Jump to content



Ποτο και οδηγηση δεν πανε παρεα


theHitma@n

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Μερικοι παντως προκαλουν την τυχη τους. Οταν πηγαινουν με 180-190 σε ενα δρομο που δεν μπορεις να πας πανω απο 100-120 τοτε τι να πεις. Χαρακτηριστικο παραδειγμα η Κατεχακη. Σε εκεινο τον δρομο εχω δει τα ατυχηματα της ζωης μου. Καθε φορα που παιρναγα με τους δικους μου εβλεπε και απο μια τρακα. Παντως μερικοι θελουν και τα παθαινουν. Παραδειγμα, διαβασα εχθες σε ενα φορουμ οτι ενας προσπαθουσε να παει στα ιδια χιλιομετρα με μια Ferrari Modena!!!! Με χαρα κιολας εδειχνε το κοντερ που ειχε πιασει 170 περιπου. Απο το κοντερ καταλαβαινες οτι δεν ηταν καινουργιο αυτοκινητο. Και ολα αυτα στο πεταλο που δεν εχει καν διαχωριστικο διαζωμα. Ενα λαθος να εκανε αυτος με το παρταλι του και νατος στο αντιθετο ρευμα. Δεν συνεχιζω γιατι ολοι ξερουμε παρακατω τι γινεται... Κατι τελευταιο, εχει ο αλλος την γκομενα μεσα και θελει να πουλησει την μουρη του. Κανει μια ******* και νατος πανω στο φαναρι. Αυτος την γλιτωνει με κατι γρατσουνιες και η αλλη διαλυμενη εξω απο το αμαξι:( . Τι να πεις μετα στον πατερα αυτης της κοπελας...? Το θεμα ειναι ο καθενας να εχει συνηδηση για το τι κανει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

καλα η κατεχακη ειναι μαμησετα , τον αποφευγω και ας κανω κυκλο

Παλία κίολας που είχε και ποδηλατόδρομο στην πλευρά προς ηλιούπολη... (από την πλευρά προς μεσογείων υπάρχει ακόμα). Ήταν ίσως η μεγαλύτερη ηρωνία... Δεν είδα ποτέ ποδήλατο btw.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι τέτοιες περιπτόσεις η οποιαδίποτε καταδίκη δεν είναι αρκετή και δεν έχει νόημα.

Πρέπει ο θύτης να αναλάβει τις ευθύνες του απέναντι στο θύμα του. Να αφιερώνει μέρος από τη ζωή του για τη ζωή που κατέστρεψε. Πιστεύω είναι το καλύτερο. Όχι απλά κατανοεί τι έκανε αλλά κατανοεί και τη δύναμη της θέλησης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Όταν, έστω και άθελά σου, αρχίζει να ανεβαίνει το επίπεδο της αδρεναλίνης στο αίμα σου, δεν μπορείς να κάνεις κι αλλιώς ρε alex! :tomato:

Αν εισαι ζωο δεν μπορεις να την ελεγξεις, αν εισαι ανθρωπος μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από theHitma@n [Σήμερα, στις 04:36]

Μια εικονα αξιζει χιλιες λεξεις!

:eek::( :( :(

(Απο ηλικιες 18+ γιατι δεν ειναι και το ποιο ευχαριστο θεαμα)

http://www.helpjacqui.com/home.htm

Η κοπέλα σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

φιλαρακο , αν ανεβαινει η αδρεναλινη σου ή δεν μπορεις να την ελεγξεις και τρεχεις σε δημοσιους δρομους τραβα σε καμμια πιστα, δεν νομιζεις οτι θα ειναι καλυτερα ετσι?

Αυτό λέω κι εγώ... Ακόμα δεν έχω φτάσει τα 18 χρόνια μου, ώστε να μπορώ να οδηγήσω, και μέχρι τώρα έβλεπα στο δρόμο κάποιους να τρέχουν με "χίλια" και μου έτρεχαν τα σάλια. Τελευταία όμως (και αφού είδα αυτό το thread) άρχισα να βλέπω τα πράγματα διαφορετικά και να σκέφτομαι ότι μία απροσεξία μπορεί να σε στείλει μέσα σε δέκατα του δευτερολέπτου...

Link to comment
Share on other sites

μπραβο , αυτο ειναι μια καλη αρχη , ο φοβος ειναι ο καλυτερος σου συμμαχος στο δρομο. Μην βλεπεις τι κανουνε οι αλλοι και φυσικα να μην σε νοιαζει , γιατι στο ταφο πας μονος σου. Και να θυμασαι επισης οτι οι νεκροι ξερουν ενα πραγμα , οτι ειναι καλυτερα να εισαι ζωντανος.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το βασικο ρε παιδια!

καλος ή κακος να βλεπουμε λαθη αλλων και να διωρθωνομαστε!

απλα συνηθως ολοι οι νεοι οδηγοι εχουν στο μυαλο τους οχι να μαθουν πρωτα να οδηγουν σωστα, αλλα να βγουν εξω με το που παρουν το διπλωμα και να αρχισουν τις μλκιες στους δρομους και τις κοντρες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

.......... Και να θυμασαι επισης οτι οι νεκροι ξερουν ενα πραγμα , οτι ειναι καλυτερα να εισαι ζωντανος.

Καλα δεν ειναι και στανταρ αυτο:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Όταν, έστω και άθελά σου, αρχίζει να ανεβαίνει το επίπεδο της αδρεναλίνης στο αίμα σου, δεν μπορείς να κάνεις κι αλλιώς ρε alex! :tomato:

όπως όλοι, κι εσύ προβλέπεται να κάνεις τις μ@...ίες σου.

στο μεγαλύτερο ποσοστό είναι ανώδυνες.

σου εύχομαι να είσαι σε αυτό το ποσοστό;)

από κει και πέρα, ούτος ή άλλως από τη στιγμή που είσαι στο δρόμο υπάρχει ρίσκο.

οπότε ποτέ δεν είσαι σίγουρος;)

μπορεί εσύ να οδηγείς μια χαρά και να είναι ο άλλος πιωμένος;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.