Jump to content



Αγγλικοί drivers σε ελληνικά settings???


Wizard!

Recommended Posts

Γνωστό πρόβλημα σε όλους...

Πως μπορώ να εγκαταστήσω οδηγούς, πχ. της nVidia, και να μου βγάζει τα μενού και τα λοιπά, στα ΑΓΓΛΙΚΑ, ενώ έχω ελληνικά regional settings?

Φυσικά αν υπάρχει τρόπος για όλους τους οδηγούς θα ήταν καλοδεχούμενος.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπατε ισχύει για τους drivers της nvidia, η οποία όντως έχει δύο ξεχωριστά πακέτα. ’λλες εταιρίες όμως μπορεί να περιλαμβάνουν τα ελληνικά σε όλα τα πακέτα τους και να μην έχουν και αυτοί το σύστημα της nvidia.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον ολα τα προγραμματα εχουν σαν γλωσσα προτιμησης τα Αγγλικα.Οποτε ακομη κι αν το προγραμμα υποστηριζει ελληνικα θα σου βγαζει ενα μενου στην αρχη της εγκαταστασης να επιλεξεις!Αλλιως θα υπαρχει σιγουρα αλλο πακετο για Αγγλικα κι αλλο για τις υπολοιπες γλωσσες(International),οπως εχει και η Nvidia!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την περίπτωση που λέει ο nickstamat.

deadlock7> Δεν ισχύει αυτό που λες. Πχ οι οδηγοί της ΑΤΙ, δε σε ρωτάνε πουθενά και αποφασίζουν να βάλουν ελληνικά.

Ρωτάω βασικά γιατί παλιά υπήρχαν παράμετροι που έβαζες μετά το .exe, πχ setup.exe /l=en και έτρεχε τη γλώσσα που θέλεις.

Μου τη σπάει που μας έχουν πάρει αυτή τη δυνατότητα και αποφασίζουν μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

το κακό δεν είναι τα ελληνικά, αλλά οι μετριότατες μεταφράσεις.

στην μπάρα speed / quality (στα textures) στα ελληνικά δεν καταλαβαίνω τι είναι τι (εκτός αν το χουνε διορθώσει τώρα σε κάτι πιο εύληπτο).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.