Jump to content



Απο XP.... σε 98!


τακης

Recommended Posts

κυριοι εχω ενα 'τερας'επιδοσεων(δεν θελω γελωτες)COMPAQ ARMADA 7740 MT με τα εξης "εκπληκτικα" χαρακτηριστηκα:επεξ.133MHz 2G σκληρο και 64mb μνημη.Πειραματειζομενος εβαλα τα xp home(τα οποια παρακαλω τα ετρεξε σχετικα καλα).πως μπορω να βγαλω τα xp και να ξαναβαλω τα 98'?

Link to comment
Share on other sites

Ρε man? Να σε ρωτήσω κάτι...

Θέλεις να βάλεις Win98 και μου βάζεις το CD των ΧΡ? Εεεε?

Κάνε boot από το CD των Win98 και format ρε!

Αλλιώς, κλασσική boot disk win98 και format ή fdisk.... αντε τώρα....

(Με έχουν πιάσει οι τσατίλες τελευταία....):fist:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από τακης

δισκετα δεν εχει

ε, εντάξει, αν βαριέσαι να διαβάζεις και τα post, πες μας να μην κουραζόμαστε κιόλας!

Αρχική απάντηση από spc

www.bootdisk.com

Αρχική απάντηση από τακης

απο το cd των 98' δεν ξεκιναει.

έχεις δηλώσει στο bios το cd/dvd-rom στο boot sequence; (αν και όπως είπαν πριν, δεν θυμάμαι αν το cd των 98 μπουτάρει)

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ακριβως οτι λεει ο blade_pan αλλα δεν κανει boot(98'SE)δηλωμενο στο bios\boot from cd.Eρωτηση προς 'spc':"ε, εντάξει, αν βαριέσαι να διαβάζεις και τα post, πες μας να μην κουραζόμαστε κιόλας!"αυτο γιατι το λες?νεος στο forum αν ειδες κατι λαθος πες μου

Link to comment
Share on other sites

προς θεου καναεις δεν τσακωνεται,αν ειναι δυνατον.ΤΟ LAPTOPακι μου το εδωσε ενας φιλος που το ειχε πεταμενο και δεν εχει τπτ απο δισκακια,δισκετα το πραμα δεν εχει,boot cd για 98' γινεται?και πως?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω μια άλλη απορία...

Αν το CD των Win98SE δεν κάνει boot, πως ελπίζεις να κάνεις setup τα 98?

Καλύτερα να επικεντρωθείς στο πως θα καταφέρεις το boot με CD 98. Μήπως το CD που εχεις ειναι γραμμένο copy-paste? (Τα κάνανε αυτά παλιά..)

Δοκίμασε να βάλεις ενα καλό (αυθεντικό ή αντίγραφο ασφαλείας :p) μηπως και φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεντρωθείτε. Αν το έκανε ntfs τότε το δισκάκι δε φταίει -μάλλον. Φίλε άκου τους τρόπους .

Partition magic και τα υπόλοιπα έρχονται από μόνα τους (φορματ σε φατ32)

ntfs for dos

boot cd από κάνα nero

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.