Jump to content



Ερώτηση για πρόγραμμα video


pontium

Recommended Posts

Γεια χαρά:)

Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί απο μια ταινία dvd να κρατήσει "σκηνές"(όχι φώτο),δηλαδή πχ θέλω απο μια ταινία να κρατήσω μια σκηνή 6 λεπτών που μου αρέσει σε ξεχωριστό video.

Καμιά βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

Virtual dub μπορεί να σου κάνει την επεξεργασία που ζητάς. Το χρησιμοποιούνε πάρα πολύ χρήστες που ασχολιύνται με τα DivX. Αν θες να επεξεργαστείς βέβαια κάτι που εσύ έχεις τραβήξει μια πάρα πολύ καλή λύση είναι να ρίξεις μια ματιά στο ULEAD video. Αν και είναι "βαριά" εφαρμογή είναι αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween [Χθες, στις 22:29]

Το DVD Movie Factory μπορεί να απομονώσει ένα κομμάτι της ταινίας ή ολόκληρη ενότητα αυτού.

Έχω το DVD Movie Factory2 se αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να πάρω κομμάτι,όχι chapter.Με το Virtual Dub τα πήγαινα μια χαρά μέχρι που πήγα να το σώσω και μου έγραψε οτι το βίντεο που δίνει στο output είναι 2.8GB για 6 μόλις λεπτά και το κακό είναι οτι δεν βρήσκω πουθενά τις ρυθμίσεις της ποιότητας....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium [Σήμερα, στις 00:11]

Έχω το DVD Movie Factory2 se αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να πάρω κομμάτι,όχι chapter.Με το Virtual Dub τα πήγαινα μια χαρά μέχρι που πήγα να το σώσω και μου έγραψε οτι το βίντεο που δίνει στο output είναι 2.8GB για 6 μόλις λεπτά και το κακό είναι οτι δεν βρήσκω πουθενά τις ρυθμίσεις της ποιότητας....

Το 4 έχει μία επιλογή που λέγεται Add/Edit chapter από εκεί γίνεται απομονώνοντας την σκηνή που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

To Virtual Dub το κάνει αυτό.Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να μικρύνω την ποιότητα του output,γιατί βάζω ένα mpeg των 70ΜΒ και αφού το κόψω και άλλο όταν κάνω save γίνεται avi των 2.8GB!!!

Link to comment
Share on other sites

στο V.dub νομιζω στην δευτερη ταμπελα εχει κατι επιλογες για fast recompress και κατι παρομοια!Νομιζω ειναι μια επιλογη που -δεν θυμαμαι πως λεγεται τωρα,πρεπει να το δω-

με την οποια διαλεγεις με ποιον codec θα κανεις την κωδικοποιηση κλπ!Ψαξτο καπου εκει ειναι η λυση σου!!Αν δεν το βρεις πες να βαλω το v.dub να σου πω συγκεκριμενα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rayden [Σήμερα, στις 15:08]

Μπορείς με το V.Dub ν' ανοίξεις αρχεία VOB???

Πώς στα φόρτωσε?

Ή μήπως δεν αναφέρεσαι σε VOB?

Έχει πολλά προγραμματάκια εδώ .Θα βρεις κάτι σίγουρα.

NTG το έκανα,το βρήκα τελικά.Σας ευχαριστώ παιδιά.

:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.