Jump to content



Windows Activation


Nirvanaseeds

Recommended Posts

Για σας ολοι .. χαιρομαι που σας βρηκα ,, ενας φιλος μου ..μολις μου ειπαι για σας

εχω ενα προβλημα , και ισως καπιος μπορει να βοηθησει

λοιπον .. εχω μια αδελφη που μενει στο Καναδα , ειμαι και εγω Ελληνο-Καναδος , για αυτο αμα δειται λαθη στην γραματικι μου , μην δεινεται σημασια

Η αδελφη μου εχει εναν γνωστο που δουλευει σε μια εταιρια Software και της εδωσε ενα copy Windows XP Pro .. κανονικα ολο το CD εχει τα εξεις

Windows XP Pro - retail

Windows XP Home - retail

Windows Media Center Edition

Windows XP Pro VLK

Windows Tablet PC Edition

Η αδελφη μου πληρωσε 150 καναδα δολλαρια για το CD , το ξερο ακουγεται τζαμπα αλλα ο ανθρωπος της ειπαι οτι περνει μια εκπτωσει περιπου 50% απο εκει που δουλευει

λοιπον οταν πηγα να κανω το Activation , μου ειπαι το M.S Activation site οτι εχει ηδη γινει το Activation , oπως θα εχεται καταλαβει ο ανθπωπος αυτος ειναι απατεωνας

πηρε το CD της εταιριας που δουλευει , και το πουλαγε εστι ...

φιλοι μου ηπαρχει καπιος τροπος , να γινει το Activation ???

ευχαριστο , peace

Link to comment
Share on other sites

Τετοιο cd δεν νομίζω να έχει κυκλοφορήσει ποτέ η microsoft, οπότε σίγουρα είναι απατεωνιά, κάνει μπαμ.

Τώρα όσο αφορά το activation, πέρα από το να δοκιμάσεις το τηλεφωνικό activation δεν έχεις άλλες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Για σου φιλoi μου ,, ευχαριστο για την γρηγορη απαντησει ..

Ειναι απο την εταιρια WinBeta.org ,, εστειλα ενα email στον Administrator , και εξηγεισα & ρωτησα εαν οντως ειναι αληθεια οτι απο δικοι τους εταιρια εχει κυκλοφορησει τετοιο CD

και δεν μου απαντα !!!

γραφτικα στο WinBeta.org Forum . και εβαλα το ιδιο θεμα , οπως τωρα και με διωξανε απο το φορουμ

πηρα τηλεφωνο την Μicrosoft , και μου ειπαν οτι οντως κυκλοφορισε

αυτο το CD απο την WinBeta.org

Η αδελφη μου βρηκε το καθικι ,και της λεει οτι δεν επρεπε να υπαρχει προβλημα

δοκιμασα και το αλλο , ξανα πηρα τη Microsoft και ειπα στην κοπελια στο τηλεφωνο, οτι εχω κανει φορματ το δισκο μου , και χρειαζομαι αλλαγη κωδικου , αλλα δεν τσιμπισε

καταλαβε αυτη οτι κατι βρομικο γινεται ..

peace

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, άμα έχει δώσει ο τυπάς τον ίδιο κωδικό σε αρκετό κόσμο που αγόρασε την κόπια, λογικά δεν τσίμπησε η microsoft μιας και για τον κωδικό αυτό θα έχουν γίνει άπειρες προσπάθειες.

Από μία γρήγορη ματιά πάντως, δεν είδα το winbeta να πουλάει τίποτα, όχι ότι βοηθάει αυτό κάπου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

winbeta.org είναι μια ομάδα προγραμματιστών που βγάζουνε πολύ καλές εκδόσεις των win.

αυτή που λες, μάλλον έχει και το sp1 ενσωματωμένο και είναι μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλοφτιαγμένη έκδοση, μπουτάρει με isolinux.

από κει και πέρα, δεν είναι αυθεντικά. δηλαδή δεν νομίζω να πουλάνε με άδεια της m$. μόνο αν έχεις αυθεντικά τα αντίστοιχα της microsoft μπορείς να βάλεις αυτά, χρησιμοποιώντας το δικό σου κλειδί (activation key).

προφανώς αυτός που στα πούλησε ήταν απατεώνας, μπορείς να τα κατεβάσεις τζάμπα;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Κοίτα, άμα έχει δώσει ο τυπάς τον ίδιο κωδικό σε αρκετό κόσμο που αγόρασε την κόπια, λογικά δεν τσίμπησε η microsoft μιας και για τον κωδικό αυτό θα έχουν γίνει άπειρες προσπάθειες.

Από μία γρήγορη ματιά πάντως, δεν είδα το winbeta να πουλάει τίποτα, όχι ότι βοηθάει αυτό κάπου βέβαια.

όχι δεν έχει καμία σχέση, βγάζουν πειρατικά με το crack inside που λέμε;)

(π.χ. από τη στιγμή που έχει volume license win μέσα, πειρατικά είναι).

α, επίσης έχει και το ρηζέτ 4 το δικό μου :hehe::p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.