Jump to content



Κρητικοί και μύθοι....


Elpis

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 18:38]

γροθοι!!Μαγαρισαδες!!!

Αντε να καταλαβουν οι αλλοι τετοια πραματα!!!

Iντα λες μωρε τροζε; Κουζουλαθηκες; Α μας παρουν με τσους τσουρλους... :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από daospi

Τελικά είμαστε μαζεμένοι πολλοί Κρητικοί...

Ναι. Να κάνουμε και club... :hehe:

ΕΑΚΚΜΤTLGR= Eνωση Αιμοβόρων Κρητικών Και Μελών Του TheLab.GR. Πώς σας φαίνεται;;;

:hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 08:04]

Ναι. Να κάνουμε και club... :hehe:

ΕΑΚΚΜΤTLGR= Eνωση Αιμοβόρων Κρητικών Και Μελών Του TheLab.GR. Πώς σας φαίνεται;;;

:hehe: :hehe: :hehe:

Αν με την εγγραφή στην ένωση μας δίνεται δώρο ένα kalasnikof για τις πρώτες μας μπαλωθιές και μία άδεια οπλοφορίας (να μην μας κυνηγάει η αστυνομία), τότε να την φτιάξετε την ένωση, θα είμαι ο πρώτος που θα γραφτε!!!!:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy [Σήμερα, στις 11:26]

’ντε ρε φλώρε που θες και άδεια.

Είμαι νομοταγής πολίτης, απλά θα σκοτώσω όσους μου κόβουν το bandwidth ή όσους απειλούν ότι θα το κάνουν!:devil: :devil: :devil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γαμώτο πως και μου ξέφυγε αυτό το θρέντ???Να σας πώ και τις δικές μου απόψεις για τους Κρητικούς.Βασικά συμφωνώ κάργα με τον Τρέντυ σε αυτά που λέει.Για το τοπικιστές θα αναφέρω απλά κάτι που είπε ένας φίλος Κρητικός θεός σχωρέστον και είχαν συμφωνήσει οι υπόλοιποι της παρέας.Είχε πει οτι οι Κρητικοί χάρη μας κάνουν που είναι ενωμένοι με την υπόλοιπη Ελλάδα,οτι αν ήταν ανεξάρτητο κράτος θα ήταν από τα πιο πλούσια της Ευρώπης και άλλα τέτοια όμορφα.Ακόμα οι περισσότεροι Κρητικοί πιστεύουν οτι είναι πολύ μάγκες και οτι οι Αθηναίοι και οι λοιποί είναι φλωράκια.Όσον αφορά τα όπλα θα πώ μόνο ότι παιδί από το τμήμα μου Κρητικός πήγε και κόλλησε την Μπερέτα στην μούρη ενός άλλου συμφοιτητή μας επειδή κόλλησε στην κοπέλα του.Και το χειρότερο είναι οτι αν σου κάνει κανείς καμμιά ******* φοβάσαι να μπείς σε καβγά γιατί δεν ξέρεις τι κουβαλάει πάνω του...3ος χρόνος φοιτητής στο Ηράκλειο...Που θα πάει θα τελειώσει.

Υ.Γ.’ντε να κανονίσουμε καμμιά συνάντηση πάλι οι Κρητικοί να τα πούμε...Έλα μπράβο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ζήσει στην Κρήτη 19 από τα 25 χρόνια μου.

Καταγωγή από εδώ , αλλά μέχρι μια ηλικία έμενα αθήνα.

Και έχω δει πάρα πάρα πολλά παραδείγματα για όλα τα στερεότυπα που ακούγονται.

Έχω βρεθεί σε 10άδες διαφορετικά γλέντια που περιλάμβαναν μπαλωτές.

Ιδιαίτερες περιπτώσεις :

1) Γάμος αστυνομικού.

Που νομίζετε οτι πάνε τα όπλα που κατάσχουν?

Ο γαμπρός και οι συνάδελφοί του έφεραν 2 μεγάλα σακίδια γεμάτα όπλα , από πιστόλια μέχρι AK , αρκετά για πραξικόπημα.

Και κέρναγαν και τις σφαίρες σε όποιον ήθελε.

Έγινε κόλαση , ανεπίσημος υπολογισμός λέει οτι έριξαν 3000 σφαίρες.

2) The big bang.

Γλέντι στο μυλοπόταμο , σε κέντρο δίπλα σε γκρεμό.

Ησυχία όσο μαζεύεται ο κόσμος.

Μετά σηκώνεται ένας γέρος , φωνάζει "καλωσήρθατε μωρέ" και ρίχνει μια χειροβομβίδα στον γκρεμό.....

Αμέσως μετά άρχισαν όλοι να βαράνε με ότι είχαν πρόχειρο.

Βεβαίως τα γέλια έρχονται όταν υπάρχουν πολλά δέντρα (τα κλαδεύουν και τους έρχονται στο κεφάλι).

Πάντως πραγματικά έχουν "κόψει" λίγο τα τελευταία χρόνια (μετά από τόσους θανάτους...).

Έχει τύχει σε 2 περιπτώσεις να μπλεχτεί γνωστός μου σε "ξεκαθάρισμα λογαριασμών".

Στην τελευταία ένας φίλος μου είχε μπλεχτεί με μια κοπέλα από τα σφακιά.

Οι δικοί της το έμαθαν και περίμεναν να την ζητήσει.

Κάτι που δεν έκανε.

Λίγο καιρό αργότερα , ο αδερφός της μαχαίρωσε έναν φίλο του υποψήφιου γαμπρού (ευτυχώς όχι εμένα).

Τώρα είναι παντρεμένος...

Τι να πω?

Ίσως είμαι γκαντέμης και γι'αυτό τα έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.