Jump to content



3 Μήνες ADSL πρόσβαση τσάμπα - τρέχτε


alex_000

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από amartolos [Σήμερα, στις 16:19]

αν δεν ηταν το ραμ θα ηταν το pc magazine αν δεν ηταν ουτε αυτο θα ηταν το βημα αν δεν ηταν το βημα θα ηταν το playboy..

Αυτο θελω να πω, για το μεσο που 'χαριζεται' η συνδεση επειδη ειπε καποιος πιο πανω μπραβο στη χολ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 299
  • Created
  • Last Reply

H ΗOL δεν ξεκίνησε τώρα τετοια κόλπα. Για πάνω από ένα χρόνο μέσω του e-shop έδινε ( και την ξαναξεκίνησε ) με 33€ modem + 6 μηνες PSTN σύνδεση.

Δεν είναι νέα Κοκαλίστικα κόλπα αυτά. Απλά θα πρέπει να πούμε μπράβο σε αυτόν που έχει τέτοιες ιδέες για την προώθηση της εταιρίας στην οποία εργάζεται. Βασικά μου αρέσουν περισσότερο τέτοιες κινήσεις από καταιγισμό διαφημίσεων στην TV.

Αλλά δεν μπορείται να πείτε. Kαλά μπήκε ο χειμώνας. Mετά τα free PSPs τώρα και free ADSL.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 16:54]

H ΗOL δεν ξεκίνησε τώρα τετοια κόλπα. Για πάνω από ένα χρόνο μέσω του e-shop έδινε ( και την ξαναξεκίνησε ) με 33 modem + 6 μηνες PSTN σύνδεση.

Δεν είναι νέα Κοκαλίστικα κόλπα αυτά. Απλά θα πρέπει να πούμε μπράβο σε αυτόν που έχει τέτοιες ιδέες για την προώθηση της εταιρίας στην οποία εργάζεται. Βασικά μου αρέσουν περισσότερο τέτοιες κινήσεις από καταιγισμό διαφημίσεων στην TV.

Αλλά δεν μπορείται να πείτε. Kαλά μπήκε ο χειμώνας. Mετά τα free PSPs τώρα και free ADSL.

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: Στο τέλος θα περνούμε τα περιοδικά και θα τα πετάμε έτσι όπως είναι κρατώντας μόνο τα κουπονάκια που δίνουν δωρεάν συνδέσεις ,βραστήρες ,εκτυπωτές,scanner, καμία οθόνη κλπ... Και κάτι άλλο το πάγιο του ΟΤΕ ώστε να μπορώ να μπω με την ΗOL πόσο πάει(Δεν έχω Adsl θα πάω να πάρω κάνα ConX ) ?
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση με βλέπω και μένα να παίρνω ραμ :)

Έχω ακούσει οτι με linux μπορεις να βάλεις 2 γραμμές και να φάινονται σαν μια... αν το κάνει καποιος αυτο, τότε με 4 περιοδικά (7,5χ4= 30 ευρω) θα μπορούσε να είχε 6 μήνες 768/256 (ή με 2 ραμ ακόμα 9 μήνες) εφόσον δουλεύει αυτό που αναφέρθηκε στο adslgr...

Κανένας με πληροφορίες επ'αυτού??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τσιλιμπηθρας

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: Στο τέλος θα περνούμε τα περιοδικά και θα τα πετάμε έτσι όπως είναι κρατώντας μόνο τα κουπονάκια που δίνουν δωρεάν συνδέσεις ,βραστήρες ,εκτυπωτές,scanner, καμία οθόνη κλπ...

Δηλαδή για να καταλάβω τώρα...

Διαβάζεις τα περιοδικά που παίρνεις?????????

Πάντως με βλέπω για DSL. Αυτό περίμενα και ήρθε. Βουτάω και το US Robotics 9105 που είναι και σχετικά οικονομικό και πάμε να δούμε τι είναι αυτό το... DSL...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JaguarOne

Έχω ακούσει οτι με linux μπορεις να βάλεις 2 γραμμές και να φάινονται σαν μια... αν το κάνει καποιος αυτο, τότε με 4 περιοδικά (7,5χ4= 30 ευρω) θα μπορούσε να είχε 6 μήνες 768/256 (ή με 2 ραμ ακόμα 9 μήνες) εφόσον δουλεύει αυτό που αναφέρθηκε στο adslgr...

ναι ομως χρειάζεσαι 2 τηλεφωνικές γραμμες με adsl που βγανει γυρω στα 35 ευρω η μία αρα 70ευρω και οι 2 το μήνα.. και για την ενεργοποιήση γύρω στα 80 .... :p

Link to comment
Share on other sites

Aλλα για κάποιους που τυχον να μην ξέρουν ... .δεν παει να πει περνω ενα adsl modem/router περνω και το περιοδικο και εχω adsl ...

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕ Η ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ ADSL

Για 384/128 πρέπει να δίνεται γυρω στα 23 ευρω το μήνα.. και παγιο τελος ενεργοποίησης 40ευρω...

κανει περίπου 10μερες για να ενεργοποιηθεί..

Υ.Γ αυτο το post ειναι για τους αρχάριους του ADSL ... :)

Link to comment
Share on other sites

παντως πριν λιγο μιλησα με ΗΟΛ, και ρωτησα και για τις 2 επιεπλον ενεργοποιησεις , και μου επε οτι δεν παιζει κατι τετοιο, και εππελον , πιθανον να μη γινεται ουτε και το 5μηνο, μου ειπε οτι (οχι σιγουρα) δεν θα μπορεις να ξανα ενεργοποιησεις απο το ιδιο νουμερο τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis

δεν θα μπορεις να ξανα ενεργοποιησεις απο το ιδιο νουμερο τηλεφωνου

δεν εχει σχεσει απο ποια τηλεφωνική γραμμή μπαίνεις. ...

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας ορισμένες σκέψεις...

Η κίνηση αυτή (δεδομένου ότι η hol δεν θα μπει μέσα) δείχνει τα πραγματικά τεράστια περιθώρια κέρδους των ISP (και γενικά πιστεύω όλων των εταιριών τηλεπικοινωνιακής φύσεως)

Τέλος μου κάνει εντύπωσει που κανείς δεν έφερε στο μυαλό του την Xtreme.... Το πρώτο πραγματικά τσάμπα ίντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LordOfRings [Σήμερα, στις 19:46]

δεν εχει σχεσει απο ποια τηλεφωνική γραμμή μπαίνεις. ...

τι δεν εχει σχεση...? αφου καθε μια adsl γραμμη ειναι σε αντιστοιχια με ενα μοναδικό τηλεφωνικο νουμερο (εκτος απο της βιβοντι) , οποτε θα μπορουν ευκολα να "κοψουν" τη 2η ενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.