Jump to content



Acer και εγγύηση(επέκταση)


DarkSaga

Recommended Posts

Αγόρασα πριν ~10 μέρες ένα λαπιτοπι ACER 9504

και στην ίδια απόδειξη εμφανίζεται και η αγορά accidental επέκτασης εγγύησης

έκανα ενεργοποίηση δικτυακά έχω προς τύπωμα την όλη κατάσταση που αναμένει 2 στικερ

και ταχυδρομείο....

ψάχνω πόσες μέρες τους μαμάκες στο Ελληνικό Support

να κάνω ΜΙΑ ερωτησούλα ΜΟΝΟ

που και αν χρειάζεται να ταχυδρομήσω την το φύλλο της ενεργοποίησης και τα στικερ της συσκευασίας

ΗΜΑΡΤΟΝ τι έκανα?

έχει κανένας περάσει παρόμοια φάση?

έχει κανείς ολοκληρώσει τη διαδικασία?

ενημερώτικά και μόνο το accidental coverage έχετε περιθώριο να το αγοράσετε 90μέρες μετά την αγορά του προιόντος!

αν κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει

θα ήμουν υπόχρεος....

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει και εγω την ιδια διαδικασια και πανω στην επεκταση εγγυησης εχει ενα τελ το οποιο απαντησε στα ελληνικα υστερα απο αρκετη ωρα μια ιταλιδα, απο οτι μου ειπε το support ειναι στη σικελια, περιμενε λιγο παραπανω και θα απαντησουν

εγω ταχυδρομισα τα στικερ και εστειλα και εμαιλ μιας και εκανα την διαδικασια μετα απο 90 μερες

παντως ηταν ιδιατερα εξυπηρετικη μου εγκρινανε την επεκταση με φωτοτυπια απο τα τιμολογια που φενεται ποτε αγορασα το λαπτοπ και την επεκταση

Link to comment
Share on other sites

στο 801 ταδε ταδε δε λες?

πόσο να περιμένω?

μετα απο κανα 10' κανουν τακ τακ σήκωμα και κλείσιμο κατάμουτρα!

ρίχνουν τη γραμμή κοινώς....

που τα ταχυδρόμησες και πως?

η παπάτζα φάκελος με το prepaid γραμματόσημο παίζει η το στείλω όπως ξέρω και εμπιστευομαι?

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω κάνει το στάδιο.

είχα στείλει μόνο το accidental (με τα κατάλληλα sticker) χωρίς το normal πακέτο της εγγύησης (άλλωστε δεν είχε νόημα να στείλω την normal εγγύηση αφού θα άλλαζε).

το είχα βάλει στον prepaid φάκελο, και μετά από 2-3 βδομάδες έστειλα mail στην acer να ρωτήσω τι έγινε, και μετά από 2-3 μέρες μου απάντησαν ότι όλα οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ’ννα_19

Παιδιά εγώ τι πρέπει να κάνω άν θέλω να επεκτείνω την εγγύηση του φορητού μου στα 3 χρόνια ;

επέκταση εγγύησης :D

αν έχουν περάσει 3 μήνες από την αγορά του δεν μπορείς να πάρεις το πακέτο που περιλαμβάνει accidental.

για απλή επέκταση (χωρίς accidental) νομίζω ότι πρέπει να το κάνεις στον πρώτο χρόνο αφού το αγόρασες (πάντα για acer).

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω accidental αν και πείτε μου πόσο πάει η accidental ;

Θέλω μια 3ετής εγγύηση και να με εξυπηρετούν μέσα σε 1 εβδομάδα το πολύ πόσο πάει αυτή ;

πως λέγεται ; και πόσο κάνει ;

Ρωτάω πολλά ε....;)

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες που παρέχονται απο το site και από τον φάκελο της εγγύησης είναι υπεραρκετές. Δεν υπάρχει λόγος ούτε για τηλεφωνήματα ούτε για πάραπάνω ψάξιμο. Αρκεί να μη βαριόμαστε να διαβάσουμε 2-3 γραμμές παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.