Jump to content



Ενεργοποίηση XP


fonzi

Recommended Posts

Φίλος αγόρασε γνήσια XP windows και πήρε τον υπολογιστή μαζί του στην πόλη που σπουδάζει.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει σταθερό τηλέφωνο και ούτε ιντερνετ και θέλει να τα ενεργοποιήσει. Το 801.... που δίνει η μικροσοφτ δεν καλείται απο κινητό.

Τι να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι θυμάμαι υπάρχει μια επιλογή για «ενεργοποίηση μέσω τηλεφώνου». Σου δίνουν τα win κάτι αριθμούς, παίρνεις τηλ τη microsoft hellas (σε ένα 800 κάτι), πληκτρολογείς τα νούμερα και σου δίνει κάτι άλλα για να κάνεις την ενεργοποίηση. Ή κάνεις αυτό ή ξέρεις εσύ....

Αρχική απάντηση από ison

Βλεπω ολοι εχουμε κανει registration μεσω internet...η οχι???:):):)

Δε ξέρω για σένα, εγώ έχω κάνει κανονικά :p :P (Να 'ναι καλά ο ’γιος Καβάτζιος)

Link to comment
Share on other sites

Τς τς τς...

Ακου να δεις. Δεν φτανει που θα χρησιμοποιεις Win, θα πρεπει και να πληρωσεις απο πανω. lol

Τι καταντια... :wassat:

Οσο για τον φιλο σου μαλλον θα χρειαστει να κανει 2-3 δρομολογια απο PC σε καρτοτηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Το να πάει το PC σε ένα γραφείο ή φίλο με τηλέφωνο δηλαδή δεν αποτελεί λύση?

Το να πάρει στο σταθερό της Microsoft 211..... και να ζητήσει/απαιτήσει εξυπηρέτηση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Το να πάει το PC σε ένα γραφείο ή φίλο με τηλέφωνο δηλαδή δεν αποτελεί λύση?

E, δεν ειναι και οτι βολικοτερο πιστευω....

Σωστος ο Μακις παντως... ΛΟΟΟΟΟΟΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Καλά και πως θα δει τα e-mail αφού δεν έχει internet? :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

(πλάκα κάνω... :blink: )

Μάκη τώρα λόγω προβλήματος βρίσκεται Αθήνα όπου έχει πσ του πατέρα του (όπου και του έστειλα τις πληροφορίες που μου δώσατε). Αλλά ο νέος υπολογιστής βρίσκεται στο Ηράκλειο όπου τον παρέλαβε πριν λίγες μέρες (αμέσως πριν το πρόβλημα που τον ξανανέβασε Αθήνα ενώ μόλις είχε εγκατασταθεί Ηράκλειο σαν νέος φοιτητής).

Οπότε τώρα που θα κατεβεί Ηράκλειο θα πρέπει να ενεργοποιήσει windows και βέβαια δεν έχει και σταθερό τηλέφωνο εκεί όπως έχω πει.

Link to comment
Share on other sites

θα κανει 'ενεργοποίηση μέσω τηλεφώνου' - θα γραψει τον κωδικο που θα βγαλουν τα win σε ενα χαρτι και μετα απο καποιο τηλ. τους καλει στο 801κατι - η αυτοματη διαδικασια το μονο που θελει ειναι υπομονη και να πατας πληκτρα -στο τελος σου δινει ενα σιδηροδρομο αριθμους ανα 6αδες (να θυμαμαι) -παει στο σπιτι του, τους περνα στο πισι και τελος ...ουφ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.