Jump to content



Dell,Eizo η κλασσικα LG...


Nos-Dio

Recommended Posts

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι πριν 2 μήνες αγόρασα την eizo L568 και ΔΕΝ το έχω μετανοιώσει!!!

Βέβαια δεν παίζω παιχνίδια, αλλά από χρώμα σκίζει και γενικά είναι μια οθόνη που ικανοποιεί σε όλους τους τομείς, πλην ΠΟΛΥ απαιτητικών games !(έχω παίξει Collin McRay '05 και τα πήγε άψογα!)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Nα προτεινω και εγω μια ιδεα ακομη!Για ακριβουτσικη (400 pixmania -500 ελλαδα) την hundai L90D+ για την οποια εχω διαβασει τα καλυτερα σε ολους τους τομεις!Με μοναδικο μειονεκτημα το οχι και τοσο μεγαλο ευρος θεασης!Κατα τα αλλα μεταφερω κατι που μου εκανε εντυπωση...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To our great surprise, the L90D+'s color rendering is excellent. Marketed as a gamer's monitor, the L90D+ has color fidelity that matches the best CRT monitors! It's simply excellent, and in fact very close to the quality you get with MVA panels, but without the slowness

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

το λινκ -> http://graphics.tomshardware.com/display/20050215/lcd-02.html

και σαν πιο φτηνη την philips 109Χ5PB (κοντα στα 350)

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν βλέπεις ταινίες, πάρε την dell.

όσο για τα Vista, το HDCP είναι απ'τις μεγαλύτερες μούφες στον χώρο της ψηφιακής τεχνολογίας και δε νομίζω να περάσει, πάντως ακόμη και να περάσει προσωπικά δε θα μ' ένοιαζε.

Link to comment
Share on other sites

Aν πηρες dell εκανες την σωστη επιλογη τα λεφτα ειναι αστεια για το panel που φοραει και τις δυνατοτητες συνδεσης που προσφερει μονο αυτο το μαυρογκρι (λογω χαμηλου contrast) την ριχνει λιγο αλλα επιμενω τα λεφτα ειναι λιγα για 20ρα wide. Aν και κατι μου λεει πως απο Σεπτεμβρη θα εχουμε τις κλασικες προσφορες της dell με γενναιες εκπτωσεις ;)

Υ.Γ Οχι πως οι ΕΙΖΟ δεν αξιζουν αλλα σιγουρα ειναι υπερτιμημενες ειδικα στην Ελλαδα:TD:

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα τηλεφωνο και μου ειπε κατι για πανελ Hitachi.

Τωρα s-ips ειναι s-pva ειναι αγνωστο...η μηπως ξερει κανεις σας τιποτα??

Αυριο στελνω την παραγγελεια,σε 10-12 εργασιμες θα ειναι κοντα μου:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Elpis [Σήμερα, στις 00:53]

Μπορις να δωσεις link;

ΕΛΕΟΣ δηλαδη πρεπει καποιος να κατσει να σας γραψει guide για να καταλαβετε πως δουλεύει το search, 1 και μοναδικο αποτελεσμα εβγαλε

http://www.thelab.gr/search.php?s=&action=showresults&searchid=1205794&sortby=lastpost&sortorder=descending

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 01:03]

ΕΛΕΟΣ δηλαδη πρεπει καποιος να κατσει να σας γραψει guide για να καταλαβετε πως δουλεύει το search, 1 και μοναδικο αποτελεσμα εβγαλε

http://www.thelab.gr/search.php?s=&action=showresults&searchid=1205794&sortby=lastpost&sortorder=descending

Εκανα search αλλα δυστυχως ειδα βιαστικα τα αποτελεσματα και δεν το βρηκα το thread και υπεθεσα οτι μπορει να εχει γινει σε αλλο σιτε μιας και δεν ειναι στην κατηγορια "Reviews & how-to's " ουτε στην κατηγορια "Οι δικές σας παρουσιάσεις ".

Τεσπα sorry...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio [05-08-2005 17:48]

Σκεφτομαι για καινουργια οθονη...η μαλλον εχω ψηθει ασχημα καλυτερα.

Ειμαι αναμεσα σε τρεις αυτη την στιγμη.

Η μια ειναι η κλασσικη LG 1915S 19" στα 311 ευρω.

Προιον που αξιζει περισσοτερο απο οσο κοστιζει.12 μσ χρονος αποκρισης,0 πιξελ εγγυηση

Τα αρνητικα της ειναι τα χειροτερα δυνατα χρωματα λογω πανελ και η απουσια του DVI

δευτερη ειναι η DELL 2005FPW 20" wide screen στα 583 ευρω

Πολυ ομορφη οθονη.Την εχει ο κολλητος μου και την εχω δει απο πολυ κοντα.

Πανελ με τελεια χρωματα,μετρια αντιθεση,μετριο χρονο αποκρισης:16ms

Το βασικο μειον ειναι η τιμη

Μπορειτε να την δειτε εδω

http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=320-4111&category_id=4009

Και τελος μια ιδεα που πεταξε ενας φιλος.....

Το μονο κακο που βλεπω εγω ειναι οτι μαλλον η τιμη της θα ειναι του:rip: :rip:

τα λογια περισσεουν:D

http://www.eizo.com/products/lcd/s2110w/index.asp

Η γνωμη σας??:flower: Φυσικα αν ξερει κανεις τιμη για την ΕΙΖΟ..:T:

Έτσι όπως το θέτεις το θέμα είναι δύσκολο να καταλάβει κάποιος τι ακριβώς θέλεις ή πόσα τουλάχιστον διαθέτεις. Γιατί έχεις διαλέξει όθόνες με τεράστιο εύρος χρημάτων. Παρόλα αυτά αν και έχω δεί τη DELL σε δύο άτομα και ενθουσιάστηκα θα σου έλεγα την ΕΙΖΟ. Νομίζω ότι είναι καλύτερη χωρίς να την γνωρίζω ή να την έχω δεί.

Link to comment
Share on other sites

Θελλω να ρωτησω κατι για τη dell αλλα επειδη δεν θελω να κανω καινουργιο thread για μια μονο ερωτησουλα θα ρωτησω εδω.

Σκεφτομαι εδω και καιρο να παρω tft οθονη και απο τοτε που ειδα την dell 20.1 την λιγουρεβομαι. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορεις να βλεπεις ταινιες και τηλεοραση στην οθονη αυτη χωρις προβλημα και ανετα μιας και παω για σπουδες τωρα και δεν θελω να αγοραζω τηλεορασεις.

Επισης ειναι σε μεγεθος περιπου μιας τηλεορασης 21 ιντσων;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

Σκεφτομαι εδω και καιρο να παρω tft οθονη και απο τοτε που ειδα την dell 20.1 την λιγουρεβομαι. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν μπορεις να βλεπεις ταινιες και τηλεοραση στην οθονη αυτη χωρις προβλημα και ανετα μιας και παω για σπουδες τωρα και δεν θελω να αγοραζω τηλεορασεις.

Επισης ειναι σε μεγεθος περιπου μιας τηλεορασης 21 ιντσων;

Για τηλεόραση δεν θα έχεις πρόβλημα (με δεδομένο ότι δεν σου πέφτουν λίγες οι 20'' για αυτή την χρήση - οι οποίες είναι περίπου όσο οι πραγματικές μίας 21αρας CRT).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.