Jump to content



7800 GT SLI


street warrior

Recommended Posts

Λοιπόν παίδες λογω του ότι το πυραυλάκι μου είναι 2 μήνες διχως κάρτουλα και επειδή εχω βρει σε πολύ καλή τιμή την 7800 gt σκέφτομαι πολύ σοβαρά για sli.Εσείς τι γνώμη έχετε η αν έχετε να προτείνετε καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από street warrior

Λοιπόν παίδες λογω του ότι το πυραυλάκι μου είναι 2 μήνες διχως κάρτουλα και επειδή εχω βρει σε πολύ καλή τιμή την 7800 gt σκέφτομαι πολύ σοβαρά για sli.Εσείς τι γνώμη έχετε η αν έχετε να προτείνετε καλύτερη λύση.

Παρε τη μια και αν δε μείνεις ικανοποιημένος και άφραγκος πάρε άλλη μια τότε.Δεν υπάρχει λόγος να τις πάρεις και τις 2 μαζί!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε street warrior η γνωμη μου ειναι πως αν το αντεχει η τσεπη σου χτυπατες και τις δυο παρεα.

Θα εισαι πιο γρηγορος και απο την 7800gtx 512 η οποια κανει ενα καρο λεφτα.

Y.Γ. Εγω εχω ηδη κανει την παραγγελια για 2 7800gt σε γνωστο μαγαζι σε πολυ καλη τιμη, τις μεριμενω μεσα στη αλλη εβδομαδα.

Μολις τις στησω πανω στην νεα dfi expert στην οποια εχει βρει καταφυγιο ο opteron μου θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FLO [02-12-2005 14:48]

Φιλε street warrior η γνωμη μου ειναι πως αν το αντεχει η τσεπη σου χτυπατες και τις δυο παρεα.

Θα εισαι πιο γρηγορος και απο την 7800gtx 512 η οποια κανει ενα καρο λεφτα.

Οχι

Υπαρχουν και τα profiles βλεπεις για να υποστηριξει SLI καποιο παιχνιδια

αλλα και το SLI δεν δουλευει με τις αναμενομενες διπλες επιδοσεις παντα σε ολα τα παιχνιδια

Εξαλλου βαζοντας τωρα μια 7800GTX 512 θα ειναι ανετα ελευθερος να κανει επεκτασιμοτητα σε 7800GTX 512 SLI αμα θελησει οταν θα εχει πεσει η τιμη απο του χρονου της GTX 512

και θα ειναι αυτο σιγουρα καλυτερο απο το να τρεξει απο τωρα για να εχει 7800GT SLI

-Και 2 κοινες 7800GT κανουν εξαλλου ενα καρο λεφτα στα Ελληνικα μαγαζια (400Ε + 400Ε = 800Ε εκτος αμα εσυ τις βρηκες απο καπου κατω τον 400Ε)

Ποιος ειπε οτι η 7800GT ειναι τοσο φτηνη ?? Ακομα νεας γενιας προιον θεωρειται.

Ενα 100αρη πιο κατω απο την GTX κανει

Αρχική απάντηση από FLO [02-12-2005 14:48]

Εγω εχω ηδη κανει την παραγγελια για 2 7800gt σε γνωστο μαγαζι σε πολυ καλη τιμη, τις μεριμενω μεσα στη αλλη εβδομαδα.

Κακος βιαστηκες και αγορασες, αμα νομιζεις οτι θα εισαι πιο γρηγορος σε ολες τις περιπτωσεις απο μια 7800GTX 512. Δεν ειναι ετσι ψαξε λιγο, εξαλλου το να εχεις 2χSLi εκτος της αποδοσης εχει και μειονεκτηματα εναντι του να χρησιμοποιεις 1 καρτα

Αλλα ενταξει τωρα που το εκανες και ηδη παραγειλες μεγια σου

Link to comment
Share on other sites

μην τις παρεις.ασε τις κατω και παρε μια gtx με 512mb ram να εισαι και πιο τουρμπατος,και πιο ησυχο να εχεις το κεφαλι σου.να μην παιδευεσαι με profiles και αλλες πατεντες...θα εχεις να ανυσηχεις για ενα πραγμα λιγοτερο...σκεψου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot [Σήμερα, στις 11:44]

Οχι

Υπαρχουν και τα profiles βλεπεις για να υποστηριξει SLI καποιο παιχνιδια

αλλα και το SLI δεν δουλευει με τις αναμενομενες διπλες επιδοσεις παντα σε ολα τα παιχνιδια

Εξαλλου βαζοντας τωρα μια 7800GTX 512 θα ειναι ανετα ελευθερος να κανει επεκτασιμοτητα σε 7800GTX 512 SLI αμα θελησει οταν θα εχει πεσει η τιμη απο του χρονου της GTX 512

και θα ειναι αυτο σιγουρα καλυτερο απο το να τρεξει απο τωρα για να εχει 7800GT SLI

-Και 2 κοινες 7800GT κανουν εξαλλου ενα καρο λεφτα στα Ελληνικα μαγαζια (400Ε + 400Ε = 800Ε)

Ποιος ειπε οτι η 7800GT ειναι τοσο φτηνη ?? Ακομα νεας γενιας προιον θεωρειται.

Ενα 100αρη πιο κατω απο την GTX κανει

Κακος βιαστηκες και αγορασες, αμα νομιζεις οτι θα εισαι πιο γρηγορος σε ολες τις περιπτωσεις απο μια 7800GTX 512. Δεν ειναι ετσι ψαξε λιγο

Αλλα ενταξει τωρα που το εκανες και ηδη παραγειλες μεγια σου

Φιλε εχω διαφορετικη αποψη απο τη δικια σου εξαλου μπορει καποιος να μου πει ποσο κανει μαι 7800gtx 512?

Γιατι εγω θα τις παρω και τις 2 700 ευρω.

Το ξερω οτι σε μερικα games η 7800gtx 512 μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορη απο το SLI μου αλλα σε γενικες γραμμες το οι 7800gt Sli ειναι πιο γρηγορες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι το συζητάτε??Ακόμα κ μία να πάρεις μια χαρά είναι προς το παρόν....Κ φυσικά η τιμή είναι άπαιχτη.Η μόνη που μπορείς να πάρεις με τα ίδια χρήματα είναι η 6800GT....:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FLO [Σήμερα, στις 13:25]

Φιλε εχω διαφορετικη αποψη απο τη δικια σου εξαλου μπορει καποιος να μου πει ποσο κανει μαι 7800gtx 512?

Γιατι εγω θα τις παρω και τις 2 700 ευρω.

Το ξερω οτι σε μερικα games η 7800gtx 512 μπορει να ειναι λιγο πιο γρηγορη απο το SLI μου αλλα σε γενικες γραμμες το οι 7800gt Sli ειναι πιο γρηγορες.

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι κι εγώ γιαυτο και λέω να τσιμπήσω δυο καρτούλες

Πάντως την μία απο της δύο την έχω παραγγείλει καθώς η τιμή είναι τρομερή:woot:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.