προτεινω να βαλεις τη μια και αν δεν αρκει τοτε αγοραζεις και τη δευτερη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε λέμε για GTX.Λέμε για GT η οποία είναι 200Ε πιο φτηνή από μία GTX 256!!!Δηλ σε περίπτωση που σκάσεις αργότερα άλλα 339Ε,παιρνάς ακόμα κ τη GTX 512 η οποία κάνει....άστο καλύτερα.Δηλ.100Ε πιο πολλά από μία μονή GTX 512 κ έχεις SLI!!!!

Link to comment
Share on other sites

XAxα!!!Πού αστέιο!Helloween για παίξε σε μεγάλη ανάλυση με full details να δείς πού χρειάζεται!Κι άλλωστε ούτε εγω είμαι υπέρ του SLI στις 7800 λόγω κόστους,αλλά το αντιπαραθέτω σε σχέση με τις GTx που αναφέρθηκαν προηγουμένως.

Link to comment
Share on other sites

η GTX 256 και η GT ειναι πανω κατω στην ιδια κατηγορια δυνατοτητων και ειναι αρκετες εως υπεραρκετες για τα σημερινα παιχνιδια.

φυσικα και θα προτιμουσα 2Χ7800GTX 512 στο συστημα μου,ετσι για τα γουστα μονο,αλλα δεν ψηνομαι να δωσω αλλα 1000Ε περιπου για να ειμαι σιγουρος οτι δε θα χαθει εστω κι ενα frame

BTW σε τι συστημα θα μπουνε οι καρτες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ γιαυτο και λέω να τσιμπήσω δυο καρτούλες

Πάντως την μία απο της δύο την έχω παραγγείλει καθώς η τιμή είναι τρομερή

Οσοι εχετε το SLI σαν δεδομενη 2χ αποδοση

ξεχνατε οτι ειναι και τα καταλληλα driver profiles στη μεση που πρεπει να ερχονται μαζι με τα drivers γιατι απο μονες τους αυτες οι 2 καρτες δεν προκειται να εχουν SLI επιδοσεις

και μου κανει εντυπωση που ουτε καν αναφερεται

Ασε την Εxtra καταναλωση που παιρνουν 2 καρτες

και την Extra θερμοκρασια που παραγουν 2 καρτες που επιβαρυνουν το συστημα

Αλλα δεν πειραζει θα το μαθετε με το καλο.....η με το κακο οπου το μαθημα μπορει να γινει και παθημα στο τελος

- Κανε οτι νομιζεις street Warrior εφοσον μαλιστα ηδη παραγγειλες την 1 δεν υπαρχει λογος να σου πει καποιος τι ειναι καλυτερο

Την εκανες ηδη την επιλογη σου

Εξαλλου οπως βλεπεις οι γνωμες ειναι αρκετες και διαφορετικες

ptkoulis:

Δεν ξερω τι απαιτησεις εχετε απο μια vga αλλα νομιζω οτι ειναι πεταμενα λεφτα

οσο και να εχω ζορισει τη GTX δε φανηκε καπου να κολωνει

δε θα επαιρνα σε καμμια περιπτωση δευτερη καρτα η κατι μεγαλυτερο αφου δε μου χρειαζεται

προτεινω να βαλεις τη μια και αν δεν αρκει τοτε αγοραζεις και τη δευτερη

Συμφωνουμε και προσωπικα το βρισκω απολυτα λογικη και σοφη κινηση αυτη που λες :)

Toυλαχιστον για μενα

Αν και εγω θα προτεινα GTX και οχι GT εφοσον θα ηταν να βαλει 1 καρτα για αρχη

, αλλα τωρα ειναι αργα

Φιλε εχω διαφορετικη αποψη απο τη δικια σου εξαλου μπορει καποιος να μου πει ποσο κανει μαι 7800gtx 512?

Γιατι εγω θα τις παρω και τις 2 700 ευρω.

Το ξερω οτι σε μερικα games η 7800gtx 512 μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορη απο το SLI μου αλλα σε γενικες γραμμες το οι 7800gt Sli ειναι πιο γρηγορες.

Ok πραγματι δεν συμφωνουμε στην αποψη μας εκτος απο σε 1 -2 σημεια ισως

Εξαλλου εσυ μου μιλας για SLI επιδοση αλλα εγω σου λεω και για οτι μειονεκτηματα εχει αυτο και οχι μονο το 1 πλειονεκτημα που μου αναφερεις

Τελοσπαντων ουτε προκειται οπως βλεπω να συμφωνησουμε απολυτα αλλα και ουτε προκειται να ξαναξοδεψω το χρονο μου προσπαθωντας να σε πεισω για κατι διαφορετικο εννοειται

Oπως και να εχει μεγια τις καινουργιες σου καρτουλες και suit yourself

Νote: Η 7800GTX 512 κυμαινεται αναμεσα στα 700E και 800E αναλογος το μοντελο (Asus, ΧFX κλπ) εφοσον ρωτησες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.