Jump to content



Την γώμη σας περί ψυγείου


Nickman

Recommended Posts

Πρόσφατα μου μπήκε στο μάτι το blackice extreme για 3 ανεμιστήρες. το οποίο είναι λιγάκι πιό μεγάλο απο το δικό μου και η εσωτερική ροή ακολουθεί διάταξη U. Επειδή έχω ξετρυπώσει μια βιοτεχνία ψυγείων στο μοσχάτο και μπορούν να μου κατασκευάσουν ψυγείο σε οποιεσδήποτε διαστάσεις θελήσω λέω να αντιγράψω τις διαστάσεις (μήκος/πλάτος) του tower που θα το φιλοξενεί και στο πάχος να μην το κάνω μεγαλύτερο απο 3,5-4 cm και αυτην τη φορά λέω η εσσωτερική ροή του νερού να είναι διάταξης U για μεγαλύτερη παραμονή του νερού στο ψυγείο. Εάν εσείς ήσασταν στην δικιά μου θέση το θα προτιμούσατε? το custom ή το έτοιμο? (με γνώμονα οτι το χρηματικό δεν αποτελεί παράγοντα για αξιολόγηση) και αν custom και σε ποιές διαστάσεις.

υ.γ.

Περιττό να αναφέρω ότι είναι χάλκινο κυψελωτό.

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο ερωτησεις σε ψυγειαδες για custom φασεις... Σε διαστασεις 30χ12χ5 οι απαντησεις ειναι τουλαχιστον 60 (το λιγοτερο που ακουσα) το μεγαλυτερο ηταν ... 120 ευρω) και απο οτι λενε τα 20-30 ευρω ειναι υλικα και αλλα τοσα η εργασια... Δηλαδη αν ειναι γνωστος σου και στο φτιαξει "τζαμπε", συμφερει η δουλεια... Αλλιως αστο καλυτερα.

Εκεινο που "ανεβαζει το κοστος ειναι, λεει, το 5 εκ παχος... (dual row) Αν το κανετε single row γλιτωνετε λεφτα...

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 11:18]

τσεκαρε και αυτο το ψυγειο που εχει το τρυφερο αγορι μηπως σου κανει...

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=17127

Ψιτ, φιλαρακο... Εισαι για "φασεις"??? <---- για εξηγησεις, πμ στον chroma

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 11:12]

σε οποιαδηποτε διασταση και σχημα καθως και υλικο θελεις μπορουν να στο κανουνε? με ενδιαφερει πολυ , μπορω να εχω τα στοιχεια να επικοινωνησω μαζι τους?

Θα σου στέλω διεύθυνση και τήλ. αλλα τηα πρέπει πρώτα να πάω σπίτι :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 11:18]

τσεκαρε και αυτο το ψυγειο που εχει το τρυφερο αγορι μηπως σου κανει...

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=17127

Φαίνεται μαμάτο. Η τιμή είναι φανταστική αλλά τα αποστολιάτικα είναι αυτά που κόβουν.

Απο αποδόσεις τι λέει? Αξίζει τον κόπο? και αν ναι? υπάρχει στην ελλάδα? η μόνο παραγγελία απο έξω? (ζητάω πολλά ε? :woot: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nickman [Σήμερα, στις 11:52]

Απο αποδόσεις τι λέει? Αξίζει τον κόπο? και αν ναι? υπάρχει στην ελλάδα? η μόνο παραγγελία απο έξω? (ζητάω πολλά ε? :woot: )

Εμενα δεν με εχει "χαλασει". Δεν φαινεται να ζοριζεται (εκ του αποτελεσματος-χαμηλες θερμοκρασιες σε cpu+vga- λεω οτι αξιζει σαν ψυγειο)

Υπαρχει στο http://www.extremeshop.gr/ αλλα ο ιδιοκτητης του θα σε κλεψει στα μεταφορικα... (50 ευρω μου ζητησε να το στειλει Πατρα-απατεωνας παιδι μου) :whistling :p :P :p :P :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

1ον Αίσχος. Απαράδεκτον λίαν επιεικώς να κοστίζει τα διπλάσια χρήματα.

2ον Καλορίζικο .. το παράγγειλα κατευθείαν απο την μαμά εταιρία με κόστος 63,99 μαζί με τα μεταφορικά.!!

υ.γ.

Και μετά λέμε γιατι δεν πάει η οικονομία καλά. Οταν ο έμπορος προσπαθεί αντί για κέρδος να πετύχει αισχροκέρδια ο κόσμος θα κοιτάξει και εκείνος το συμφέρον του. (sorry για το :OT: αλλα κάτι τέτοια βλέπω και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είσαι , και θα είχες δικιο αν συγκρινες ενα προιον ΙΔΙΟ σε 2 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ στην ΕΛΛΑΔΑ .

ναι τοτε αν υπήρχε διαφορα θα ειχες δικιο . Ο ενας θα εκανε αισχροκερδια αν και παλι σχετικο ειναι γιατι μπορει απλα να αγοραζε ακριβοτερα απο αλλον προμηθευτη ,

Και τα κουτια τα αντεκ στο Αμερικα ειναι παμφθηνα οπως και τα αντιστοιχα psu . ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ομως . ;) . Και αν τα αγορασεις 60 ευρω λεμε τωρα και φας ενα χαστουκι στα μεταφορικα ταδε ΧΧΧ δεν θα το πουλησεις 60...

Καλά έκανες που το πηρες φθηνότερα μαγκια σου , απλά το ποστ σου ήταν κομματι προκλητικο . :):):):):):):):)

οχι δεν ειναι δικο μου το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 13:21]

Ναι είσαι , και θα είχες δικιο αν συγκρινες ενα προιον ΙΔΙΟ σε 2 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ στην ΕΛΛΑΔΑ .

ναι τοτε αν υπήρχε διαφορα θα ειχες δικιο . Ο ενας θα εκανε αισχροκερδια αν και παλι σχετικο ειναι γιατι μπορει απλα να αγοραζε ακριβοτερα απο αλλον προμηθευτη ,

Αυτο ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιάς και έφτασα σπίτι :p έχουμε και λέμε.

Διεύθυνση καταστήματος για τα ψυγεία

AUTO COOL ΑΦΟΙ ΚΟΣΜΑΤΟΥ

01 - 9414540 Αργοστολίου 94 Μοσχάτο, 18345, ΑΘΗΝΑ

Το link αυτό http://www.alphacool.de/xt/product_info.php?products_id=715&cPath=5_34_35 ειναι που δείχνει το προιόν (και περιμένω πώς και πώς να περάσει η εβδομάδα :laughing: )

και αυτό εδώ είναι το Ελληνικό.

http://62.38.134.16/product_info.php?cPath=26_49&products_id=183

Ολα τα στοιχεία είνα τα ίδια.

Τεσπα. Οτι έχινε έγινε.

Το μονο που δεν αλλάζει είναι ο χρόνος παραμονής :daisy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.