Jump to content



"Κλειδωθηκα"απ'εξω...HELP!!!


τακης

Recommended Posts

Το ξερω εκανα μ@λ@κι@ και πειραξα τους λογαριασμους χρηστων με αποτελεσμα αν θυμαμαι καλα κατηργησα τον λογ. administrator,και εχω εγω σαν "τακης"περιορισμενες προσβασεις(γιατι παλι αν θυμαμαι καλα εκανα και το προφιλ μου απο debbugger user σε power user).πως μπορουμε να τα κανουμε ολα σαν πριν?(ουτε το Norton ghost 9.0 δεν μπορω ν'ανοιξω).και οταν λεω οπως πριν εννοω να "μπαινω"στα win χωρις κωδικους χωρις τπτ και να εχω τον πληρη ελεγχω του υπολ. μου.ελπιζω να σας κατατοπισα.Ευχαριστω!:o

Link to comment
Share on other sites

Sorry, δεν ήμουν και πολύ κατατοπιστικός .Όλα τα password βρίσκονται σε ένα αρχειάκι που λέγεται sam.spd. Λοιπόν να τι βρήκα:

you could, if you have a FAT32 file system, just boot to a Win98 bootdisk and rename the SAM file (registry Hive) in the C:\WINNT\system32\config folder to something else. Of course this will remove all accounts on the system and you will need to rebuild them. If you are using NTFS then boot to the Win2000 CD and do this from the Recovery console.

Ελπίζω να δουλέψει αλλά καλού κακού κάνε και ένα backup το αρχειάκι γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν επιασε ρε φιλε!το γελιο ειναι οτι ΟΥΤΕ FORMAT δεν μπορω να κανω,οταν του δινω το password μου λεει οτι"Ο λογαρ. σας ειναι απενεργοποιημενος,επικοινωνιστε με τον διαχειρηστη του συστηματος σας"?????!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Windows.XP.2000.NT.Key.Enterprise.Edition.

αυτό λέει οτι κάνει την δουλειά και κάνει reset το pass. Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά. Δώσε mail να στο στείλω είναι γύρω στο 1 mb .

τα specs του..

* 100% recovery rate

* Resets passwords directly from a bootable CD-ROM, no floppy

drive required New!

* Windows 2003 Server is supported

* Windows XP Home and Professional Editions are supported

* Windows 2000 Professional, Server and Advanced Server are

supported

* Windows NT Workstation and Server 4.0 are supported

* Resets Domain Administrator password for Active Directory

Domain Controllers (Enterprise Edition only)

* All secure boot options are supported

* All Service Packs are supported

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.