Jump to content



CRT ή TFT έχετε στο κύριο pc?


totally_wired

Τι οθόνη έχετε?  

85 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

παιδια να ρωτησω κατι ψιλο-οφφ τοπικ. γιατι μερικες crt τρεμει η εικονα τους στις γωνιες? σε samsung το ειχα δει σε νετ καφε.

χαμηλό refresh rate + αν έχει ηχεία κοντά μπορεί λόγω ελλειπούς ηλεκτρομαγνητικής θωράκισης αυτών σε συνδυασμό με τον προηγούμενο παράγοντα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

θα ξαναpostαρω σε αυτο το thread, για να πω οτι μετα απο 15 χρονια με λαμπες, μια χαρα ειναι και η ζωη με TFT. και σε παιχνιδια και σε video και σε photoshop.

ισως, το μονο κακο, ειναι πως δεν εχει χωρο να βαλεις το σεμεδακι επανω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

θα ξαναpostαρω σε αυτο το thread, για να πω οτι μετα απο 15 χρονια με λαμπες, μια χαρα ειναι και η ζωη με TFT. και σε παιχνιδια και σε video και σε photoshop.

ισως, το μονο κακο, ειναι πως δεν εχει χωρο να βαλεις το σεμεδακι επανω.

Τι οθόνη έχεις? Το μόνο που με κρατάει απ'το να μην πάρω TFT είναι το Photoshop και λοιπά γραφιστικά..

Link to comment
Share on other sites

CRT Philips 107 Gs ειναι η οθονη μου και ενω εχει αρκετα καλη εικονα !!!

μετα απο αρκετη ωρα τα ματια μου κουραζονται!!!!

Επειγωντος θελω TFT οθονη γιατι δεν μπορω καθε φορα να ριχνω τη φωτηνοτητα στο τερμα σχεδον!!!!Ασε που εχω δει πολλες με πολυ φοβερη εικονα!!! Και για photoshop δεν εχει θεμα ειναι φοβερες!!!Αυτο το προγραμα τπ χρησιμοποιω καθε μερα!!!:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, με τις TFT υπάρχει ακόμα ένα πρόβλημα λόγω του οποίου δίκαια αρκετοί γραφίστες μένουν ακόμη μακρυά απο αυτές. Μπορεί σε αρκετές TFT τα χρώματα να είναι αρκετά ζωντανά, ζεστά κ.τ.λ. ωστόσο για όσους χρησιμοποιούν π.χ. το photoshop δεν κάνουν καθώς θέλουν και φοβερή ΠΙΣΤΟΤΗΤΑ χρωμάτων, δλδ ακριβώς τα χρώματα που βλέπεις στην οθόνη να βγαίνουν και στο χαρτί. Θα μου πεις οτι μπορείς να τη ρυθμίσεις κατάλληλα αλλά και πάλι είναι δύσκολο αρκετές φορές να πετύχεις ακριβώς το χρώμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.