Jump to content



πληκτρολογιο αντι για γραμματα γραφει αριθμούς.


LordOfRings

Recommended Posts

εχω το Laptop Acer 1524 . αγορασα τα ασυρματα πληκτρολογιο και ποντικι της microsoft τα back.

και παρατηρησα οτι το πληκτρολόγιο απο το laptop μερικα αντι για μερικα γραμματα βγάζει αριθμούς.... και χωρις να εχω το πληκτρολόγιο.

ακομα γιατι με το πληκτρολογιο που πηρα μερικες φορες κανει τρελα.. ?

πχ οταν παταω ενα πληκτο μπορει να βγάλει το ιδιο γραμμα πολλες φορες.....

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο μπορεί να έχεις βάλει να επαναλαμβάνεται το γράμμα πολύ γρήγορα. Κοίτα τις ρυθμίσεις από τον πίνακα ελέγχου.

Για το πρώτο κάποια στοιχεία του πληκτρολογίου έχουν ως δεύτερη λειτουργία αριθμούς. Κοίτα μήπως είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Το φαινόμενο με το πληκτρολόγιο να γράφει ένα γράμμα πολλές φορές , σαν να έχει κολλήσει , το έχω και εγώ με το wireless comfort σύνολο που αγόρασα

Αρχικά νόμιζα ότι ήταν θέμα μπαταρίας , αλλά τελικά φταίει ο τρανσμίτορας/receiver . Ειδικά όταν το είχα συνδεδεμένο σε usb , είχα ένα σωρό προβλήματα , σε ps/2 που είναι τώρα δεν κάνει τέτοια τρελά

Παρεπιπτώντος , επειδή ποντίκι και πληκτρολόγιο χάνουν μονίμως επαφή με τον δέκτη , έχω ξεβιδώσει το πλαστικό του δέκτη και έχω μόνο την πλακέτα , ώστε να μην έχω προβλήματα διακοπών . Μεγάλο δράμα η κατάσταση

Είτε έχεις τους οδηγούς είτε όχι , το ίδιο κάνει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Το προβλημα αυτο που εμφανιζονται αριθμοι αντι για γραμματα και γενικα ο,τι να ναι εμφανιστηκε και στο λαπτοπ ενος φιλου μου.. Υπαρχει καποια λυση??

Ναι, να βγάλει το Num lock ή το FN lock :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.