Jump to content



Age of Empires 3


stratos1978

Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

έχει βρει κανείς τα shortcuts από το πληκτρολόγιο για το στρατό, attack, stop, formations, defend, stand klp?

μάλλον οι βρωμόεγγλέζοι είναι ο πιο πλήρης πολιτισμός, οι γάλλοι έχουν τα καλύτερο ιππικό, οι Ρώσοι στρατιές,τροφή για τα κανόνια πολλοί πλάκα πάντως μέσα σε λεπτά κάνεις γρήγορες επιθέσεις με δεκάδες στρατό και καθαρίζεις τους ενοχλητικούς γείτονες, σε Moderate επίπεδο που κάνω δοκιμές. Ισπανοί και πορτογάλοι δεν μπορώ να καταλάβω τι πλεονεκτήματα έχουν, μόνο κάτι περίεργες μονάδες, ενώ οι Ολλανδοί άγνωστος ο ρόλος τους στο παιχνίδι, έχεις την αίσθηση ότι πρέπει ένας άλλος παίκτης να τους προστατεύει για τις τράπεζες λες και είναι η Ελβετία, και τέλος τους Τούρκους μαλλον δεν θα τους προτιμήσουμε έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Οι Ισπανοι σαν ξερω οτι περνουν γρηγοροτερα exp οποτε εχεις γρηγοροτερα shipments απο home city ...οι πορτογαλοι απο οτι θυμαμαι με καθε εποχη περνουν δωρεαν και ενα town center(δεν ξερω αν το αλλαξαν αυτο τελικα)...

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να επιβεβαιωσει αμα οι Οθωμανοι μεσα στο παιχνιδι εχουν μια μοναδα με το ονομα "Γενιτσαροι" (ξερετε πιστευω τι ειναι απο την Ελληνικη ιστορια)

Γενιτσαροι στην Αμερικη ?? :blink:

Kαλα οι Οθωμανοι (μπλιαχχχ!) ετσι και αλλιως ειναι ισως ο πιο αδυναμος λαος σε σχεση με τις υπολοιπες για να τους προτιμησει καποιος (οσο αφορα τεχνολογιες και δυναμη πυρος) μου φαινεται μεσα στο παιχνιδι η κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Εχουνε vasot "janissary"

Δεν την παλευω με τιποτα να βγαλω την αποστολη που πρεπει να καταστρεψω το fountain of youth...

H εγω θα επιβιωσω ή το κανονι...

Το σπαστικο ειναι πως υπαρχει μια περιοδος στην πρωτη μιση ωρα που δεν εχεις στηθει (resources ) κλπ... οπου στην ΠΕΦΤΟΥΝΕ απο παντου. Αν περασει αυτο το μισαωρο χωρις να σε αφησουνε μισοπεθαμενο εισαι ΟΚ. Στην συγκεκριμενη αποστολη το μισωρο περναει και με αφηνουνε σε κωματωδη κατασταση, οποτε οτι και να μου στειλουνε μετα με αποτελειωνει....

Εν τω μεταξυ χωρις ναυτικο δεν βγαινει η πιστα...αλλα τα πλοια ειναι οτι ακριβοτερο υπαρχει και resources δεν παιζουνε σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος που κολλάνε οι Τουρκαλάδες με την υπόλοιπη φάση σε αυτό το παιχνίδι; Από τη μια οι Ινδιάνοι και από την άλλη...τα μεμέτια;;:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Εχουνε vasot "janissary"

Δεν την παλευω με τιποτα να βγαλω την αποστολη που πρεπει να καταστρεψω το fountain of youth...

H εγω θα επιβιωσω ή το κανονι...

Το σπαστικο ειναι πως υπαρχει μια περιοδος στην πρωτη μιση ωρα που δεν εχεις στηθει (resources ) κλπ... οπου στην ΠΕΦΤΟΥΝΕ απο παντου. Αν περασει αυτο το μισαωρο χωρις να σε αφησουνε μισοπεθαμενο εισαι ΟΚ. Στην συγκεκριμενη αποστολη το μισωρο περναει και με αφηνουνε σε κωματωδη κατασταση, οποτε οτι και να μου στειλουνε μετα με αποτελειωνει....

Εν τω μεταξυ χωρις ναυτικο δεν βγαινει η πιστα...αλλα τα πλοια ειναι οτι ακριβοτερο υπαρχει και resources δεν παιζουνε σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα

slN για το garossing των units δοκιμασε να κρατας πατημενο το alt οταν εχεις επιλεξει στρατο και κανε κλικ μετα στο καστρο-tower...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist [Χθες, στις 21:26]

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος που κολλάνε οι Τουρκαλάδες με την υπόλοιπη φάση σε αυτό το παιχνίδι; Από τη μια οι Ινδιάνοι και από την άλλη...τα μεμέτια;;:tongue:

Tι πρωτη φορα βλεπεις στην ζωη σου Τουρκους με τις χατζαρες να πολεμανε Ινδιανους ??

Και εγω :p

Καλυτερα να βαζανε τους Νορβηγους αντι των Οθωμανων στο παιχνιδι

Οπως και καλα ειπανε και στο AOE3 forum

Αλλα λογο στρατιωτικης δυναμης και οτι ειχε κατακτησει σχεδον ολη την Ανατολη η Οθωμανικης Αυτοκρατορια εκεινη την εποχη οι Ιδρυτες του παιχνιδιου προτιμησαν τους Τουρκαλαδες......

Υπηρξε μια μικρη αποικια της Οθωμανικης Αυτοκρατοριας κατα την διαρκεια των πρωτων αποικιων στην Αμερικη, απο καπου εκει βασιστηκανε για να βαλουν και τους Τουρκους μεσα στο παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα δεν μου αρεσουν τα Strategy αλλα πρεπει να παραδεχτω οτι θα το παιξω (εστω και για λιγο) μονο και μονο για τα γραφικα του....Γ@Μ@Τ@....Το ιδιο και για το Black & White 2...

Τωρα ασχολουμαι κυριως με το Vampire:Bloodlines το οποιο παρολο που χρησιμοποιει την φοβερη και τρομερη Source Εngine (Half-Life 2) δεν εχει και τοσο ωραια γραφικα αλλα ειναι πολυ καλο RPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από LordArthas

Θελοντας να κανω format, τι πρεπει να σωσω για να μη χασω το παιχνιδι μου;

Thnx.

Αν δεν κανω λαθοςοι ρυθμισεις αποθηκευονταο στο documents and settings ...τσεκαρε το

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θελω να περασω το 1ο campain στη μαλτα ειναι το πρωτο πραγμα που εχω κανει στο game . εκανα upgrade τους τοξοτες και τους αλλους που ειναι σκοτωνουν τα αλαγα και παρολο που φτιαχνω συνεχεια μεχρι να πεσει το τοιχος και εχω τους τοξοτες πισω να βαρανε μεχρι να πεθανουν οι πρωτοι. συνεχεια με τρωνε ! τι πρεπει να κανω ; η δυσκολια ειναι moderated .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jpp [Σήμερα, στις 01:07]

θελω να περασω το 1ο campain στη μαλτα ειναι το πρωτο πραγμα που εχω κανει στο game . εκανα upgrade τους τοξοτες και τους αλλους που ειναι σκοτωνουν τα αλαγα και παρολο που φτιαχνω συνεχεια μεχρι να πεσει το τοιχος και εχω τους τοξοτες πισω να βαρανε μεχρι να πεθανουν οι πρωτοι. συνεχεια με τρωνε ! τι πρεπει να κανω ; η δυσκολια ειναι moderated .

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να σηκωθεις και να φυγεις να αναψεις την φωτια... :p

Αν σκοτωσεις τα κανονια τους, ο τοιχος πεφτει δυσκολα. Ακομα κι αν ανοιξεις την πυλη, για να βγουν οι δικοι σου, οι εχθροι δεν μπορουν να μπουν μεσα... γενικα καθεσαι μεσα και βαρας. Δεν θα τους σκοτωσεις ολους ποτε... Απλα καποια στιγμη θα φυγεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.